Artiklid ja uudised

Stuudio Tekstiil Ruumis helisummutavad paneelid - funktsionaalsed ja efektsed sisekujunduselemendid

Kas kodus on vahel tunne, et ruumid kajavad või töökoha konverentsiruumis ei ole kolleegidega just kõige parem koosolekut pidada, sest ruumi akustika on halb ja osa juttu kipub kaduma minema? Tekstiil Ruumis stuudiost leiab sellele lahenduse.

 Allikas: tekstiilruumis.ee

Allikas: tekstiilruumis.ee

 Allikas: tekstiilruumis.ee

Allikas: tekstiilruumis.ee

Kuidas ruumi akustika toimib?
Inimkõrv kuuleb helisid sagedustel, mis jäävad vahemikku 20Hz (madal heliulatus) ja 20kHz (kõrge heliulatus). Madalad sagedused meie ümber on näiteks bassi heli muusika kuulamisel ja madal ventilaatori sumin. Väikese lapse hääleulatuse kõrgemad noodid on üks näide kõrgemast sagedusest. Nii kõne kui muusika on kooslus kõrgetest ja madalatest sagedustest.
Peale heli tekkimist - kas siis inimese kõnest või HiFi kõlaritest - on ruum sellega täidetud. Kui seda ei summutata, põrkab see ruumis edasi-tagasi kuni tema energia on vaibunud. Kõvade seintega ruumis võib selline põrkamine kesta häirivalt kaua. Selline kaja ja järelkaja mõjutavad meie igapäevast elu – vestluse ajal, muusika kuulamisel või avatud keskkonnaga kontoris – me mitte ainult ei kuule seda, vaid tunneme ka füüsiliselt, eriti tugevaid madalate sageduse helisid.

 Allikas: tekstiilruumis.ee

Allikas: tekstiilruumis.ee

 Allikas: tekstiilruumis.ee

Allikas: tekstiilruumis.ee

Millised on lahendused?
Probleemi lahendamiseks on vaja siseruumides olev kaja ära summutada - olgu selleks siis kodu või kontor. Seda on võimalik saavutada helisummutavate paneelidega.
Kindlasti ei tohiks eemaldada vaid ühe sageduse helisid (paljud lahendused aga just seda pakuvad).
Stuudio Tekstiil Ruumis paneelid koosnevad kahest helisummutavast materjalist – puit- ja polüesterkiust. Paneelide koostis, disain ja paigaldus moodustavad kokku kolmemõõtmelise süsteemi, mis summutab nii kõrged kui ka madalad helid. Paneelid on testitud ja sertifitseeritud Rootsi labori SP poolt kõrgeima „A“ klassiga.

 Allikas: tekstiilruumis.ee

Allikas: tekstiilruumis.ee

Paneelide kattematerjali valik on lai. Kasutuses on puuvillase-linasegust FLY kangas, vilt, villane kangas ja põnevam ning struktuursem pind FELTBERRY mummulise ja MOON kolmnurkadega lahenduse näol. Lisaks on valikus sile polüesterkangas, millele saab printida pildi vastavalt soovile. Seega – paneel ei ole mitte ainult funktsionaalne, vaid näeb ka ilus välja ja täiendab ruumi sisekujundust.

Paneelid on saadaval 5 mõõdus ja värvidest leiab igaüks midagi oma maitsele. Lisaks seinapaneelidele on valikus ka kahes mõõdus põrandalseisvad ruumijagajad.

 Allikas: tekstiilruumis.ee

Allikas: tekstiilruumis.ee

Tutvu paneelide valikuga siin.

Stuudio Tekstiil Ruumis alati valmis teostama erilahendusi (näiteks helisummutava kardina näol). Küsi julgesti lisainfot e-maili info@tekstiilruumis.ee või telefoninumbritel 5218479 / 5051316.

Vaata lähemalt ka Stuudio Tekstiil Ruumis kogu tootevalikut e-poest www.tekstiilruumis.ee. Palju inspireerivat leiad ka Facebookist.

Sisestatud: 22.08.2016

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki