Artiklid ja uudised

Saage tuttavaks Tiina Aaviku ja tema disainitud uusima CRANE riiuliga

Alati põnev on saada noortelt värskeid ideid. Hetkel on Tallinna Kunstihoone kõrgemal korrusel midagi - TASE näitusetöö, mille oled kujundanud, räägi meile sellest, nagu kirjeldaksid seda oma sõbrale.


Tiina: See on kodukontor/riiul, mis lausa sulandub sinu interjööri või elutuppa. Kui sa seda mingil hetkel kodukontorina ei kasuta, saad laiemaid tööpindasid kasutada millegi muu jaoks, näiteks plaadimängija või kasvõi suurema taime tarbeks. Tahtsin luua kodukontori avaramate võimalusega, mis astuks suurema sammu sisekujunduse poole. Lisaks on CRANE’il olemas ka seisulaua võimalus, mida kodudes tavaliselt ei leia.

Paar ülevaadet materjalivalikust, mida olete kasutanud ja miks? Kas arutasite oma juhendaja Veiko Liisiga ka materjalidest?

Tiina: Enamasti arutasime materjalivalikuid Radisest pärit Mauri ja Rauliga. Tahtsime, et CRANE kodukontor/riiul oleks eelkõige klassikalise stiilitunnetusega. Seetõttu valisime tammespooniga vineeri, mida kombineerisime musta metalliga. See on ka isiklikult lemmik valik. Minu juhendaja Veiko tuli valikuga igati kaasa. Klassikalist ja ajatut välimust saab kombineerida paljude erinevate interjööridega, kuid kliendid saavad tellides valida ka mis tahes muu värvi või materjali, Radis pakub palju valikuid.

Jaga meie lugejale inspiratsiooni disaineritest, keda oled ikka imetlenud vineeri kasutamisega mööblidisainis, võib-olla ka sinu lemmikese ajaloost – kui sul see on? Ja mis on vineermööblis sinu põlvkonna jaoks see, mis meeldib?


Tiina: Minu inspiratsiooniks on olnud Bauhausi disain. Nende disain on klanitud, minimaalne ja ilma täiendavate kaunistusteta. Nad kasutasid ka palju vineeri. Hindame nende kaasaegset stiili oma kodudes ka tänapäeval. Ma arvan, et see on materjali (vineeri) ja stiili ajatu kombinatsioon, mis meid endiselt inspireerib. Raske öelda ühte lemmikeset, aga imetlen eriti painutatud vineerist mööblit.

Õnnitleme veelkord Kunstiakadeemia diplomitöö puhul, kuid küsime veel- kes oleks CRANE’i kasutaja ja millised funktsioonid tõstaksid kõige rohkem välja? Miks mitte jagada meile mõjukas nägemus interjööridest, kuhu su looming kõige paremini sobib?

Tiina: Mööblit luues mõtlesin inimestele, kellel on vahel vaja kodus arvutitöid teha ja need oleme enamik meist. Osalise tööajaga kodukontori töö on tänapäeval meie eludes väga levinud. See mööbel annab väikese vaevaga võimaluse teie kodus avada täiendavaks tööks vajaliku koha, kuid see ei võta teie eluruumi tunnet ära. CRANE-l on seisulaua võimalus, mis on väga hea ka siis, kui teil on väikesed lapsed ja soovite, et teie arvutitöö oleks nende käteulatusest väljas.

Ja lõpuks! Mis on sinu lemmik Radis Furniture’i toode lisaks CRANER riiulile? Mis teeb selle eriliseks ja miks see sulle silma on jäänud?

Tiina: Mulle meeldib NOBLE sari, kuna sellel on ka palju erinevaid moodulvalikuid (suurused ja värvid). See annab klientidele palju rohkem võimalusi, et muuta see oma koduruumi sobivaks.Sisestatud: 30.06.2023

Radis Mööbel - põhjamaine elegants

Tel:
5558 5656
Aadress:
Järvekalda 33, Harkujärve, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Aasta 2024 - kõik soovivad hingata värskust!

Aasta 2024 - kõik soovivad hingata värskust!

Uus aasta toob jõuliselt disaini beeži ja elevendiluuvalget tooni, kuid seda koos tugeva kontrastiga. Siit edasi on ka lihtne arvata, miks Radis Furniture pakub CRANE riiulit nüüd ka valgete metalljalgadega.

2024. aasta toob rohkelt kontrasti, kokkukuuluvust loodusega ja jätkusuutliku mõtlemise praktikaid ning selgelt tuntavat karakterit. Need mõtted kajastuvad enim selle aasta tegemistes. Loodus tähendab palju ökoloogilisi materjale, looduslikke värvigammasid, väliskeskkonna sissetoomist taimede näol ja jätkusuutlikuse tsementeerimist kõige laiemal viisil sisekujunduses. Rohelus pole enam lihtsalt trend - see on elustiil! Öko-teadlikkus astub üha kesksemasse disainipositsiooni, üha enam suurendatakse looduse ligipääsu siseruumi, isegi kardinad on justkui takistus, mis tuleks eemaldada ja saata ajaloo prügikasti, et lasta sisse naturaalne valgus.

GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Pilkupüüdev GRID on nüüd kasvanud palju suuremaks. Endiselt kasutatav nii ruumijagajana või raamaturiiulina hubasuse lisamiseks, vinüülplaatide või kõigi vajalike dokumentide hoidmiseks seda nii kodus kui kontoris. Saadaval nüüdsest neljas suuruses - kuni 8×8 riiulivalemiga ja lisaks veel ka eritli praktiline versioon ustega. GRID on valmistatud keskkonnasõbralikust Koskisen HPL lamineeritud vineerist, tammespooniga vineerist või Forescolorist (orgaaniline läbivärvitud puitkiudplaat). Riiulil on sokkel, et sobituda erinevate põrandaliistudega. GRID on disainitud Raul Abneri poolt.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture’ avaldas Interjöör 2023 messil uudistoote - riiuli CRANE, mis on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist. Universaalne riiul oma õhuliste proportsioonidega ning geomeetriliste joontega loob uue praktilise esteetika. CRANE’i tammespooniga ning kurvikate nurkadega riiulid on kohaldatavad, et vajadusel olla kasutatavad erinevatel viisidel – vastavalt kliendi mugavusele. Kohaldatavaid riiulipindasid saab mugandada ka arvutikasutajale, luues ideaalse kontoripinna, või jätta ka ustega kapimoodulite tarbeks. Uus terviklahenduslik CRANE sobitub nii kontorisse kui hubase kodukontori loomiseks stuudiosse, halli, kööki, elutuppa või magamistuppa. Kuhu vaid!

vaata kõiki