Artiklid ja uudised

Mööbli kolimine: 5 praktilist nõuannet

Mööbli kolimine võib olla üks keerulisemaid ja väljakutseid esitavamaid osasid kogu kolimise protsessist. Kasutades õigeid ja nutikaid võtteid pole see aga niivõrd stressirikas.

Jagame sulle siin nippe, mida järgides kolid nagu tõeline professionaal. Tutvu praktiliste nõuannetega, mis aitavad sul transportida mööbli ohutult punktist A punkti B!


Tark ei torma, vaid planeerib
Tormamine ei vii kaugele ja seda eriti mööblit transportides. Mööbli kolimine tuleb põhjalikult läbi mõelda, et vältida üleliigset rapsimist ja sellest tekkivaid vigastusi endale ja mööbliesemetele.

- Vaata, kui palju mööblit on vaja transportida.
- Mõõda ukseavad nii oma praeguses kodus kui ka uues, et veenduda, et kogu vajalik mööbel mahuks välja ja sisse.
- Arvesta välja, kui palju mahub sinu autosse või tellitud kaubikusse.
- Küsi abi. Kui selgub, et kolimine ei ole jõukohane, siis kaasa abilisi, kas oma tuttavaid või telli vastav teenus kolimisettevõttelt.

Kolimisteenused sisaldavad nii mööbli demonteerimist, vajadusel ka pakkimist ning transporti ukselt uksele. Ettevõtte Kolimisrõõm soovitab kaaluda professionaalse abi kaasamist, kui sul on palju suuri ja raskeid mööbliesemeid, mida ei ole kerge üksinda transportida.

Alusta puhastamisest
Kui plaan paigas, asu tegutsema! Ettevalmistus on kogu kolimise võtmeteguriks. Selleks, et saaksid oma uues kodus pakkida lahti puhta mööbli, alusta selle puhastamisega. Eemalda kõik asjad, paki need korralikult kastidesse ja puhasta seejärel mööbel tolmust ja plekkidest.

Pehme mööbli puhastamiseks kasuta tolmuimejat, et eemaldada üleliigne tolm ja vajadusel puhastada ajapikku tekkinud plekid. Kasuta puhastamisel alati neid võtteid, mis on mõeldud vastava materjali puhastamiseks.

Võta mööbel lahti
See on üks aeganõudvamaid mööbli kolimise protsessi osasid ja samal ajal ka üks olulisemaid. Mida rohkem saad mööbli lahti võtta, seda kergemaks muudad nii selle transpordi, autosse pakkimise kui ka vähendad võimalike kahjustuste tekke tõenäosust..

Juhindu järgmistest soovitustest, et muuta mööbli kolimine kergemaks:

- Eemalda laudade jalad ja lauapind.
- Võta kogu voodiraam lahti, sealhulgas eemalda peats ja voodijalad.
- Eemalda kappidelt nupud ja sahtlid.
- Võta ära diivanitelt ja tugitoolidelt jalad ja eemaldatavad padjad.

Paki korralikult
Mööbli lahti võtmisel tekib palju väiksemaid detaile, võta nende jaoks kasutusele väikesed karbid või kotid ja märgista need ära vastavalt mööbliesemele. Vajadusel kasuta pakkimisel lisamaterjali, et vältida õrnemate detailide kahjustamist.

Ülejäänud mööbel paki korralikult kas mullikilesse, plastikkotti või kasuta mõnda muud pakkevahendit. Suurematesse plastikust kottidesse saab asetada pehme mööbli osad, mullikile sobib see-vastu õrnemate detailide kaitsmiseks.

Liiguta ettevaatlikult
Palju õnne, suur osa tööst on nüüdseks tehtud! Jäänud on asjade turvaline transportimine autosse ja seejärel juba mööbli kokkupanek. See on nüüd koht, kus tuleks kindlasti kaasata abilisi, et end ega ka mööblit mitte vigastada. Kasutades professionaalset kolimisteenust, võid südamerahus lubada endale puhkepausi ja usaldada kõik spetsialistide kätte.

Kui oled otsustanud kolimise oma jõududega ära korraldada, kutsu appi tuttavad, kes aitavad mööbli tõstmisel ja vedamisel. Kasuta tekke ja teisi pehmeid tekstiile mööbli vedamiseks või soeta spetsiaalsed raskete asjade kolimiseks mõeldud abivahendid. Ära pusi üksi - koos on lõbusam ja ohutum!

Mööblit on liiga palju või sul ei ole aega? Kolimisfirma tuleb sulle appi, kui üksi ei jaksa või jääb puudu vajalikust ajast.

Kolimisrõõm aitab sind hea meelega nii mööbli pakkimisel kui ka transpordil. Usalda oma sisustus spetsialistide kätesse ja tegele kõige muuga, mis on oluline!

Sisestatud: 09.03.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Kui seinte värv ja tapeedimuster on peale pikka kaalumist lõpuks välja valitud ning mööbel ja lambid ostetud, pole kodu sisustamise tööd veel kaugeltki läbi. Et luua ideaalne interjöör, mis sobitub nii elanike ilumeelega kui ka uusimate moesuundadega, tuleb kindlasti läbi mõelda ka väikseimad detailid ja see, kuidas need omavahel sobituvad. Raske on ette kujutada hubast kodu ilma lillede, maalide või küünaldeta, kuid ka ilma pleedideta.

vaata kõiki