Artiklid ja uudised

Õigesti valitud aknakate aitab toa suvel jahedana hoida

Sisustus+ poolt valitud kardinad ÖÖD hotels Laherannas.

Sisustus+ poolt valitud kardinad ÖÖD hotels Laherannas.

Viimastel aastatel on suvi meile pakkunud korralikke kuumakraade. Suurema osa aastast ootame kannatamatult suve, kuid kui kõrge temperatuuri ja lõõmava päikesega suvi kätte jõuab, siis oleme kimpus üle kuumenevate kodudega.

Oma osa mängib kindlasti see, et trendiks on väga suurte aknapindadega korterid ja majad. Seetõttu otsitakse üha enam võimalusi temperatuuri kontrollimiseks, et saaks kodust olemist ja toimetamist nautida.

Koduse temperatuuri reguleerimiseks on mitmeid võimalusi, kuid meie käisime Sisustus+ salongi konsultandi Mailise käest uurimas, milliseid aknakatteid on võimalik liigse suvekuumuse peletamiseks oma koju valida.

Päikesevalgust peegeldavad kangad

Uudseks lahenduseks on valgust ja soojust peegeldavad kangad, mis näevad ühelt poolt välja nagu täiesti tavalised kardinakangad, kuid aknapoolne külg on spetsiaalse metalse pinnaga. See metalne valgust peegeldav pind murrab päikesekiiri ja aitab hoida ruume soovitud temperatuuril. Valgust peegeldavat kangast saab kasutada iseseisvana või mõne muu kanga voodriks, et saavutada soovitud päikesekaitse. Selliseid innovaatilisi kangaid leiab näiteks tuntud Saksa tekstiilitoojate Delius ja Zimmer Rohde tootevalikust.Pimendavad kardinad

Enamlevinumaks aknakatteks on külgkardinad, mida kasutatakse siseruumides nii dekoratiivsetel kui ka praktilistel eesmärkidel, näiteks temperatuuri reguleerimiseks. Olenevalt materjalist ning selle paksusest jagatakse kardinakangad poolpimendavateks (dimout) ja pimendavateks (blackout). Poolpimendavad kangad blokeerivad suure osa sisse tulevast valgusest ja on koduseks kasutamiseks täiesti piisavad. Pimendavate kangaste tagapoolel on spetsiaalselt töödeldud pind, mis ei lase kübetki valgust läbi. Pimendavad kardinad on enamasti kasutusel hotellides, et tagada külastajatele mõnus puhkus.


Ära tasuks mainida ka, et mida rohkem kardin akna ees lainetab, seda rohkem see päikese ja kuuma eest kaitseb. Sirge kardin murrab vähem päikesekiiri, mistõttu tuppa pääseb rohkem sooja. Samuti on oluline jälgida, et kardin kataks terve aknapinna ära. Kui akna äärtesse jääb väike vahe, siis pääseb üleliigne soojus ikkagi tuppa.

Sisustus+ poolt valitud kardinad ÖÖD hotels Laherannas.

Sisustus+ poolt valitud kardinad ÖÖD hotels Laherannas.

Rulood

Rulookardin on väga praktiline aknakate privaatsuse tagamiseks, aga samas ka funktsionaalne lahendus päikesevalguse reguleerimiseks ning ruumi kaitsmiseks ülekuumenemise eest. Ka ruloode materjale on valgust peegeldavaid ja pimendavaid.

Fotograaf Tiina Tuul ja sisekujundaja Ulvi Raudsik Eluviis OÜ.

Fotograaf Tiina Tuul ja sisekujundaja Ulvi Raudsik Eluviis OÜ.

Voldikkardinad

Voldikkardin on plisseeritud materjalist aknakate, mis on tugev, vastupidav ning mugav. Seda saab avada nii alt ülesse kui ülevalt alla. Voldikkardinad on saadaval ühekihilisena, aga ka kärgmaterjalist, mis tagab parima termoregulatsiooni. Kärgmaterjali teeb eriliseks see, et kardina sees on valgust peegeldav fooliumi kiht ning et kahe kangakihi vahele jääb liikumatu õhu kiht, mis aitab isoleerida talvel külma ja suvel sooja.Mugav välikontor terrassil

Viimastel aastatel on populaarseks muutunud kodukontoris töötamine. Ja miks mitte sooja ilma korral kolida oma kontor terrassile või rõdule, kus on värske õhk ja avarus. Kuid välikontoris tööd tehes sooviks ennast ja arvutit otsese päikese eest kaitsta. Sellisel juhul on võimalik kasutada õuekardinaid, mida saab vajadusel päiksekiirtele ette tõmmata. Hispaania tekstiilitootja Lizzo valikus on õrnad ja hubased kardinakangad, mis sobivad ka õues kasutamiseks, kuna taluvad nii vihma kui päikest.Seega võimalusi kodus meeldivat temperatuuri hoida on mitmeid. Parima lahenduse leidmiseks tasub kindlasti asjatundjatelt nõu küsida. Külasta Sisustus+ salongi Sisustus E Kaubamaja I korrusel ja leiad kindlasti kvaliteetsed aknakatted, mis teevad sinu kodust mõnusa töö- ja puhkepaiga.

Vaata kardinaid Sisustus+ kodulehelt.

Sisestatud: 20.06.2023

Sisustus E Kaubamaja

Tel:
737 1000
Aadress:
Tehase 16, Tartu, Tartumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Tapeeditrendid 2024

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide kasutamine interjööris on aegade jooksul läbi elanud erinevaid populaarsuse perioode, kuid praegu on tapeedid tõeliselt moes! Üheplaanilised värvitud seinad, vaid ühte tooni hallid ja beežid kujundused on jäämas tagaplaanile ning selle asemel võtavad maad julgemad värvid, erinevad tekstuurid ja suuremad mustrid. Tapeet muudab kodud kodusemaks, toad hubasemaks ja elu rõõmsamaks ning on üks parimaid viise kodule isikupära lisamiseks. Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

Meeleolu loovad ja praktilised kingid Sisustus E Kaubamajast

Meeleolu loovad ja praktilised kingid Sisustus E Kaubamajast

Jõulukuul soovime aja maha võtta, oma lähedastega koos aega veeta ja neile kingituste näol rõõmu tuua. Oleme siia koondanud väikese valiku ideedest, mis rõõmustavad kingisaajat või kaunistavad kodu.

Roosimari Sisustussalong soovitab sel aastal praktilisi, samas keskkonnast hoolivaid kingitusi. Evelin Variku telgedel kootud triibupadjad ja -vaibad sobivad nii maamajadesse kui ka linna ja loovad rõõmsa atmosfääri, lisades omapära ning soojust.

Softrendi salongiõhtu. Sisustustrendide virrvarr ja iseendaks jäämine

Softrendi salongiõhtu. Sisustustrendide virrvarr ja iseendaks jäämine

Igal aastaajal kuuleme uutest värvitoonidest, tekstuuridest ja suundadest, mida kodukujunduses kindlasti silmas peaks pidama. Kuidas leida tasakaal värskuse ja kaasaegsuse, iseendaks jäämise ning sisustuse mõistliku ja kestliku planeerimise vahel?

Laia kogemuse ning praktilise meelega disainer Katariina Kalda jagab parimaid praktikaid, kuidas kodu sisustada nii, et see oleks isikupärane ning samas võimaldaks mõõdukas mahus ka „hooaja-hullusi“ kaasa teha.

vaata kõiki