Artiklid ja uudised
Millist õhksoojuspumpa valida koju?
Kütteseadmete valik on löönud silme eest kirjuks ja te ei tea, millist õhksoojuspumpa valida? Mõistame, et õhksoojuspumba valimine võib olla keeruline ja seetõttu selgitame lahti, mida päriselt tuleb valiku tegemisel arvestada.Kõik sobiva õhksoojuspumba valimisest
Erinevad lisafunktsioonid, hinnad ja tehnilised näitajad muudavad keeruliseks selle, millist õhksoojuspumpa valida. Infohulk, milles orienteeruda on niivõrd suur, et pole imeks pandav, tõhusa kütteseadme valimine võtab aega.
Kütteseade on oluline investeering, mis parandab teie ja kogu pere heaolu. Parima aastaringse mikrokliima saavutamiseks on oluline valida parim õhksoojuspump. Millega arvestada?
- See, millist õhksoojuspumpa valida sõltub sellest, kas seade on planeeritud peamiseks kütteallikaks või see saab olema üks mitmest kütteseadmest, mida hoones kasutatakse.
- Kui suur on teie korter või maja ja milline on selle planeering? Soojuspump peab olema piisavalt võimas, et suudaks ära kütta ja jahutad kõik eluruumid. Mida keerukama planeeringuga see on, seda raskemalt liigub õhk erinevate ruumide vahel ja küte ning jahutus ei jaotu ühtlaselt. Sellises olukorras tasub kaaluda täiesti teist liiki soojuspumpa: õhk-vesi soojuspump, maaküte.
- Kas hoone on soojustatud, milline on selle energiamärgis? Ainuüksi ruumi pindala ja planeering ei ütle, millist õhksoojuspumpa valida, sest hoonete soojapidavus võib olla erinev. Seetõttu tuleb arvestada ka sellega, kuidas see soojust hoiab.
Mida vaadata erinevaid õhksoojuspumpasid võrreldes?
Kuigi erinevaid tehnilisi näitajaid on palju, annab juba üks tegur väga palju informatsiooni selle kohta, millist õhksoojuspumpa valida. Selleks on kasutegur. Kasutegur tuuakse välja COP kui ka SCOP näitajatena: nende erinevus seisneb selles, et SCOP iseloomustab sesoonset kasutegurit ja võtab arvesse kütteenergia kogu aasta vältel.
Mida suurem on kasutegur, seda rohkem soojusenergiat suudab seade toota võrreldes selle jaoks kuluva elektrienergiaga. Kuna seda on võimalik määrata erinevate tingimuste alusel, tuleb enne õhksoojuspumpade võrdlemist teada, mille alusel see on arvestatud. Teiseks soovitame võtta alati arvesse külma kliima SCOP näitajat, sest see iseloomustab hästi, kui hea õhksoojuspump põhjamaisesse kliimasse on.
Kasutegurile lisaks tuuakse välja ka energiaklass, seadme võimsus, köetava pinna suurus, müratase ja erinevad lisafunktsioonid. Arvestage ka neid tehnilisi näitajaid, et leida omale kütteseade, mis vastab vajadustele ja tagab soojad eluruumid ka kõige külmemal ajal. Ei tasu ka unustada jahutust, sest suve kuumusega vajab hoone jahutust.
Millist õhksoojuspumpa valida? Soovitame võrrelda erinevaid seadmeid ja valida kõige tõhusam kütteseade. Küsimuse korral võtke meiega ühendust , aitame teil leida õhksoojuspumba, mida vajate!
Sisestatud: 31.08.2023
Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Viimased sisekujundustrendid
Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õdusa kodutunde loovad väikesed detailid
Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Võtmeesemed, millega lisada tuppa hubasust

Uue aia ehitus – kas valida varbaed, paneelaed või võrkaed?
