Artiklid ja uudised

Millist õhksoojuspumpa valida koju?

Kütteseadmete valik on löönud silme eest kirjuks ja te ei tea, millist õhksoojuspumpa valida? Mõistame, et õhksoojuspumba valimine võib olla keeruline ja seetõttu selgitame lahti, mida päriselt tuleb valiku tegemisel arvestada.

Midea BreezeleSS+ õhksoojuspump

Midea BreezeleSS+ õhksoojuspump

Kõik sobiva õhksoojuspumba valimisest
Erinevad lisafunktsioonid, hinnad ja tehnilised näitajad muudavad keeruliseks selle, millist õhksoojuspumpa valida. Infohulk, milles orienteeruda on niivõrd suur, et pole imeks pandav, tõhusa kütteseadme valimine võtab aega.

Kütteseade on oluline investeering, mis parandab teie ja kogu pere heaolu. Parima aastaringse mikrokliima saavutamiseks on oluline valida parim õhksoojuspump. Millega arvestada?

- See, millist õhksoojuspumpa valida sõltub sellest, kas seade on planeeritud peamiseks kütteallikaks või see saab olema üks mitmest kütteseadmest, mida hoones kasutatakse.
- Kui suur on teie korter või maja ja milline on selle planeering? Soojuspump peab olema piisavalt võimas, et suudaks ära kütta ja jahutad kõik eluruumid. Mida keerukama planeeringuga see on, seda raskemalt liigub õhk erinevate ruumide vahel ja küte ning jahutus ei jaotu ühtlaselt. Sellises olukorras tasub kaaluda täiesti teist liiki soojuspumpa: õhk-vesi soojuspump, maaküte.
- Kas hoone on soojustatud, milline on selle energiamärgis? Ainuüksi ruumi pindala ja planeering ei ütle, millist õhksoojuspumpa valida, sest hoonete soojapidavus võib olla erinev. Seetõttu tuleb arvestada ka sellega, kuidas see soojust hoiab.

Mida vaadata erinevaid õhksoojuspumpasid võrreldes?
Kuigi erinevaid tehnilisi näitajaid on palju, annab juba üks tegur väga palju informatsiooni selle kohta, millist õhksoojuspumpa valida. Selleks on kasutegur. Kasutegur tuuakse välja COP kui ka SCOP näitajatena: nende erinevus seisneb selles, et SCOP iseloomustab sesoonset kasutegurit ja võtab arvesse kütteenergia kogu aasta vältel.

Mida suurem on kasutegur, seda rohkem soojusenergiat suudab seade toota võrreldes selle jaoks kuluva elektrienergiaga. Kuna seda on võimalik määrata erinevate tingimuste alusel, tuleb enne õhksoojuspumpade võrdlemist teada, mille alusel see on arvestatud. Teiseks soovitame võtta alati arvesse külma kliima SCOP näitajat, sest see iseloomustab hästi, kui hea õhksoojuspump põhjamaisesse kliimasse on.

Kasutegurile lisaks tuuakse välja ka energiaklass, seadme võimsus, köetava pinna suurus, müratase ja erinevad lisafunktsioonid. Arvestage ka neid tehnilisi näitajaid, et leida omale kütteseade, mis vastab vajadustele ja tagab soojad eluruumid ka kõige külmemal ajal. Ei tasu ka unustada jahutust, sest suve kuumusega vajab hoone jahutust.

Millist õhksoojuspumpa valida? Soovitame võrrelda erinevaid seadmeid ja valida kõige tõhusam kütteseade. Küsimuse korral võtke meiega ühendust , aitame teil leida õhksoojuspumba, mida vajate!

Sisestatud: 31.08.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Oma äri alustamine on täis väljakutseid. Üks väljakutseid on kindlasti ka oma peamise töökoha või kodukontori efektiivseks muutmine. Kodukontori sisustus ei ole ainult mugavuse, vaid ka produktiivsuse küsimus. Väikeettevõtete omanikud, kes töötavad peamiselt kodust, sealhulgas e-kaubanduse ettevõtjad, seisavad sageli silmitsi ruumi ja ressursside piirangutega oma töökoha sisustamisel. Üks võimalus alustava ettevõttena oma ressursse paremini planeerida on ärikliendi järelmaks.

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Soovid ise tomateid, maitsetaimi ja kurke kasvatada, aga sinu pere on väike? Väikesed kasvuhooned on selleks puhuks väga heaks lahenduseks. Paljud inimesed on kogenud seda, et suure suve ajal, kui viljad hakkavad valmima, on neid nii palju, et nende ära tarbimisega on raskuseid. Väikesed kasvuhooned on piisavalt ruumikad, et rahuldada väiksema pere vajadused, ilma et saaduste ära söömisega peaks probleeme tekkima. Kuidas valida kasvuhoonet ja mida selle hooldamisel silmas pidada?

Mootorsaest heade nippideni ehk esimesed sammud aianduses

Mootorsaest heade nippideni ehk esimesed sammud aianduses

Me kaalume hoolega, milline diivan oleks elutuppa see õige otsus ning kas kööki sobiks paremini tume või hele mööbel. Lisaks veel kümned ja kümned teisedki disainiga seotud otsused, mida uut kodu sisustades või olemasolevat uuendades vastu peame võtma. Aed on aga ju justkui meie kodu laiendus ja muidugi tahame, et sealgi toimuv peegeldaks meie eelistusi, soove ning valikuid. Kui see on aga sinu esimene kord aeda disainida, siis millega võiks arvestada?

vaata kõiki