Artiklid ja uudised

Time warp Raul Abneriga

Varajane kohvi. Allalaaditud värsked uued äpid. Tehnikasaavutused, millest ta lapsedki pole kuulnud. Paberiservale tehtud kritseldused, mis ootavad jõudmist jooniste mappi. Radis Furniture’i disaineriga vestleb Maris Vahter.


Maris Vahter: Pole sind kunagi ilma pliiatsita näinudki?
Raul Abner: Lapsepõlves olin küll üsna hea joonistaja, aga lemmikaineks koolis oli matemaatika. Selle aja poisse tõmbas ikka igasugune tehnika. Nii sai astutud tehnikumi, mis jäi lõpetamata. Esimene töökoht oli telefoni automaatjaamas montöörina. Peale sõjaväeteenistust kui pere sai loodud, tuli mõelda ka palga peale ja siis ma sattusin puidutöö peale ning õppisin tisleriks. Nii olen pikka aega mööbli tootmisega seotud olnud.

M: Kas sinu saatus oli alati saada mööblidisaineriks?
R: Olin tööl ehitusfirmas, mis masule vastu ei pidanud. Sellest ajast sai alguse Radise areng. Esmalt sai renditud väike tootmispind ja kasutada olid vaid käsitööriistad. Alustatud sai aiamööbliga. Esimene toode oli aiakiik. Edasi liikusime sisemööbli poole. Poeg aitas müügi ja turundusega. Nii jõudsid mitmed tooted ajakirjade kaante vahele. Kuna tagasiside oli väga positiivne, innustas see disainimisega tegelema. Sai renditud suuremad ruumid ja hangitud tööpinke ning alustatud mööbli tootmisega. Esmalt laste mööbliga.

M: Mis pani sinu liikuma?
R: Disainiga tegelesin sel ajal vaid oma kodu jaoks. Tõsisem huvi selle vastu tekkis seoses oma maja ehitusega. Kuna sai ka maja loomisel arhitektile abiks oldud, sündis loogilise jätkuna ka mõned just sinna majja sobivad mööbliesemed. Kuna need kukkusid enda ja sõprade jaoks põnevad välja, sai kogu maja mööbel ise kujundatud.

M: Kas sa annad oma ametialast nõu ka teistele?
R: Toodete disainimise juures arvestan masinapargiga. Materjalidega, mida kasutame, toote praktiliste omadustega ja muidugi et oleks omapärane. Kui praegust turgu vaadata, siis oleme nii mõneski nüansis olnud teerajajad.

M: Räägi meile oma viimasest NOBLE tootesarjast, kuidas see teiste mööblikollektsioonide keskel eristub?
R: Tasapisi võtame kasutusele ka uusi materjale. Uues tooteseerias NOBLE kasutame tammespooniga vineeri ning mööblilinoleumi, nurgad on eerungis, et näeks välja elegantsem. Kasutame ära vineeri häid omadusi - tugevust.

M: Oled sa alati nö. sisselülitatud?
R: Kuigi olen jõudnud pensionini, ikka käin ka praegu töökojas "tolmutamas", et vormis püsida. See on ka eelis teiste disainerite ees, et kui on idee, saan selle kohe realiseerida. Ning tahes tahtmata on märkmik ja joonistusmapp ootel uute ideede kritseldamiseks. Mõtted sünnivad ju ootamatult ja kui neid kohe kirja ei pane, ei pruugi need pärast enam meenuda.

M: Mida sa tegid eile ja mida sa teed homme?
R: Igapäevaelus olen selline harrastusfotograaf ja armastan ristsõnu ja sudokusid lahendada. Disainimise juures on samuti põnev otsida originaalseid lahendusi.

Väike lugu: tegevjuht Mauri Abner blockbuster GEE kiiktoolist


Vineerist kiiktool GEE oli meie esimene toode siseruumidesse. Läksime sellega kohe Kölni messile ja külastajatel pani see näo särama ning tuldi kohe proovima istumist-kiikumist. Kuna enamus messikülastajaid olid Raulist väiksemat kasvu- ja kaalu, jäi kiiktool istudes veidi ettepoole kaldu. Kui seda pärast Eestis Raulile seletasin, ei tahtnud ta seda uskuda ning ei olnud nõus tootes muudatust tegema, kartes, et väheneb kiiktooli kiikumisvõimalus. Aasta pärast oli ta siiski nõus soovitud muudatuse tegema. Ka kergema kehaehitusega inimesed Saksamaal tundsid end mugavamalt ning see kajastus kohe ka müügis. Nimelt järjekordsel messil telliti 400 kiiktooli. Aga muudatuse sisseviimise mõjusse suhtub Raul endiselt skeptiliselt.

Sisestatud: 19.03.2020

Radis Mööbel - põhjamaine elegants

Tel.:
5558 5656
Aadress:
Järvekalda 33, Harkujärve, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Näljane nelik - 4 lauda, mis ajavad isutama

Näljane nelik - 4 lauda, mis ajavad isutama

Tegemist pole siinkohal tõesti toitumis-influentseritega, või oot, aga kui ikkagi on… kas kujutate ette? Nagu teame, on kõige olulisem kommunaalne kokkusaamiskoht kodus on köögilaua ümber. Viimasel ajal saavad paljud leibkonnad liita söögilaua taga mitut funktsiooni: olles kohaks söömisele, lastele õppimisele ja täiskasvanutele töötamisele. Siinkohal teeme ülevaate ka järgmistest Radis Furniture’ söögilaudadest mis võimaldavad mugavalt transformatsiooni mitme ülesande vahel ja pakuvad palju rohkemat.

vaata kõiki