Artiklid ja uudised

Termotöödeldud puitmaterjalidega parem vastupidavus ja luksuslikum välimus

Kui valida ehitusmaterjale, siis tasuks alati eelistada just neid, mis loovad meile tervislikumat elukeskkonda. Puit on selleks alati olnud üks eelistatumaid valikuid, kuid puit on saanud ka etteheiteid, nagu poleks see piisavalt vastupidav, seda eriti plastmaterjalidega võrreldes.

Küll aga ei kehti see termotöödeldud puidu puhul. Termotöödeldud puitmaterjale peetakse väga vastupidavaks erinevatele ilmastikutingimustele ja seenkahjustustele, kuna termotöötlus eemaldab puidust orgaanilised toitained puidukahjuritele ja moondab puidu struktuuri.

 Allikas: puumarket.ee

Allikas: puumarket.ee

Millised on termotöödeldud materjalide eelised?

Termotöötluse suurim eelis kemikaalidega töödeldud puidu ees on tema keskkonnasõbralikkus, kuna puitu töödeldakse vaid kõrge temperatuuri ja veeauruga. Termotöötluse käigus väheneb puidu tihedus ja muutub selle struktuur, mille tõttu vähenevad puidu niiskusimavus ja niiskuseraldus. Selle tulemusena on puit kiiresti muutuvates ilmaoludes stabiilsem.

Termopuit on suures osas vaiguvaba ja märksa tulekindlam kui tavapuit, seega sobivad termotöödeldud puitmaterjalid suurepäraselt sauna. Termotöötluse käigus paraneb ka puidu soojus- ja heliisolatsioon.

Lisaks praktilisele väärtusele annab termotöötlus ka suurepärase visuaalse efekti. Materjal on ökoloogiliselt puhas ning välimuselt väga esteetiline. Kuumutamise käigus omandab puit ilusa pruunika värvuse, mille intensiivsus sõltub protsessi kestvusest ja temperatuurist, see annab kliendile võimaluse valida heledamat või tumedamat tooni materjale.

Pildil vasakult paremale: termohaab, termolepp, termokuusk, termomänd, termo Radiata mänd, tume termolepp ja termosaar. Allikas: puumarket.ee

Pildil vasakult paremale: termohaab, termolepp, termokuusk, termomänd, termo Radiata mänd, tume termolepp ja termosaar. Allikas: puumarket.ee

Kus termotöödeldud puitumaterjale kasutatakse?

Tänu materjali vastupidavusele sobib termotöödeldud puit nii sise- kui välistingimustesse. Termotöödeldud puidu kasutusala on väga lai – fassaadid, terrassid, rõdud, ehitised aias, uksed-aknad, saunad ja basseiniruumid, põrandalauad, parkett, mööbel.

Puumarketi tootevalikusse kuuluvad erinevad termotöödeldud materjalid – terrassimaterjalid, sauna voodri– ning lavalauad, lavamoodulid ja erinevad sauna lisatooted.

Termotöötlusest

Puidu kuumutamist selle kaitsmiseks mädaniku vastu on tuntud juba tuhandeid aastaid, kuid tööstuslik termotöötlus sai võimalikuks vaid mõnikümmend aastat tagasi.

Termotöötlust võib mõneti võrrelda leiva küpsetamisega. Protsess toimub vastavas ahjus ehk termokambris, kus olevate sensorite abil jälgivad arvuti teel töö käiku kogenud termospetsialistid. Protsessis ei kasutata ühtegi kemikaali, ainult temperatuuri ja veeauru.

Pärast kasutamist saab aga termopuitu kasutada energiatootmiseks või vedada jäätmekeskusse – see ei jää erinevalt plastmaterjalist keskkonda koormama.

 Allikas: puumarket.ee

Allikas: puumarket.ee

Uuri lähemalt Puumarketi esindustest või kodulehelt www.puumarket.ee.

Sisestatud: 25.07.2018

Puumarket AS

Tel:
679 1551
Aadress:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

vaata kõiki