Artiklid ja uudised

Diivani puhastamine: Kuidas säilitada pehme mööbli ilu ja puhtus

Diivan on tihti kodus see keskpunkt, kus nii pereliikmed kui ka külalised palju aega veedavad. Paraku tähendab see aga ka, et diivanile koguneb kõiksugu mustust ja plekke – alates toiduplekkidest kuni lemmikloomade karvadeni.


Lisaks sellele, et see muudab diivani välimuse koledaks, võivad kõik need plekid ja mustus meelitada aga ligi ka tolmulestasid ja baktereid. See aga mõjutab omakorda kodu üldist hügieeni ja õhukvaliteeti. Seetõttu on diivani regulaarne puhastamine mitte ainult viis hoida selle head välimust, vaid tagada ka endale ja oma lähedastele tervislikum elukeskkond.

Erinevad materjalid, erinev hooldus
- Kangas. Vajab regulaarselt tolmuimejaga puhastamist. Plekkide puhul kasuta niisket lappi ja/või spetsiaalset kangapuhastusvahendit.
- Nahk. Pühi nahka pehme ja niiske lapiga; kasuta nahale mõeldud puhastusvahendeid. Väldi liigset niiskust.
- Mikrokiud. Kasuta kombinatsiooni tolmuimejast ja õrnast pesulahusest. Tõrksamaid plekke saab eemaldada alkoholi baasil lahustiga.
- Samet. Kasuta tolmu eemaldamiseks pehmet harja, plekkide jaoks aga spetsiaalset sametile mõeldud puhastusvahendit.
- Vinüül (kunstnahk). Puhastamiseks kasuta niisket lappi ja vajadusel õrna seebilahust.

NB! Iga materjali puhul on oluline järgida tootjapoolseid hooldusjuhiseid.

Nüüd aga veidi lähemalt erinevatest puhastusvahenditest ja seadmetest – kõik kenasti saadaval ka otse veebist Avera kodulehelt.

Kodukootud ja öko
Kui vähegi võimalik, kasuta kodukootud ja ökoloogilisi puhastusvahendeid, mis on ohutud nii sinu diivanile kui ka keskkonnale:
- Äädikas ja sooda teevad imet plekkide eemaldamisel.
- Sidrunimahl aitab kangalt eemaldada ebameeldivaid lõhnu ja värskendab seda.
- Eeterlikud õlid, nagu lavendel või teepuu, lisavad meeldivat aroomi.

Puhastamisel on sinu headeks sõpradeks mikrokiust korduvkasutatavad lapid ja biolagunevad prügikotid – nii toetad keskkonnasõbralikku eluviisi.

Natuke karmim keemia tõrksatele plekkidele
Kui kodused ja öko-lahendused ei suuda siiski jonnakate plekkidega hakkama saada, võib olla aeg pöörduda tõhusamate keemiliste puhastusvahendite poole. Otsi spetsiaalseid plekieemaldajaid, mis on mõeldud just sinu diivani materjali jaoks.

Kõik need vahendid, kaasa arvatud vahud ja pihustid, on kergesti leitavad Avera veebipoest.

Pärast kasutamist leia kasutatud ühekordsetele lappidele ja kaitsekinnastele või tühjaks saanud vahendikonteinerile sobiv prügikonteiner või prügikast.

Appi tulevad targad ja tõhusad masinad
Vajaduse korral ning aeg-ajalt ka niisama tasuks teha diivanile sügavpuhastus.

Osadel tolmuimejatel on olemas märgpesu või süvapuhastusfunktsioon. Lisaks leidub lai valik spetsiaalseid seadmeid – aurupuhasteid ja tekstiilipesureid. Need masinad eemaldavad efektiivselt mustust, baktereid ja allergiaid tekitavaid osakesi ning muudavad su diivani jälle värskeks ja puhtaks.

Hea uudis on see, et Avera pakub võimalust selliseid seadmeid mitte ainult osta, vaid ka rentida, võimaldades nii hõlpsasti ja soodsalt kodust pehmet mööblit puhastada.

Korraline hooldus ja õiged vahendid tagavad Sinu mööbli pikaealisuse. Uuri meilt lähemalt!

Sisestatud: 26.03.2024

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Oma äri alustamine on täis väljakutseid. Üks väljakutseid on kindlasti ka oma peamise töökoha või kodukontori efektiivseks muutmine. Kodukontori sisustus ei ole ainult mugavuse, vaid ka produktiivsuse küsimus. Väikeettevõtete omanikud, kes töötavad peamiselt kodust, sealhulgas e-kaubanduse ettevõtjad, seisavad sageli silmitsi ruumi ja ressursside piirangutega oma töökoha sisustamisel. Üks võimalus alustava ettevõttena oma ressursse paremini planeerida on ärikliendi järelmaks.

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Väikesed kasvuhooned aiasaaduste kasvatamiseks

Soovid ise tomateid, maitsetaimi ja kurke kasvatada, aga sinu pere on väike? Väikesed kasvuhooned on selleks puhuks väga heaks lahenduseks. Paljud inimesed on kogenud seda, et suure suve ajal, kui viljad hakkavad valmima, on neid nii palju, et nende ära tarbimisega on raskuseid. Väikesed kasvuhooned on piisavalt ruumikad, et rahuldada väiksema pere vajadused, ilma et saaduste ära söömisega peaks probleeme tekkima. Kuidas valida kasvuhoonet ja mida selle hooldamisel silmas pidada?

vaata kõiki