Artiklid ja uudised

Puumarketi ja sisekujundaja Kertu Põldmaa koostöö saatele "Kodutunne"

Kui saate “Kodutunne” sisekujundaja Kertu Põldmaa Puumarketisse pöördus, oli kohe selge, et saadakse koostöös olla kasulikud nii “Kodutunne” saate peredele kui pakkuda huvitavaid “tee ise” ideid ka Puumarketi klientidele. Kõigest lähemalt aga järgnevas artiklis, kus Puumarket uuris Kertult muuhulgas, kuidas ta puidutöö juurde jõudis ning mida uut on avastanud koostöös “Kodutunne” saate peredega.

”Inimesed ostavad valmismööblit, kuna seda on odavam ja lihtsam hankida. Samas järjest enam hakatakse väärtustama käsitöömööblit, mida saab teha ise või lasta valmistada oma soovide järgi mõnes tisleritöökojas. Käsitöömööblil on oma hing sees ning inimesed tajuvad ja hindavad seda,” sõnab Kanal 2 telesaate “Kodutunne” disainer Kertu.

IKEA näitel, täispuidust masstoodang ja kvaliteet versus “tee ise”. Isetehtud ei pruugi tulla sugugi odavam ja aega kulub ka kindlasti rohkem kui poest hankimise peale. Aga kui me soovime enda ümber asju, mis loovad emotsiooni, siis peaksid need olema ise tehtud.

Lõuna-Eestist pärit Kertu peres on väärtustatud puitu kodukujunduses juba ammusest ajast. ”Mul on juba maast madalast olnud emaga väljakujunenud harjumus käia metsas erinevaid huvitavaid puitmaterjale kogumas. Võite ise ette kujutada kahte naist metsast kände välja tirimas, aga kännust on muide võimalik teha väga äge öökapp,” räägib Kertu.

Kertu omab ka väikest puidutöökoda Tallinnas. Tema firma Lillid OÜ klientideks on peamiselt noored pered, kelle koju sobib just skandinaavia stiilis mööbel. ”Valmistan lastele täispuidust mänguasjade kaste ja mängumaju. Näiteks laste puhul jääb selline ese meenutama aega lapsepõlvest. Lisaks on täispuidust ning südame ja hingega valmistatud ese miski, mida saab lähedastele edasi pärandada,” tõdeb Kertu.

Pildid: Lillid OÜ Facebook Allikas: puumarket.ee

Pildid: Lillid OÜ Facebook Allikas: puumarket.ee

Pildid: Lillid OÜ Facebook Allikas: puumarket.ee

Pildid: Lillid OÜ Facebook Allikas: puumarket.ee

Enne 2018. aasta suve Kanal 2-ga koostöö alustamist töötas Kertu ka ehituseelarvestajana, planeerides ruumide akustikat, ripplagesid ja seinapaneele. “Kodutunde saate formaat on andnud võimaluse avastada ja kogeda palju uut. Peamine väljakutse ongi see, kuidas oleks võimalik taastada vana ja väärtuslik ning luua puidust uusi, kuid lihtsaid kodusisustuslahendusi.”

”Hea on näidata inimestele, et kodu kauniks tegemine ei nõuagi väga suuri investeeringuid või spetsiifilisi oskusi. Tihtipeale saab ära kasutada palju vana ja väärtuslikku. Kui sa leiad oma kodu juures need punktid, mida saab taastada, siis tee seda. Näiteks vana palksein on väärtus, mida võimaluse korral ei tasu mingil juhul katta kipsplaadiga,” räägib Kertu.

Saade on avanud võimalusi näha meie argipäeva väga erinevaid tahke. “Ma näen lapsi, mitte ainult täiskasvanuid oma probleemidega. Kuid minu jaoks on ennekõike oluline, et lapsed näeksid elus rohkem värve ja võimalusi, kui see, mis neid hetkel ümbritseb. Minu eesmärk on anda lastele motivatsiooni luua, tegutseda, hoida ja väärtustada oma kodu.”

Lihtsasti valmistatav ja nägus rippriiul vanasse palkmajja

Järva maakonnas, Suurpalu külas elav seitsmelapseline pere sai tänu “Kodutunne” saatele korraliku esiku ja uue pesuruumi. Saate tegemise ja ehitus- ning sisustustööde planeerimise käigus jõuti ka väikese riiuli ehitamise projektini, kus ka Puumarket sai materjaliga abiks olla.

Tänapäeva mööblitööstused valmistavad vägagi kvaliteetseid ning taskukohase hinnaga mööbliesemeid. Küll aga on masstoodangu puhul puuduseks limiteeritud materjali- ning disaini valik. ”Silmapaistva sisekujunduse loomiseks tekkis mõte ruumidesse teha kaks rippriiulit. Kuna Suurpalu kodu puhul on tegemist palkmajaga, siis toome ühe palkmaja seina ka sisekujunduses välja,” ütleb Kertu.

Kahe riiuli valmistamiseks vajalikud materjalid:
- Liimpuitkilbid 38 x 300 x 1600mm – 3tk;
- Köis või paksem nöör;
- Soovi korral puiduvärv või toonija;
- Konksud;
- Puur aukude puurimiseks.

Töö käik

Esmalt peitsi või värvi liimpuitkilpide pind. Puiduse või naturaalsema tulemuse saamiseks võid liimpuitkilpe mitte värvida või toonida. Peale värvimist oota kuni värvi täieliku kuivamiseni. Lõika liimpuitkilbid pikkupidi pooleks, nii et ühe riiuli plaat on 19cm lai.

Seejärel lõika 160cm kilbid pooleks – nii on ühe riiuli mõõt 80cm. Värvi või tooni uuesti kõik puidused küljed.

Pildid: “Kodutunne” Allikas: puumarket.ee

Pildid: “Kodutunne” Allikas: puumarket.ee

Mõõda laua mõlemast äärest 3cm ning puuri lauaplaati kaks auku. Seejärel aseta lakke konksud – konksude paigutamisel arvesta seinast mõni sentimeeter, nii jääb riiul kenasti seina äärde rippuma. Mõõda endale sobiv plaatide kõrgus ning peale loodiga tasakaalustamist seo nööri tugev sõlm.

Pildid: “Kodutunne” Allikas: puumarket.ee

Pildid: “Kodutunne” Allikas: puumarket.ee

Rippriiul valmistati Kanal 2 telesaate ”Kodutunne” raames. Riiul valmistati Järva maakonnas, Suurpalu külas elavale seitsmelapselisele perele, kus korrastati esik ning ehitati perele pesuruum.

Uuri lähemalt ka Puumarketi esindustest või kodulehelt www.puumarket.ee.

Sisestatud: 09.10.2018

Puumarket AS

Tel:
679 1551
Aadress:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

vaata kõiki