Artiklid ja uudised

Tiikpuidust põrand vannituppa - nõu annab FineFloors

Kes kord on endale puitpõrandad paigaldanud, siis reeglina enam muid põrandamaterjale ei soovi. Puitpõrand sobib väga hästi kõikidesse ruumidesse, aga vähemtuntud on fakt, et puitpõrand sobib väga hästi ka vannituppa.

 Allikas: www.finefloors.ee

Allikas: www.finefloors.ee

Tõsi, niisketesse ruumidesse ei ole hea paigaldada tavalist männi- või kuusepuitu, küll aga sobib tiigipuu imehästi kasutamiseks just ruumides, kus on suur õhuniiskus või vesi. Kasutades tiikpuud ei ole puidust dushiruum enam kättesaamatu unistus, vaid käegakatsutav võimalus olla unikaalne. Tiikpuidust on võimalik teha vanniümbriseid, vanne, dushipõrandaid jne.

 Allikas: www.finefloors.ee

Allikas: www.finefloors.ee

Tiikpuu, tuntud ka kui teakpuu või tikapuu, kasvab üle kogu India, samuti Tais, Indoneesias ja Jaaval. Tiikpuud eristab teistest enamlevinud puiduliikidest tema kõrge õlisisaldus, mis teeb ta vetthülgavaks. Tiikpuu talub ka väga hästi kuumust ja temperatuurikõikumisi, mistõttu on sobilik ka saunas kasutamiseks. Omadustelt on tiikpuu suhteliselt tume puit, millel on iseloomulik lõhn ja mis tundub käega katsudes õline.
Tiikpuu töötlemine on suhteliselt kerge nii käsitsi kui ka masinatega, kuid arvestada tuleb, et tänu mineraalidele puidus nüristuvad tööriistad kiiresti.

 Allikas: www.finefloors.ee

Allikas: www.finefloors.ee

Tiikpuitu kasutatakse kõige rohkem laevatekkide, -käsipuude,- luugiavade ja aerude valmistamisel, kuna tiikpuu talub väga hästi soolast vett ja on samal ajal silmale ilus vaadata. Kodustes välitingimustes sobib tiikpuu hästi näiteks aiamööbli valmistamiseks või basseini ääristamiseks.
Ka FineFloors põrandameistrid on valmistanud tiikpuidust mitmeid põrandaid, terrasse ja vannitubasid. Soovi korral saab põrandasalongist tellida nii tiikpuitu eraldi kui ka koos paigaldusega.

FineFloors Põrandasalong
www.finefloors.ee
Facebook

Sisestatud: 10.05.2016

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Puiduhoolduse abimehed FineFloors põrandasalongist

Puiduhoolduse abimehed FineFloors põrandasalongist

Kevad paneb paljud meist mõtlema oma kodu üldisele suurpuhastusele. Tänapäeval on suurtes poekettides saada palju kõikvõimalikke erinevaid puhastusvahendeid erinevate pindade tarbeks. Tihti ei teata, et puitpind vajab spetsiaalselt puidule mõeldud hooldusvahendeid, kuna erinevad laiatarbevahendid võivad kasu asemel hoopis kahju teha. FineFloors Põrandasalong pakub laias valikus erinevaid hooldustooteid, mis on mõeldud puitpindade hooldamiseks.

vaata kõiki