Artiklid ja uudised

Kolm ideed nutikaks kodu renoveerimiseks


Kodu renoveerimine on suur ettevõtmine, mis sisaldab nii plaani paika panemist, teostust kui ka vajalike ressursside leidmist. Oleme sinu jaoks pannud kokku kolm ideed, mis aitavad kodu renoveerida nutikalt: nii aja- kui ka raha säästlikult. Tutvu meie nõuannetega ja loo oma unistuste kodu!

Mõtle oma sammud läbi
Kodu renoveerimine vajab plaani. Ideaalne plaan sisaldab nii kõiki vajalikke töid, mida ja soovid enda kodus teostada; kui palju aega ning rahalisi vahendeid selleks vajad. Mõtle läbi, kas soovid vaid kergemat remonti, mis sisaldab seinade ülevärvimist, tapeedi vahetust ning uut mööblit või planeerid kapitaalremonti, mille raames ka vahetada ära vanad torud või elektrijuhtmed. Sellest, millised ehitustööd on plaanis, sõltub ajaline kui ka rahaline kulu.

Kui tööd on teada, on võimalik koostada esialgne eelarve. Kõikide kulude kokku löömisel selgub, kui palju vahendeid selle jaoks vajad. Nii remondilaen kui ka säästude kasutamine on ühed populaarsemad viisid, kuidas renoveerimisega kaasnevaid kulusid kaetakse. Remondilaen sisaldab aga vahendeid, mida endal ei ole ja selle võtmisel tuleb teha kindlasti kaalutletud otsus, sest nagu öeldakse, siis laenud on võõra oma.

Koos eelarve koostamisega, võiks panna paika ka ajalise raami. Kõiki töid ei ole vaja teha ühel ajal. Näiteks võid renoveerimise tööd jagada kasvõi kogu aasta peale ära. Oluline on aga teostada kõike loogilises järjekorras. Seda, kuidas täpsemalt tööde järjekord paika panna, aitab mõista mõni ehitusvaldkonna ekspert või ehita. Juhul, kui oled ehitustöödega juba tuttav, on ajalise plaani paika panemine üpriski kerge.

Löö käed külge
Kulusid aitab kokku hoida see, kui sa ise saad enda käed külge panna. Muidugi sõltub see kõik sellest, kui palju sul on selleks aega või millised on sinu oskused. Aga ka siis, kui sul puuduvad ehituslikud oskused ja varasem kogemus, saad palju ära teha. Näiteks on sul võimalik eemaldada seintelt vana tapeet või võtta enda peale väiksemate pindade värvimine.

Kui sul on varasem kogemus kodu renoveerimisel, siis arvesta kohe enda plaani sisse tööd, mida teed ise ja mille jaoks ei vaja abikäsi. Aina enam leidub ka inimesi, kes soovivad kodu renoveerimise töid õppida. Selle jaoks kasutatakse nii erinevaid videoõpetusi kui ka konsulteeritakse spetsialistidega. Leia ise need võimalused, kuidas saad remonditöödes kaasa teha!

Taaskasuta
Taaskasutamine sul on käsil ka kodusisustuse uuendamine. Oled kindlasti märganud, milline võib olla vanamööbli kui ka uuemat sorti mööbli kvaliteedi vahe. Lisaks võib tihti olla vanamööbli kasutamine uue ostmisest palju soodsam. Loo oma kodust unikaalne paik ning leia võimalusi selle sisustamiseks kasutatud mööbliga. Kõige lihtsam on seda teha, kui kasutada ära erinevaid kappe, riiuleid, toole ja laudu, mida saab kerge vaevaga üle värvida ja anda täiesti uus väljanägemine. Ka pehmemööbli taaskasutus on võimalik, aga selle korda tegemine nõuab natukene enam oskuseid.

Sisestatud: 02.08.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Tänapäeva tehnoloogiamaailm üllatab meid jätkuvalt koduinnovatsioonidega, mis mitte ainult ei tee meie elu lihtsamaks, vaid võimaldavad meil ka teha kaasaegseid valikuid oma eluruumide kujundamisel. Siin on valgustuse uuendused, mis võimaldavad nautida esteetikat ja energiasäästuvõimalusi: traditsioonilised pirnid asendatakse LED-tuledega, nutikas ja seninägematu dekoratiivvalgustus. Räägime siis mõnedest kõige muljetavaldavamatest kaasaegsetest valgustuse uuendustest, mis viivad teie kodu atmosfääri kindlasti uuele tasemele.

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Kindlasti oled kogenud olukorda, kus alles reaalse kasutamise käigus selgub, et oleks pidanud ühele või teisele asjale juba varem tähelepanu pöörama. Eriti levinud on see remondi- ja sisustusmaailmas, kus dušikabiin võinuks olla suurem, dušisegisti rohkemate funktsioonidega või midagi kolmandat. Üksjagu aega kulutatakse sobivate plaatide-värvide valimiseks, mis on ühelt poolt loogiline – need hüppavad kohe silma, kui uksest sisse astuda. Mis on aga see, mis nende kõrval varju jääb?

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

vaata kõiki