Artiklid ja uudised

Kuidas kujundada koju õdus terrass?

Kui sinu peas mõlguvad mõtted, kuidas luua kaunist, praktilist ja samal ajal hubast terrassi, siis oled jõudnud õigesse kohta. Oleme pannud kokku mõned soovitused, kuidas luua ideaalne paik mõnulemiseks ja pere ning sõpradega aja veetmiseks. Allolevast artiklist saad teada, millised on ideaalsed aialauad ja muu aiamööbel õue, kui ka seda, kuidas teha õige aiatoolide valik. Tutvu lähemalt ja loo kaunis terrass oma koju!


Kõik algab plaanist
Terrassi kujundamiseks on väga palju erinevaid viise. Kõik algab sellest, mida sa ise sellelt ootad. Kas sa soovid luua väikese pesa, kus on hea raamatut lugeda ja öist taevast nautida, või soovid luua mõnusa paiga, kus võõrustada enda sõpru ja valmistada maitsvaid õhtusööke. Sellele lisaks mängi rolli nii terrassi suurus kui ka eelarve, mida oled valmis kujundamiseks kasutama. Seetõttu on meie esimeseks soovituseks mõelda läbi, millist terrassi soovid kujundada ja mis on see, mis sealt kindlasti ei tohiks puududa. Kas selleks on näiteks suur aialaud või hoopiski väike tulease? Kas soovid, et sinu terrassi kaunistaksid erinevad taimed või eelistad lihtsat minimalistlikku kujundust? Kui sul on esialgsed mõtted kirjas, saab liikuda edasi põhilise juurde.

Aiamööbel peab olema vastupidav
Kõige enam võtab terrassil ruumi aiamööbel, samuti on tegemist ka tõenäoliselt kõige kulukama osaga. Aiamööblit valides tuleb lähtuda vastupidavusest, see tähendab seda, et nii aialaud kui ka -toolid, mida soovid enda terrassile soetada, peaksid kindlasti olema niivõrd head, et peavad vastu nii kuuma päikese kui ka suure saju käes. Kõige kindlam on alati soetada spetsiaalselt õues kasutamiseks loodud mööblit, sest see on valmistatud ja viimistletud materjalidega, mis on loodud välitingimustesse.

Aiamööblit valmistatakse erinevatest materjalidest, sa võid valida nii puitmööbli, rotangi, plastiku või hoopiski metalli vahel. Kõik sõltub sinu maitse eelistustest kui ka eelarvest. Paljude eestlaste viimase aja lemmikuks on saanud puitmööbli kõrval rotangist valmistatud aiamööbel. Seda on kerge hooldada, see on väga kerge kui ka kauni välimusega. Kui soetad pehmeid tekstiile sisaldavat mööblit, siis veendu ka viimase materjalis. Ka see võiks olla õues kasutamiseks loodud. Paljud õue tekstiilid on valmistatud materjalidest, mis on nii UV-kindlad kui ka kergelt puhastatavad ja kiiresti kuivavad.

Dekoratsioonid loovad hubasuse
Terrassi kujundamisel tuleb alustada olulisemast ehk mööbli valimisest, kuid ei tasu unustada, et väikesed detailid loovad terviku ja toovad ruumi hubasust. Seetõttu tuleb sama palju rõhku panna ka dekoratsioonidele. Nendeks võivad olla nii erinevad valgusketid või õuevalgustid, mis annavad mõnusat valgust pimedateks õhtuteks. Üheks võimaluseks on riputada valgustid lakke või seinale, teine variant on valida välja jalgadel asetsevad õuevalgustid või suuremad laternad, kuhu asetada küünlad.

Vali välja ka erinevad õuelilled, mis riputada kas amplite või asetada pottidega terrassile. Nende võivad olla nii ilutaimed, aga ka erinevad maitsetaimed, mida kasutada toiduvalmistamisel.

Lähene dekoratsioonide valimisele loovalt ja sellest, millist stiili soovid luua. Oluline on see, et terrass, mida lood, vastab sinu soovidele ja ootustele!

Sisestatud: 25.08.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Kui seinte värv ja tapeedimuster on peale pikka kaalumist lõpuks välja valitud ning mööbel ja lambid ostetud, pole kodu sisustamise tööd veel kaugeltki läbi. Et luua ideaalne interjöör, mis sobitub nii elanike ilumeelega kui ka uusimate moesuundadega, tuleb kindlasti läbi mõelda ka väikseimad detailid ja see, kuidas need omavahel sobituvad. Raske on ette kujutada hubast kodu ilma lillede, maalide või küünaldeta, kuid ka ilma pleedideta.

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantslased on inimestena ja natuurina sageli jutuaineks ja neid tuuakse oma võluva, kuid pingutamata seksapiilsuse ja muretuse tõttu tihti eeskujuks. Olla prantslaslikult šikk ja stiilne ei ole mõnele teisele rahvusele loomulikult lihtne, kuid on siiski imetlusväärne.

Samasugust mõnusat boheemlaslikku, kuid samas väga läbimõeldud joont järgivad prantslased ka oma sisekujunduses. Prantsuse Riviera maanteereis ja maalilised vaated võivad tekitada tahtmist ka oma koju tuua lõunaeuroopalikku hõngu ja helget meelelolu. Milliste võtetega seda saavutada?

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Kõik, kes on kunagi kodu sisustanud või seda sisustamas, teavad kui keeruline see võib olla. Neid detaile, mis tuleb selle käigus läbi mõelda, on palju. Kõige enam peavalu võivad tekitada olukorrad, kus on vaja mõelda lahendus väiksemasse ruumi. Selliseid funktsionaalseid ja nutikaid mööbliesemeid õnneks jagub ja üks populaarsemaid on meie hinnangul väike diivanvoodi. Seda, miks peaksid kaaluma selle soetamist, saad lugeda juba alljärgnevalt.

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Pühadeaja lahutamatuks osaks on on jõulutuled ja seda muidugi põhjusega, sest need aitavad luua koju mõnusa ja rahuliku meeleolu. Jõulutulede populaarsus on niivõrd suur, et lisaks klassikalistele valguskettidele ja tulukestele on võimalik soetada ka patareidega jõulutuled, mis on mugavad kasutamiseks erinevatel viisidel. Nii aknaraamide kaunistamiseks, kuusepuu ehtimiseks, aga ka erinevate kaunistuste loomiseks. Siit leiad ideid, kuidas patareidega jõulutuled enda kasuks tööle panna ja imeline kodu kaunistada.

vaata kõiki