Artiklid ja uudised

Millist õhksoojuspumpa valida koju?

Kütteseadmete valik on löönud silme eest kirjuks ja te ei tea, millist õhksoojuspumpa valida? Mõistame, et õhksoojuspumba valimine võib olla keeruline ja seetõttu selgitame lahti, mida päriselt tuleb valiku tegemisel arvestada.

Midea BreezeleSS+ õhksoojuspump

Midea BreezeleSS+ õhksoojuspump

Kõik sobiva õhksoojuspumba valimisest
Erinevad lisafunktsioonid, hinnad ja tehnilised näitajad muudavad keeruliseks selle, millist õhksoojuspumpa valida. Infohulk, milles orienteeruda on niivõrd suur, et pole imeks pandav, tõhusa kütteseadme valimine võtab aega.

Kütteseade on oluline investeering, mis parandab teie ja kogu pere heaolu. Parima aastaringse mikrokliima saavutamiseks on oluline valida parim õhksoojuspump. Millega arvestada?

- See, millist õhksoojuspumpa valida sõltub sellest, kas seade on planeeritud peamiseks kütteallikaks või see saab olema üks mitmest kütteseadmest, mida hoones kasutatakse.
- Kui suur on teie korter või maja ja milline on selle planeering? Soojuspump peab olema piisavalt võimas, et suudaks ära kütta ja jahutad kõik eluruumid. Mida keerukama planeeringuga see on, seda raskemalt liigub õhk erinevate ruumide vahel ja küte ning jahutus ei jaotu ühtlaselt. Sellises olukorras tasub kaaluda täiesti teist liiki soojuspumpa: õhk-vesi soojuspump, maaküte.
- Kas hoone on soojustatud, milline on selle energiamärgis? Ainuüksi ruumi pindala ja planeering ei ütle, millist õhksoojuspumpa valida, sest hoonete soojapidavus võib olla erinev. Seetõttu tuleb arvestada ka sellega, kuidas see soojust hoiab.

Mida vaadata erinevaid õhksoojuspumpasid võrreldes?
Kuigi erinevaid tehnilisi näitajaid on palju, annab juba üks tegur väga palju informatsiooni selle kohta, millist õhksoojuspumpa valida. Selleks on kasutegur. Kasutegur tuuakse välja COP kui ka SCOP näitajatena: nende erinevus seisneb selles, et SCOP iseloomustab sesoonset kasutegurit ja võtab arvesse kütteenergia kogu aasta vältel.

Mida suurem on kasutegur, seda rohkem soojusenergiat suudab seade toota võrreldes selle jaoks kuluva elektrienergiaga. Kuna seda on võimalik määrata erinevate tingimuste alusel, tuleb enne õhksoojuspumpade võrdlemist teada, mille alusel see on arvestatud. Teiseks soovitame võtta alati arvesse külma kliima SCOP näitajat, sest see iseloomustab hästi, kui hea õhksoojuspump põhjamaisesse kliimasse on.

Kasutegurile lisaks tuuakse välja ka energiaklass, seadme võimsus, köetava pinna suurus, müratase ja erinevad lisafunktsioonid. Arvestage ka neid tehnilisi näitajaid, et leida omale kütteseade, mis vastab vajadustele ja tagab soojad eluruumid ka kõige külmemal ajal. Ei tasu ka unustada jahutust, sest suve kuumusega vajab hoone jahutust.

Millist õhksoojuspumpa valida? Soovitame võrrelda erinevaid seadmeid ja valida kõige tõhusam kütteseade. Küsimuse korral võtke meiega ühendust , aitame teil leida õhksoojuspumba, mida vajate!

Sisestatud: 31.08.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerennide puhastamine on töö, mida tuleks teha igal sügisel. Ummistunud vihmaveerenni puhastamine on üks lihtsamaid võtteid, millega ennetada veekahjusid.
Katusehooldus.ee esindaja Siim Jõgi kinnitusel on rennide puhastamise peamine eesmärk tagada, et vihmavesi voolaks selleks ettenähtud kohta ning et vesi ei hakkaks ühel hetkel räästa vahelt tuppa tungima. „Kui rennid on puhastamata, siis jääb vesi rennidesse seisma. Sealt edasi polegi palju vaja, kuniks vesi tungib korterisse või eramajja,“ toob ta välja.

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Me kõik oleme kuulnud ütlust, et saatan on peidus detailides. Kui rääkida sisekujundusest, siis paljud meist näevad ja mõistavad laiemat pilti. Ehk seda, kuidas ruum tervikuna ideaalis välja näeb. Kuid kõik pisemad detailid ja väikesed sisustuselemendid loovad tegelikult selle suurema tervikliku pildi. Sageli näeme, mis ruumis sisekujunduse osas tegelikult toimub, alles siis, kui võtame aega ja haarame endasse ka kõik väiksemad detailid.

vaata kõiki