Artiklid ja uudised

Planeerid aeda? Need on mõned nõuanded, mida meeles pidada

Uue aia planeerimine on keeruline töö, kuna see vajab mitmete asjade läbimõtlemist. Pole vahet, kas sinu aed on suur või väike, mõlema kujundamisel on erinevaid väljakutseid. Jagame sinuga nõuandeid, millest alustada aia kujundamisel. Ammuta inspiratsiooni ja alusta planeerimisega!


Mõtle suurelt ja pane plaan paika
Enne täpsema plaani paika panemist tuleb endale teha selgeks see, mida sa aialt ootad. Kas sa soovid, et sul oleks lihtsalt suur ja roheline muruala? Soovid luua oma enda ürdiaeda? Armastad võõrustada külalisi ja soovid korraldada aiapidusid? Sellest, mida sa soovid oma tulevases aias teha ja näha, sõltub palju. Mõtle see läbi ja seejärel pane oma mõtted kirja, et testida kõikide ideede realistlikkust.

Kui sa soovid võõrustada külalisi ja valmistada neile parimaid grillroogasid, peaksid enda plaanides arvestama grillnurga või terrassiga. Mõtle ka sellele, kui suur see võiks olla: kui palju inimesi soovid võõrustada ja kui suur peaks olema aialaud. Arvesta sellega, et aialaud võiks mahutada kõik sinu külalised ja pereliikmed.

Kui planeerid oma aeda erinevaid viljapuid ja peenraid, siis peaksid mõtlema ka sellele, kuhu paigutada kõik vajalikud ja ajapikku kogunevad tööriistad, aga ka aiamängud või jalgrattad. Üheks võimaluseks on planeerida oma aeda aiakuur, kuhu kõik see mahutada. Aiakuur ei pea olema suur, mõtle, mida sa tulevikus sooviksid seal hoiustada.

Eriti oluline on mõelda läbi suuremad rajatised ja ehitised, mida soovid oma aeda ehitada või soetada, sest need võtavad palju ruumi, moodustavad suure osa sinu aia planeerimise eelarvest ja võivad vajada kohaliku omavalitsusega kooskõlastamist.

Alusta esialgse plaani visandamisega
Nüüd, kui ideed on suures plaanis olemas, on aeg esialgse plaani koostamiseks. Selleks võid kasutada internetist kättesaadavaid programme, aga ka lihtsalt paberit ja pliiatsit, et mõelda läbi, kuhu midagi paigutada.

Peenarde paigutamisel tuleb arvestada sellega, kui palju valgust peenrale paistab ja milliseid tingimusi erinevad taimed vajavad. Samamoodi tasuks läbi mõelda, mida on plaanis kasvatada, sest mõned taimed sobivad väga hästi kokku, teised mitte nii palju. Siinkohal võid alati pidada nõu ka professionaalidega, kes aitavad valida peenarde asukoha kui ka panna paika taimestiku, mida kasvatada.

Kui soovid ehitada terrassi, siis see võiks olla ühenduses sinu maja sissepääsuga. Grillmaja võib ehitada aga ka mujale. Selleks võib olla mõnus nurgake aias, kust on kaunis vaade kas päikesetõusule või hoopiski -loojangule, sest pole ju paremat paika, kust seda nautida.

Olenevalt aiakuuri suurusest, võid selle kas paigutada mõnda aianurka või lausa keskele, et luua eristuv piir iluaia ja ürdiaia vahel. Valikuid on palju, mõtle kuuri jaoks loogiline koht, mis ei riiva silma ja on mugavas kohas, et asju haarata.

Kui sulle tundub, et kogu aia planeerimine on liiga keeruline, siis konsulteeri oma ala professionaalidega ning kaasa neid protsessi. Nii võid olla kindel, et saad rajada oma unistuse aia! Head planeerimist ja ideede elluviimist!

Sisestatud: 01.07.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerennide puhastamine on töö, mida tuleks teha igal sügisel. Ummistunud vihmaveerenni puhastamine on üks lihtsamaid võtteid, millega ennetada veekahjusid.
Katusehooldus.ee esindaja Siim Jõgi kinnitusel on rennide puhastamise peamine eesmärk tagada, et vihmavesi voolaks selleks ettenähtud kohta ning et vesi ei hakkaks ühel hetkel räästa vahelt tuppa tungima. „Kui rennid on puhastamata, siis jääb vesi rennidesse seisma. Sealt edasi polegi palju vaja, kuniks vesi tungib korterisse või eramajja,“ toob ta välja.

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Me kõik oleme kuulnud ütlust, et saatan on peidus detailides. Kui rääkida sisekujundusest, siis paljud meist näevad ja mõistavad laiemat pilti. Ehk seda, kuidas ruum tervikuna ideaalis välja näeb. Kuid kõik pisemad detailid ja väikesed sisustuselemendid loovad tegelikult selle suurema tervikliku pildi. Sageli näeme, mis ruumis sisekujunduse osas tegelikult toimub, alles siis, kui võtame aega ja haarame endasse ka kõik väiksemad detailid.

vaata kõiki