Artiklid ja uudised

Ajakirja "Kodukiri" Aasta Kodu juugendlikus majas Nõmmel

See 1930. aastal valminud väärikas, peeneruuduliste akendega kahekorruselinepuitmaja esindab Nõmmel sagedast Eestile iseloomulikku hilisjuugendi geomeetrilist suunda. Sirje ja Uku käisid selle maja tarvis restaureerimist õppimas Kunstiakadeemias.

 Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee

Majal on eraldi paraad- ja tagatrepikoda ning veel veranda ja rõdu. Kindlasti ei olnud see omas ajas moodne elamu, pigem on arhitekt Friedrich Wendach püüdnud seda sobitada Nõmme suvila tüüpi majadega. Sirjele, Ukule ja nende kolmest pojast noorimale on see tõepoolest unistuse täitumine. Majast kodu tegemine ei läinud aga niisama lihtsalt.

 Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee

Esikust elutuppa astujat tervitab juugendlik pidulikkus. Siin on, mida vaadata ja nautida – ehedate asjade, tapeetide ja kardinate imeline kooskõla. Stiilipuhas, aga samas ei mõju muuseumina – on tunda, et majas elu käib.

‟Oleme säilitanud kõik, mida oleme saanud, aga me ikkagi elame siin, see on eeskätt meie kodu,ˮ ütleb pereema Sirje. ‟Meil ei olnud kinnisideed, et kõik viimseni peab olema juugendi ajastust.ˮ Aga mis on vana, on ikkagi ehtne. ‟Me ei taha koopiaid ega uusvanu asju. Kui vana, siis vana ja kui uus, siis uus,ˮ sõnab Sirje.

 Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee

Uku ja Sirje ostsid selle nõukogude ajal mitmeks väikeseks korteriks jagatud ja üpris nukras seisus maja 2006. aastal. Asi oli vaeva väärt – nii ütlevad paljud vanasse majja kodu rajanud, ka Sirje ja Uku.Täpsemalt loe märtsi Kodukirjast.

 Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee
LOE VEEL VÄRSKEST MÄRTSINUMBRIST:
- Aasta Kodu Värvipreemia laureaadi Tartu noorte Gerttu ja Taneli elamine;
- Noore näitlejanna Paula Pauli kärgpere teatraalne kodu Hamburgis;
- Teeme ise: Riiul, nagi ja lõikelauad-teadetetahvlid;
- Kevadine külvipalavik+ tarbetaimed kastis ja potis;
- Lihavõtteroad tsitruselistega;
- Kohvik Augusti värske eklektika.
Ajakiri osta poest või telli soodsalt: http://www.kirjastus.ee/kodukiri/
Osale ka Kodukirja kevadkampaanias! Vaata lähemalt siit.
ideesahver.ee
Facebook

Sisestatud: 03.03.2016

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki