Artiklid ja uudised

Valmistume kooliks - kuidas sisustada lastetuba?

Iga kooliaasta toob endaga kaasa suuri väljaminekuid. Eriti juhul, kui laps läheb esimesse klassi. Tundub, et vaja läheb kõike – pliiatsitest kuni mööblini välja. Selleks, et võimalikult hästi raha planerida, oleks mõistlik koostada eelarve ning nimekiri vajaminevatest esemetest. Kuigi vihikud, pliiatsid ja koolikott nii kulukad ei ole, siis võib koduse õppekoha loomine rohkem finantsi vajada. Lapsele on vaja korraliku lauda ja töötooli ning valgustit, et kodus mugavalt õppida saaks.

Väljaminekute kuhjumist aitab vältida nende hajutamine, jaotades suuremad ostud pikema perioodi peale. Selleks pakub Common Mööbliäri võimalust osta mööbel järelmaksuga ning maksma hakkad alles kolme kuu pärast. Tutvu tingimustega siin.

Mida tuleks silmas pidada hea õppimiskekskkonna loomisel?

Paremaks keskendumiseks võiks koolilaps õppida oma toas. Seetõttu peaks seal olema korralik kirjutuslaud, mis mahutab vähemalt ära lahtise õpiku ja vihiku. Kirjutuslauda valides tuleks kõige enam tähelepanu pöörata ergonoomilisusele. Õige rühi hoidmine on nooruki kasvavale organismile väga oluline ning sellele tähelepanu mitte pööramine võib kaasa tuua negatiivseid tagajärgi, millega tuleb hiljem tegeleda aastaid või koguni terve elu.

 Allikas: blog.common.ee

Allikas: blog.common.ee

Reguleeritavad Kettler kirjutuslauad õpetavad juba varasest east alates sirgelt istuma ja kasvavad koos lapsega. Tegemist on universaalse süsteemiga, millest on võimalik koostada lapsele sobiv töökoht eelkoolieast kuni lõpuklassini välja. Kallutatav lauaplaat võimaldab valida maksimaalselt mugava kaldenurga kirjutamiseks, lugemiseks ja joonistamiseks.

Laua lähedal võiks olla sahtliboks või kapp, kust igapäevaselt vajaminevad pliiatsid ja vihikuid kergesti kättesaadavad on. Sellekski on Kettler tootesarjas saadaval mahukad ratastel sahtliboksid, mida saab vajadusel ka täiendava istumiskohana kasutada.

 Allikas: blog.common.ee

Allikas: blog.common.ee
Õppekoht võiks asetseda akna all või võimalikult valges nurgas, et loomulik valgus sinna paistaks. Pimedaid sügis- ja talveõhtuid silmas pidades, tuleks lauale paigutada ka valgusti. Tiross 1807 puutetundlik laualamp on energiasäästlik ning selle valgus on suunatav. Kuplit katab hajuti, mis kaitseb silmi ereduse eest.


Kõige olulisemaks elemendiks õppekeskkonna juures on mugav toetav töötool. Lapse tervist ja rühti silmas pidades võiks talle muretseda korraliku tooli. Kirjutslaua juures söögtooli kaustamine ei ole hea valik, sest see ei toeta rühti ning pikemalt istumine tekitab ebamugavust, mis ajab lapsed nihelema.

Töötool võiks olla ratastel ning reguleeritav. Tooli valikul on oluline jälgida, kas lapsel ulatuvad jalad põrandale, et tagada korralik istumisasend. Kui jalad maha ei ulatu, tasub juurde soetada jalatugi. KOOLIERI 2018 pakkumisest leiad hea valiku reguleeritava kõrgusega kontoritoole, mis on uue õppeaasta alguse puhul eriti soodsate hindadega.

 Allikas: blog.common.ee

Allikas: blog.common.ee

Lastetoas peaks olema korralik ja lapsele mugav voodi, kus tal on hea end välja puhata. Kui tuba on mitme lapse peale ühine, on ruumi kokkuhoiu mõttes heaks lahenduseks nari. Selleks on Common Mööbliäri oma tootevalikusse toonud kvaliteetse männipuidust narivoodikomplekti Tami, millel on mahukas voodisahtel asjade hoiustamiseks. Komplekti kuulub kaks poroloonmadratsit, mille katted on eemaldatavad. Voodikomplekti saab hiljem kasutada ka eraldi vooditena. Tami voodite värvivalik pakub erinevaid võimalusi põhitooni ja lisaviimistluse valimisel. Saadaval on neli põhitooni: valge, tamm, mänd ja grafiithall ning kuus lisaviimistlust: roosa, roheline, sinine, lilla, grafiit ja valge. Nii leiad kerge vaevaga sobiva voodi, mis terve toa sisustusega hästi kokku sobib.

 Allikas: blog.common.ee

Allikas: blog.common.ee

Lastetuba sisustades on kõige tähtsam on lähtuda lapse east ja vajadustest. Nooremas koolieas lapse puhul tuleb kindlasti lähtuda lapse pikkusest – tasub vältida kõrgeid kappe ja riiuleid või paigutada igapäevaselt vajaminevad esemed kõrgusele, kust laps need ise kergesti kätte saab.

Selleks, et mööbli valimine lihtsam oleks, on Common Mööbliäri koostanud veebikataloogi, millest leiad kõige paremad kooliks valmistumise pakkumised. Lehitse kataloogi siin.

Uuri lähemalt kodulehelt www.common.ee.

Sisestatud: 13.08.2018

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

sisustusideid söögituppa

sisustusideid söögituppa

Kuigi eraldiseisev tuba söögilauale ja toolidele ei ole tänapäeval enam igas majapidamises tavapärane, on siiski paljudes kodudes ühine einestamisala endiselt olemas. See on tavaliselt paigutatud kööki või avatud planeeringuga elutuppa.

Kui 2020 aasta alguses oli koduse söögitoa peamine roll pere ühine einestamine ja külaliste võõrustamine meeldivaks ja meeldejäävaks muuta, siis aastal 2021 on söögituba saanud ka paljudele peredele saanud kontoriks või klassiruumiks. Nüüd, kus söögitoa seinast on saanud taust videokõnedele ja kohtumistele, kas oled ehk märganud, et ruum vajaks veidi värskendust?

Selleks oleme kokku pannud 2021 aasta trendid söögitoa sisustamisel, mis ei keskendu ainult esteetilisele ilule vaid on samal ajal ka hubane ja funktsionaalne.

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

Valgustemperatuuri olulisus

Valgustemperatuuri olulisus

Suure tõenäosusega loevad paljud inimesed antud artiklit siseruumis, kus valgust annab tehislik valgusallikas. Moodsa aja inimene veedab suure osa ajast kinnises siseruumis ja puutub päeva jooksul kokku erinevate valgusallikatega. Tänu tehislikule valgusele on inimesel palju võimalusi juurde tekkinud aga samas on see ka segadusse ajanud organismi, mis on tuhandete aastate jooksul arenenud reageerima muutlikule valgusele. Seda valgusele reageerivat masinavärki saab nimetada bioloogiliseks kellaks, mis on olemas enamus elusorganismidel.

vaata kõiki