Artiklid ja uudised

Kuidas valida segistit?

Enamasti tabab meid segisti rikkiminek ootamatult. Samas vajab probleem kiiret tegutsemist, sest ilma harjumuspärase veekraanita on väga raske hakkama saada. Kas uue segisti leidmiseks piisab lihtsalt poodi minemisest ja kõige nägusama variandi valimisest? Paraku nõuab isegi sellise pealtnäha väikse asja nagu segisti ostmine eeltööd ja põhjalikke mõõtmisi-kaalumisi.


Tee vahet köögi-, valamu-, vanni- ja dušisegistil
Segistid jagatakse nende kasutuskoha alusel köögi-, valamu-, vanni- ja/ või dušisegistiteks. Mis sobib kööki, ei sobi vannituppa ja vastupidi. Seega on kõige aluseks teadmine, kuhu vajaminev segisti paigaldub. Kui lähed vannitoa kraanikausi jaoks uut kraani ostma, suundu otsejoones valamusegistite juurde. Sealt edasi on valik juba kitsam.


Vii läbi vajalikud mõõtmised
Kui otsid köögi- või valamusegistit, pead teadma valamu mõõtmeid ja ka sügavust. Segisti disain ja suurus peavad sellega klappima, vastasel juhul võib tekkida probleem pidevate veepritsmetega.

Vanni- ja/või dušisegisti puhul, mis paigaldatakse kas vanni äärele, seinale või põrandale, pead veenduma et segisti tööorgan ja abistavad osad mahuvad konstruktsiooni sisse ära. Vanni äärele kinnituva segisti puhul võib vanni serva laiuse ise ära mõõta, seinale või põrandale paigaldatava variandi puhul on ilmselt targem konsulteerida spetsialistidega.


Mõtle läbi kasutusmugavus
Lisaks kasutuskohale erinevad segistid üksteisest lisafunktsioonide ja –mugavuste poolest. On olemas nii ühe kui kahe käepidemega variante. Saadaval on ka ilma ühegi käepidemeta kontaktivabad segistid. Väikelastega peredes on lemmikud termostaatsegistid, mille eeliseks on alati ühe ja sama temperatuuriga veejuga.

Köögisegistite puhul tasub eraldi välja tuua väljatõmmatava käsiduši võimalus. Selle abil saab täita potte veega neid pliidilt tõstmata, pesta mugavalt juurvilju ja palju muudki. Mõnel segistil on seejuures veel ka nupust käivitamise funktsioon. Nii saab vee voolama panna kasvõi küünarnukiga, kui käed parajasti taignased. Paljude inimeste jaoks on need funktsioonid asendamatud.

Seega mõtle segistit ostma minnes läbi ka kõik omadused, mis sellel olema peaksid. Nii kindlustad, et segisti saab olema käepärane ja sinu vajadustele vastav.


Ka välimus on oluline
Välimusest ei saa segisti puhul küll esimese asjana lähtuda, kuid lõppkokkuvõttes on ka see oluline. Jälgi segisti üldist disaini ja viimistlust. Antiikse välimusega kullakarva segisti modernsesse interjööri ilmselt ei passi. Samuti ei kuulu kokku luksuslik koseefektiga segisti ja talumaja stiilis valamukapp.

Peatu korraks ka segisti viimistlusel. Kõige levinum viimistlusmaterjal on kroom selle vastupidavuse tõttu. Samas leidub ka alternatiivseid variante, näiteks harjatud roostevabast terasest, värvitud või hoopiski kullatud pind. Enne ostu uuri, kuidas valitud segistit õigesti hooldada. Puhastamise lihtsusest või, vastupidi, keerukusest oleneb samuti palju.

Sisestatud: 22.10.2019

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Väike köök – kuidas teha nii, et see oleks mahukas ja funktsionaalne

Väike köök – kuidas teha nii, et see oleks mahukas ja funktsionaalne

Küll oleks tore, kui saaksime igapäevaselt toimetada avaras köögis, kus oleks piisavalt tööpinda ning igal asjal oleks kapis oma kindel koht! Paraku on meist enamikku õnnistatud pigem väiksema köögiga ning peame olema kavalad, et see enda jaoks võimalikult käepäraseks muuta. Õnneks on tänapäeval saadaval mitmeid nutikaid lahendusi, mis võimaldavad köögis ruumi maksimaalselt kasutada, ohverdamata seejuures kasutusmugavust. Sisekujundaja Kristiina Luts toob välja mõned nipid, mis võimaldavad väikesest köögist võimalikult palju välja pigistada.

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujunduses on ikka nii, et mööblikataloogide stiilis tüüplahendused on head ja turvalised, ent ometi on just väiksed vimkad ja kiiksuga sisustuselemendid need, mis teevad ühest majast või korterist kodu, rääkides selle omanike lugu. Mida aga teha siis, kui sinu kodu interjöör igatseb midagi erilist, ent sul pole õrna aimugi, mis see olla võiks? Ära muretse - meil on taolisteks puhkudeks hulgaliselt häid soovitusi! Toome sinuni mõned põnevad ideed meie sisekujundaja varasalvest.

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

vaata kõiki