Artiklid ja uudised

8 mõõtmisnõuannet firmalt Stragendo


Nagu elus sageli juhtub, tuleb millegi hästi tegemiseks valmistuda. Sama kehtib ka renoveerimise ja mööbli valmistamise kohta – ettevalmistus on otsustava tähtsusega etapp.

Mõõtmised on teie projekti lähtepunktiks, mille saadate Stragendole.

Täna tahaksime anda teile mõned näpunäited õigete mõõtmiste tegemiseks. Mõned neist kehtivad igat tüüpi mööbli jaoks ja mõned ainult teatud tüüpi mööbli jaoks.

1. Alustage lihtsustatud joonisega. Ja alles siis lisage mõõdud. Nii on teil palju lihtsam ja vähem tõenäoline, et te lähete segadusse. Siinkohal pole joonise kvaliteet meie jaoks oluline.


2. Kasutage millimeetreid. Kirjutage kõik mõõtmed millimeetrites, et saaksite töövõtjatega algusest peale sama keelt rääkida. Pealegi ei taga sentimeetrid vajalikku täpsust.
3. Kasutage alati sama mõõdulinti või kaugusmõõtjat. Üllataval kombel võivad erinevad mõõdulindid sama ruumi erinevalt mõõta. Meie kogemuse järgi võib erinevus ulatuda 3 mm-ni! Seetõttu, et olla kindel kõigis suurustes, tuleks kasutada sama või vähemalt sama kaubamärgi mõõdulinti.


4. Alustage mõõtmist pärast põhitöid ja krohvimist. Mida hiljem mõõdud teete, seda rohkem tegureid saate arvestada.
5. Ärge tuginege ainult betoontrepi joonisele. Metalltrepi puhul kontrollige joonist. Betoonist trepi esialgne joonis vastab harva tegelikkusele. Ainus erand on valatud betoonist trepp. Sel põhjusel tuleb betoonist trepp pärast betooni kuivamist tingimata uuesti üle mõõta. Metallist trepid on palju etteaimatavamad. Tootja joonis metalltrepi astmete kohta vastab sageli nende suurusele tegelikus elus.


6. Aknalaua aknaava mõõtmisel kasutage nurgikut. Nurgik on lihtne kasutada ja see võib näidata kõiki kõrvalekaldeid millimeetrites, mitte kraadides. Täiuslikku aknaava näeb harva, seega kasutage kindlasti nurgikut.
7. Parem on teha köögitasapinna mõõtmised pärast kappide paigaldamist. Et vältida erinevusi ja kõrvalekaldeid, peaksite pärast kappide paigaldamist mõõtma köögi töötasapinda. Selleks hetkeks teate juba täpselt, kuhu teie pliit ja valamu asetatakse. Nii et väljalõikeid saab varakult ette teha — tootmisetapis. Kui köögi töötasapind on L-kujuline või sobib kahe seina vahele, on soovituslik kasutada nurgikut.


8. Mõõtke julgelt 2, 3, 5 või isegi 10 korda. Mõõtmisprotsess on ülioluline. Nagu öeldakse, üheksa korda mõõda – üks kord lõika.

Sisestatud: 05.05.2024

Stragendo ehitus- ja mööblipuit

Tel:
5556 0034, 5566 6158, 621 0935
Aadress:
Suur-Sõjamäe põik 9, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki