Artiklid ja uudised

Mida saad küsida sisekujundaja konsultatsiooni käigus?

Et saaksid sisekujundaja konsultatsioonist kui teenusest paremat aimu, panime kirja kõige tüüpilisemad küsimused, mida meie sisekujundajale kohtumiste käigus esitatakse, ja millele on kliendid alati ka vastused saanud.


Milline seinavärv valida?
Õige seinavärvi valik on üks sagedasemaid küsimusi, millega meie poole pöördutakse. Ja seda täiesti põhjendatult - klient võib ju laias laastus teada, millist värvi ta soovib, ent täpse värvitooni valik on juba märksa keerulisem (halli puhul näiteks kas beežikas-, sinakas-, või lillakashall?). Seetõttu on meil kliendi juurde minnes alati kaasas mitu komplekti värvikaarte, mida koos vaadata ja mille seast meie soovituste abiga kõige sobivaima(d) tooni(d) välja valida.

Milline parkett valida?
Millisest materjalist? Millist tooni? Millise mustriga? Kas kõikidesse tubadesse ühesugune või erinev? Kõik need on küsimused, mis seostuvad sobiva põrandakatte valikuga ja mida me samuti heal meelel oma klientidega arutame.

Milline sisekujundusstiil valida?
Kliendid on sageli hädas sellega, et neile meeldib mingi mööbliese, kuid nad ei oska seda muu sisustusega kombineerida. Sellisel juhul oleme vaadanud silmajäänud sisustuselemendi stiili ja värvi ning pakkunud välja üldise sisekujundusstiili, kuhu see sobib, ja mida klient oma kodus kasutada võiks. Samuti oleme toonud näiteid teistest sisustusesemetest, mis selle stiiliga sobivad. Olgu öeldud, et kodu ei pea olema alati rangelt ühes stiilis, ent siiski on põhiliste sisekujundusstiilide tundmine kodu sisustamisel suureks abiks.

Millised aknakatted valida?
Meie kliendid on sageli murdnud pead sobivate aknakatete üle, kuna küllalt palju on kodusid, kuhu standardsed lahendused (à la külgkardin ja tüll) ei sobi. Ventilatsioonišaht, mis jookseb akna kõrvalt, mitu piklikku akent kõrvuti, kaar- või ümmargune aken - kõik need on ebatüüpilised aknalahendused, mis vajavad läbimõeldud lähenemist. Konsultatsiooni käigus saame aga kõik aknad üle vaadata ja pakkuda välja aknakatted, mis neile meie hinnangul kõige paremini sobivad.

Kuidas paigutada toas mööbel?
Loomulikult ei jõua me ühekordse kohtumise käigus paigutada ära kogu mööblit, ent kui sul on mõni üksik tuba, millega seoses sooviksid nõu küsida, on see täiesti teostatav. Näiteks oleme andnud soovitusi, kuidas paigutada mööbel koolilapse toas, aidanud leida elutoas kohta töönurgale, avatud köögis söögilauale jne.

Milliseid tekstiile valida?
Kas sametise diivaniga sobivad sametised kardinad? Kas polsterdatud voodi kattekanga ja padjakatete struktuur peaks olema sarnane või erinev? Kas voodipesu peaks olema puuvillane või siidist? Kõigile nendele küsimustele saab leida vastused, konsulteerides sisekujundajaga.

Milliseid mustreid kombineerida?
Mustrite kombineerimisel kehtivad teatud põhimõtted, mida oleme käsitlenud siin. Kui soovid aga konkreetsemat nõu, näiteks millise mustriga diivanipadi sobiks kardinakanga juurde või millise mustriga vaipa valida, et see sobiks tapeediga, siis seda kõike saab samuti sisekujundaja konsultatsiooni käigus küsida.

Nagu näed, saab ühe konsultatsiooni käigus puudutada väga mitmeid teemasid ning seejuures saad ise valida, millistel küsimustel peatuda pikemalt, millistel aga põgusamalt. On selge, et detailset sisekujunduskontseptsiooni ühe kohtumise käigus välja töötada ei jõua, ent kui sul on mõned konkreetsed küsimused, sobib ühekordne konsultatsioon nende arutamiseks väga hästi.

Võta meiega ühendust, et broneerida endale konsultatsiooni aeg!

Sisestatud: 17.05.2019

Sisekujundaja Kristiina Luts

Tel:
5663 6188
Aadress:
Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Väike köök – kuidas teha nii, et see oleks mahukas ja funktsionaalne

Väike köök – kuidas teha nii, et see oleks mahukas ja funktsionaalne

Küll oleks tore, kui saaksime igapäevaselt toimetada avaras köögis, kus oleks piisavalt tööpinda ning igal asjal oleks kapis oma kindel koht! Paraku on meist enamikku õnnistatud pigem väiksema köögiga ning peame olema kavalad, et see enda jaoks võimalikult käepäraseks muuta. Õnneks on tänapäeval saadaval mitmeid nutikaid lahendusi, mis võimaldavad köögis ruumi maksimaalselt kasutada, ohverdamata seejuures kasutusmugavust. Sisekujundaja Kristiina Luts toob välja mõned nipid, mis võimaldavad väikesest köögist võimalikult palju välja pigistada.

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujunduses on ikka nii, et mööblikataloogide stiilis tüüplahendused on head ja turvalised, ent ometi on just väiksed vimkad ja kiiksuga sisustuselemendid need, mis teevad ühest majast või korterist kodu, rääkides selle omanike lugu. Mida aga teha siis, kui sinu kodu interjöör igatseb midagi erilist, ent sul pole õrna aimugi, mis see olla võiks? Ära muretse - meil on taolisteks puhkudeks hulgaliselt häid soovitusi! Toome sinuni mõned põnevad ideed meie sisekujundaja varasalvest.

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

vaata kõiki