Artiklid ja uudised

1-2-3 mõõdukat nõuannet väikese kodu planeerimisel


Eriti väikese kodu sisustus peab olema justkui rätseplahendus meie vajadustele. Sellises kodus ei saa olla üleliigseid mööbliesemeid. Paigutus praktiline ja kujundus meeldiv, et väike ruum oleks terviklik. Kõige parem on alustada sisustamiskavast, millega teeme selgeks, mida vajame, mis tegumoega, mis värvides mööbliesemed võiksid olla ja mis värvid tulevad üldse ruumi. Vajadusel mängime kõik sobivad paigutusvariandid läbi, saades sobivama lahenduse. Lahenduse saame põhimõttel, et mööbliese teeniks meid hästi, mitte vastupidi.

Kahetoalise kodu puhul kujuneb üks ruumidest magamistoaks, tavaliselt väiksem. Suurem on elutoaks. Ruumi otstarve muutub vastavalt sellele kui palju pereliikmeid on ja kuidas nad eri kellaaegadel ruumi erinevateks otstarveteks kasutavad. Ruumisäästvama lahenduse saame kui paigutame voodiriided voodi alumisesse osasse. Samuti on hea kui saame selleks ruumi mõnes kapiosas või saab kasutada sahtelkummutit BOXY, öökapp HUHi või kummutit MIX, MAN, CUBE.


Toitumiseks. Kui köögis söömiseks ruumi ei ole, tuleb selleks ruumi teha elutoas. Ühetoalises kodus, kus igapäevane söömine toas, saab kasutada mitmefunktsioonilist lauda, mis on pikemaks tõmmatav ja sobiks niihästi kirjutus- ja töölauaks kui ka söögilauaks nagu pikendatav söögilaud DINN.


Puhkamiseks. Ajaviiteks ja puhkamiseks sisutame elutuppa iste- ja puhkenurga, tihti vajame puhkenurka madalat toetuspunkti tassi kohvi jaoks. Hästi sobib selleks veekindla pealiskattega diivanlaud NAM, serveerimislaud Noble või ümarlaud EDI.Õppimiseks ja tööks. Selleks vajame kindlasti funktsionaalset lauda. Kooliskäijale või kodukontoris töötajale sobib hästi näiteks seinalaud RADIUS, mis avaneb töölauaks või pikendatav söögilaud DINN.Kui oleme vajalikud mööbliesemed leidnud ja need otstarbekalt paigutanud, siis on suur samm mugava kodu suunas juba tehtud. Unustada ei saa valgustust, aknakatteid, vaipu, kodutekstiile ja nende akromaatilisust või värve, mis kõik loob meeleolu, hubasust ja värskust.

Sisestatud: 22.09.2020

Radis Mööbel - põhjamaine elegants

Tel:
5558 5656
Aadress:
Järvekalda 33, Harkujärve, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture’ avaldas Interjöör 2023 messil uudistoote - riiuli CRANE, mis on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist. Universaalne riiul oma õhuliste proportsioonidega ning geomeetriliste joontega loob uue praktilise esteetika. CRANE’i tammespooniga ning kurvikate nurkadega riiulid on kohaldatavad, et vajadusel olla kasutatavad erinevatel viisidel – vastavalt kliendi mugavusele. Kohaldatavaid riiulipindasid saab mugandada ka arvutikasutajale, luues ideaalse kontoripinna, või jätta ka ustega kapimoodulite tarbeks. Uus terviklahenduslik CRANE sobitub nii kontorisse kui hubase kodukontori loomiseks stuudiosse, halli, kööki, elutuppa või magamistuppa. Kuhu vaid!

Valgusküllased mööblidisaini hübriidid

Valgusküllased mööblidisaini hübriidid

Saksa disainer Michael Hilgers koostöös Radis Furniture’iga on loonud just praeguseks hämaraks hooajaks sobiva multifunktsionaalse seinalaua RADIUS. Nimelt peitub uues seinalauas praktiline akutoitega Osrami LED-valgusti. USB-laadimisega valgustile on integreeritud liikumisandur ja päeva-öö sensor. Valgusti kinnitub seinalaua lakke magnetiga ning seda on mugav laadimiseks eemaldada. Disaineri soov on tulla vastu tänapäeva probleemidele, kus üha suurenev ruumikitsikus, väiksemad pinnad ja miks mitte pimedad toanurgad, vajavad kompaktsemaid lahendusi.

vaata kõiki