Artiklid ja uudised

Kuidas sisustada üürile antavat korterit


Kinnisvaraturul on konkurents tihe. Kui soovid korterit välja üürida, siis peaksid mõtlema, kuidas sisustada korter nii, et see oleks üürilisele pilkupüüdev.
Kõigepealt peaksid mõtlema, kas soovid korteri pigem lühemaks ajaks üürile anda või olla aastaid mureta ja teha pikaajaline üürileping.

Kui eelistad sõlmida lepingu lühemaks ajaks, peaksid arvestama sellega, et korter oleks võimalikult hästi mööbli ja köögitehnikaga sisustatud. Enamasti lühemaks perioodiks üürijad ei pea otstarbekaks üürikorterisse rahaliselt rohkem panustada. Ka ei soovi nad osta mööblit, et aasta pärast seda järgmisesse korterisse kaasa võtta. Näiteks tudengid soovivad võimalikult väheste isiklike asjadega sisse kolida.

Järgnevalt vaatame üle soovitused, kuidas võiks sisustada korterit, mida soovid välja üürida.

Köök

Köök on iga kodu süda ja seetõttu peaks olema köök sisustatud kõige vajalikuga.
Köögitehnika nagu külmkapp ja pliit peaksid iga korteri juurde kuuluma. Samuti ei saa läbi ilma köögis oleva laua ja toolideta.
Mugava lisavõimalusena on soovitatav üürikorterisse hankida ka nõudepesumasin.

Vannituba

Vannituba võiks olla varustatud peegli ja mõne mahuka sahtliga kapiga, kuhu kõik vannitoatarbed silma alt ära panna. Kui vannitoas kapi paigaldamiseks napib ruumi, siis kapi asemel heaks lahenduseks on korvid. Ajatu stiiliga on punutud korvid, mida saab hoida pesumasina või pesukuivati peal.

Paljudel juhtudel on korterites ka pesumasin vannitoas. Pesumasina valikul tuleks arvestada masina mõõtmetega ning selle kasutamislihtsust. Kindlasti annab korterile lisaväärtust pesukuivati olemasolu. Tänapäeva kiire elutempo juures on pesukuivati üks kuldaväärt kodumasin.Elutuba

Elutuba on kodu visiitkaart. See on koht perekondlikuks lõõgastumiseks, aga ka külaliste vastuvõtmiseks. Siin peab tundma end mugavalt nii pereliige kui ka külaline.

Elutoas võiks olla diivan ja sektsioonkapp. Veelgi mugavamaks muudab elutoa ka diivanilaud ja telerialus.
Korteri saab teha hubaseks sobivat värvi kardinate, vaipade, seinamaalide ja toalilledega. Samas ei tasuks toalilledega üle pingutada, sest inimeste eelistused on erinevad.

Stiilipuhta ja kaasaegse korteri kujundamiseks võid leida ideid ka Pinteresti veebilehelt.

Magamistuba

Kindlasti võiks heas üürikorteris olla ka riidekapp või kummutid, kuhu saab mahutada riideid ja voodipesu. Eelistada tasuks pigem heledaid kui tumedaid värve. Heledat tooni mööbel lisab magamistuppa avarust ja hubasust.

Kui eelistad üürnikeks pigem lastega peret, siis arvesta, et üldiselt soovivad lastega pered korterit üürida pikemaks perioodiks. Pered eelistavad pigem vähese sisustusega korterit, et oleks võimalik ise oma maitse järgi magamistuba ja lastetuba sisustada. Nende puhul kehtib ütlus: less is more.

Tudengite ja üksikute üürnike puhul võiks magamistuppa kindlasti muretseda voodi. Pered ja paarid seevastu eelistavad meelepärase voodi koos sobiva madratsiga ise valida.

Mida veel silmas pidada?

Peaksid arvestama ka sellega, et kõik, mis on üürikorteris, võib saada aja jooksul kahjustada. Ka tapeedi vahetusega mõne aasta tagant peaks arvestama, eriti väikeste lastega perede puhul.

Kodumasinaid valides mõtle ka sellele, et kõige odavamast hinnaklassist kodumasinad ei pruugi aastaid vastu pidada. Mõistlikum on investeerida vähemalt keskmise hinnaklassi masinatesse, pikemas perspektiivis säästab see sulle nii aega kui ka raha.
Üürikorteri sisustus peaks tegema seal elamise mugavaks alates esimesest päevast. Kui tahad oma kinnisvara teenima panna, siis tuleks see üürnikule ahvatlemaks muuta. See vajab investeerimist, kuid see töötab sinu kasuks.

Sisestatud: 01.04.2021

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Soovid ise tomateid, maitsetaimi ja kurke kasvatada, aga sinu pere on väike? Väikesed kasvuhooned on selleks puhuks väga heaks lahenduseks. Paljud inimesed on kogenud seda, et suure suve ajal, kui viljad hakkavad valmima, on neid nii palju, et nende ära tarbimisega on raskuseid. Väikesed kasvuhooned on piisavalt ruumikad, et rahuldada väiksema pere vajadused, ilma et saaduste ära söömisega peaks probleeme tekkima. Kuidas valida kasvuhoonet ja mida selle hooldamisel silmas pidada?

Mootorsaest heade nippideni ehk esimesed sammud aianduses

Mootorsaest heade nippideni ehk esimesed sammud aianduses

Me kaalume hoolega, milline diivan oleks elutuppa see õige otsus ning kas kööki sobiks paremini tume või hele mööbel. Lisaks veel kümned ja kümned teisedki disainiga seotud otsused, mida uut kodu sisustades või olemasolevat uuendades vastu peame võtma. Aed on aga ju justkui meie kodu laiendus ja muidugi tahame, et sealgi toimuv peegeldaks meie eelistusi, soove ning valikuid. Kui see on aga sinu esimene kord aeda disainida, siis millega võiks arvestada?

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Tänapäeva tehnoloogiamaailm üllatab meid jätkuvalt koduinnovatsioonidega, mis mitte ainult ei tee meie elu lihtsamaks, vaid võimaldavad meil ka teha kaasaegseid valikuid oma eluruumide kujundamisel. Siin on valgustuse uuendused, mis võimaldavad nautida esteetikat ja energiasäästuvõimalusi: traditsioonilised pirnid asendatakse LED-tuledega, nutikas ja seninägematu dekoratiivvalgustus. Räägime siis mõnedest kõige muljetavaldavamatest kaasaegsetest valgustuse uuendustest, mis viivad teie kodu atmosfääri kindlasti uuele tasemele.

vaata kõiki