Artiklid ja uudised

Kuidas muuta kodu turvaliseks nutika valvesüsteemi abil?

Erinevad nutikodu lahendused võimaldavad teha kodu targaks, kuid lisaks võimaldab ka kodul silma peal hoida samal ajal, kui te eemal viibite. Samuti on nad võimelised andma teada suitsust või veelekkest ning reguleerima kütmist ja valgustust. Enamasti käib turvasüsteemide juhtimine läbi telefoni äpi, võimaldades anda sissemurdmisest omanikule teada.


Kaamerad
Enamasti seostub turvasüsteem just kaameratega. Kaamera abil on võimalik jälgida kodus toimuvat ka siis, kui viibite ise näiteks tööl või mõnes teises riigis. Kaamerate eeliseks on kindlasti see, et nende abil on võimalik koguda kõige rohkem tõendeid, kuna videomaterjalil on kõik ilusti näha. Samuti on kaamerate paigaldamine lihtne.

Sõltuvalt kaamerast on võimalik selle pildi saatmine näiteks pilve, e-postile või omaniku mobiiltelefoni. Odavamad kaamerad salvestavad pildi ka mälukaardile, ent kaamera varguse korral kaovad koos sellega ka salvestused.

Kõige populaarsem on IP-kaamera, mis ei vaja toimimiseks internetikaablit, kuna töötab Wifi abil. Kaamerale on vaja ainult toitekaablit. Parimatel mudelitel on olemas põhjalikud paigaldusjuhendid ja lisaks veel tootetugi koos tarkvara ja laiendamise võimalusega. Kaamerad tasub paigaldada vähemalt kolme meetri kõrgusele, et vältida nende vigastamist.

Kaamerad tasub panna peasissekäigu juurde, samuti tagaukse ja hoovipoolsete akende juurde. Siseruumidest tasub tähele panna peasissekäigu lähedust ja ruume, kus on väärtuslik vara. Nähtavale kohale paigutatud kaamera töötab iseenesest eduka vargapeletajana.

Andurid
Anduritest on populaarsed just juhtmevabad andurid, mille paigaldamiseks ei ole vaja vedada elektrikaableid. Keskus tuleb ühendada vooluvõrku ja paigaldada andurid. Vajalikud seadistused saab teha mobiiltelefoni rakenduse abil.

Lisaks valvele tasub lisada ka veelekke andurid. Need on eriti vajalikud näiteks suvilate valvel, kuna külmunud torud võivad lõhkeda, kui maja on kütmata. Veelekke andur teavitab koheselt ülemäärase niiskuse või vee eest, mis võimaldab saada veekahjule koheselt jaole.

Valvesüsteemide juurde kuulub vahest ka vandaali andur, mis annab häiret ka siis, kui keegi üritab seadet eemaldada või lõhkuda. Välisireeni on võimalik lülitada sisse ja välja mobiiltelefonist. Enamasti ei soovita, et välisireen hakkaks automaatselt tööle, kuna võib ehmatada iga maja juurde eksinud seenelist. Sireeni saab aktiveerida näiteks siis, kui kaamerapilt kinnitab, et tegemist on varastega. Lisaks on võimalus kutsuda seejärel kohale politsei.

Olulised andurid on ka suitsuandurid. Need jagunevad nuti- ja totuaduriteks. Nutikad andurid käivitavad sireeni selleks, et püüda kohalviibijate tähelepanu. Peale selle teavitavad nad suitsuhäirest ka omanikke, kes viibivad eemal ja saavad olukorda kontrollida videopildi kaudu ning vajadusel teavitada päästeametit. Totuandurid annavad ohust teada kõva kisaga. Komplekti saab ühendada vingugaasianduri, mis kaitseb nähtamatu ja lõhnatu mürkgaasi eest. Seda soovitatakse kõikidesse küttekoldega kodudesse.

Uksekell
Nutikas uksekell on internetiühendusega toimiv traditsiooniline uksekell. Ta paneb nutitelefoni või muu seadme helisema ja kuvab reaalajas video välisuksest. See võimaldab näha, kes on ukse taga. Lisaks on võimalik anda nutika uksekella abil teade ukse taga ootajale, kui teid tol hetkel kodus pole.

Saades teada, kes on ukse taga, on võimalik keelduda ukse avamisest, jätta uks kinni, kuid rääkida temaga kahesuunalise heli kaudu, nagu tavalise telefoniga. Lisaks on võimalik jätta teade, mis on eelnevalt salvestatud, näiteks “Võite jätta ukse taha, aitäh”. Peale selle on taoline uksekell hea lahendus ka turvalisuse mõttes - nii ei saada teada, kas olete kodus või mitte.

Uksekell vajab toimimiseks Wifi ühendust, mis tähendab, et traadita internet peab ulatuma ka ukse taha. Peale wifi peab telefonis olemas olema vastav rakendus, mis on lihtne ja mille kasutamisega saab hakkama igaüks, kes inglise keelt valdab. Osa kellasid on varustatud spetsiaalse anduriga, mis teavitavad omanikku, kui keegi kella läheduses liigub. Seejärel saab näiteks aktiveerida videokaamera, et näha, kes ukse juures parasjagu viibib. Salvestatud videomaterjali saab saata otse pilve.

Muud võimalused turvalisuse tagamiseks
Isegi, kui majal on nutikas valvesüsteem, varustatud kaamerate ja anduritega, on ka elementaarsete turvalisuse nõuete jälgimine vajalik. Kuna aeg on pikanäpumehe üks põhilisemaid vaenlasi, varastatakse sealt, kus saab saagi kiiresti kätte ja oleks lihtne põgeneda.

Selleks, et vähendada tõenäosust sisse murdmiseks, tasub mõelda sellele, kelle käes ja kus on parasjagu võtmed. Mida vähem on võtmetest koopiaid, seda väiksem on tõenäosus, et keegi soovimatu astub uksest sisse. Juhul, kui kahtlustate, et võtmed on valedes kätes, tasub lukud vahetada ja uuesti sarjastada. Seejuures on oluline ka uks. Kui seda on võimalik lüüa poolpehme jalalöögiga eest koos lengiga, ei aita ka võimas turvalukk. See tähendab, et oluline on uste ja akende õige paigaldus.

Akende klaasid peaksid olema ees nii, et neid ei oleks võimalik eemaldada lihtsalt. Akna konstruktsioon ei tohiks võimaldada selle väljaspoolset avamist. Kasuks tuleb ka löögikindel turvaklaas või klaasi lamineerimine spetsiaalse turvakilega. See kehtib ka katuseakende kohta.

Nutikad turvalahendused on saadaval Kaup24.ee veebipoes!

Sisestatud: 30.06.2021

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Soovid ise tomateid, maitsetaimi ja kurke kasvatada, aga sinu pere on väike? Väikesed kasvuhooned on selleks puhuks väga heaks lahenduseks. Paljud inimesed on kogenud seda, et suure suve ajal, kui viljad hakkavad valmima, on neid nii palju, et nende ära tarbimisega on raskuseid. Väikesed kasvuhooned on piisavalt ruumikad, et rahuldada väiksema pere vajadused, ilma et saaduste ära söömisega peaks probleeme tekkima. Kuidas valida kasvuhoonet ja mida selle hooldamisel silmas pidada?

Mootorsaest heade nippideni ehk esimesed sammud aianduses

Mootorsaest heade nippideni ehk esimesed sammud aianduses

Me kaalume hoolega, milline diivan oleks elutuppa see õige otsus ning kas kööki sobiks paremini tume või hele mööbel. Lisaks veel kümned ja kümned teisedki disainiga seotud otsused, mida uut kodu sisustades või olemasolevat uuendades vastu peame võtma. Aed on aga ju justkui meie kodu laiendus ja muidugi tahame, et sealgi toimuv peegeldaks meie eelistusi, soove ning valikuid. Kui see on aga sinu esimene kord aeda disainida, siis millega võiks arvestada?

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Tänapäeva tehnoloogiamaailm üllatab meid jätkuvalt koduinnovatsioonidega, mis mitte ainult ei tee meie elu lihtsamaks, vaid võimaldavad meil ka teha kaasaegseid valikuid oma eluruumide kujundamisel. Siin on valgustuse uuendused, mis võimaldavad nautida esteetikat ja energiasäästuvõimalusi: traditsioonilised pirnid asendatakse LED-tuledega, nutikas ja seninägematu dekoratiivvalgustus. Räägime siis mõnedest kõige muljetavaldavamatest kaasaegsetest valgustuse uuendustest, mis viivad teie kodu atmosfääri kindlasti uuele tasemele.

vaata kõiki