Artiklid ja uudised

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

Tänavuse aasta messikalender on alanud! Alustame sooja vastuvõtu osaliseks saanud 2024. aasta Stockholmi mööblimessiga, mis tähistas sellel korral eelkõige kogukonna vaimule juhindumist, kuid ka skaleerumisvõimekusele nii disainis kui tootmises. Lisaks kõigele olid esindatud kaasaegsed tipptasemel installatsioonid. 6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see ongi kokkuvõttes juhtiv Skandinaavia sisustussündmus! Radis Furniture esitles oma uusimaid tooteid – uut ustega GRID riiulit, kodukontori lahendust CRANE'i ja lisaks teisi Eesti disaini uuenduslikke lahendusi. Radise stendi askoht C11:16.

 Allikas: radis.ee

Allikas: radis.ee

 Allikas: radis.ee

Allikas: radis.ee

Erinevad disainiperspektiivid Stockholmist

SSF-i üritus on justkui tuleviku elamise manifest, mis näitab säästva arhitektuuri võimaluste ja pidevas nö ringluses põllumajanduse vahelisi kokkupuuteid. Erinevad näitused käsitlevad aktuaalseid teemasid, nagu metsandus, kohalik tootmine, jäätmekäitlus ja meie muutuv arusaam esteetikast. Seda kõike esitletakse praegusel ajal, mil kohalik väiketööstus on kohati varju jäänud ja ohus. Sel aastal toimusid messil iga päev raamatulugemised, kus esinevad disainerid, tootjad ja kunstnikud, kes liiguvad iseseisvate väikesemahuliste projektide ja ka tööstuse vahel. Samuti tutvustab mess uusi suunanäitajaid, nagu NEW VENTURES, keskendudes uutele disaineritele, kus peegeldatakse ka tööstuse uusi suundumusi. Nii mitmedki tooted ja tootmisvõimalused põhinevad jäätmevoogude mõtestamisel ja kaasamisel tooteprotsessi. Programmis SFF TALKS kureeriti koostöös erinevate tuntud meediaplatvormidega, sealhulgas PIN-UP Magazine (USA) ja Disegno Journal (UK). Kõnelesid Patricia Urquiola, Faye Toogood, Industrial Facility ja Bethan Laura Wood. Itaalia ajakiri Capsule kutsus publikut vestlusele Saksa kunstniku Carsten Hölleriga ning disainer Emma Olbers pakkus igapäevaseid ringreise, kus fookuses on kliima.

Projekteerimine kui kaevetöö

SIGHT UNSEENi uus auhind BEST IN SHOW anti tõusvale disainerile ülipopulaarse näituseala GREENHOUSE eest, kus toimus ka väljapanek YOUNG SWEDISH DESIGN 2024. GREENHOUSE nimelise näituse alal seavad noored disainerid kahtluse alla tavapärase sisustuspraktika lähtekohad. See hõlmas 32 disainerit ja 22 disainikooli kõigist maailma nurkadest. GREENHOUSE pakkus eelkõige ainulaadset võimalust olla aktiivne osaline olulises jätkusuutlikkuse teemalises vestluses. Tavapäraste disainikontseptsioonide vaidlustamine on mõnikord rohkem kunstiline kui praktiline, kuid asjadel võib olla rohkem kultuurilist mõju. See on justkui kevadine vitamiinisüst. Eluline loomisrõõm ja uuendushimu levis kogu messi vältel.

Sisestatud: 01.03.2024

Radis Mööbel - põhjamaine elegants

Tel:
5558 5656
Aadress:
Järvekalda 33, Harkujärve, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kevadpuhastus koos Radisega

Kevadpuhastus koos Radisega

Kevad on ideaalne aeg suurpuhastuseks ja oma eluruumi värskendamiseks. Nüüd kui päike paistab üha rohkem on isegi natuke tolmu selle ereda valguse käes silma riivav. Kevadpuhastuse üks sageli tähelepanuta jäetud aspekt on oma vineermööbli eest hoolitsemine. Vineermööbel on trendikas, vastupidav ja eelarvesõbralik, kuid oma pikaealisuse tagamiseks vajab ka korralikku hooldust. Siin pakumegi välja ideid, kuidas sel kevadel oma vineermööblit puhastada ja selle eest hoolitseda. Nii et käärime käised üles ja asume tööle!

Aasta 2024 - kõik soovivad hingata värskust!

Aasta 2024 - kõik soovivad hingata värskust!

Uus aasta toob jõuliselt disaini beeži ja elevendiluuvalget tooni, kuid seda koos tugeva kontrastiga. Siit edasi on ka lihtne arvata, miks Radis Furniture pakub CRANE riiulit nüüd ka valgete metalljalgadega.

2024. aasta toob rohkelt kontrasti, kokkukuuluvust loodusega ja jätkusuutliku mõtlemise praktikaid ning selgelt tuntavat karakterit. Need mõtted kajastuvad enim selle aasta tegemistes. Loodus tähendab palju ökoloogilisi materjale, looduslikke värvigammasid, väliskeskkonna sissetoomist taimede näol ja jätkusuutlikuse tsementeerimist kõige laiemal viisil sisekujunduses. Rohelus pole enam lihtsalt trend - see on elustiil! Öko-teadlikkus astub üha kesksemasse disainipositsiooni, üha enam suurendatakse looduse ligipääsu siseruumi, isegi kardinad on justkui takistus, mis tuleks eemaldada ja saata ajaloo prügikasti, et lasta sisse naturaalne valgus.

GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Pilkupüüdev GRID on nüüd kasvanud palju suuremaks. Endiselt kasutatav nii ruumijagajana või raamaturiiulina hubasuse lisamiseks, vinüülplaatide või kõigi vajalike dokumentide hoidmiseks seda nii kodus kui kontoris. Saadaval nüüdsest neljas suuruses - kuni 8×8 riiulivalemiga ja lisaks veel ka eritli praktiline versioon ustega. GRID on valmistatud keskkonnasõbralikust Koskisen HPL lamineeritud vineerist, tammespooniga vineerist või Forescolorist (orgaaniline läbivärvitud puitkiudplaat). Riiulil on sokkel, et sobituda erinevate põrandaliistudega. GRID on disainitud Raul Abneri poolt.

vaata kõiki