Artiklid ja uudised

Väljaspoole akent paigaldatav kardin kaitseb hoonet liigse kuumuse ja UV-kiirguse eest

Parim lahendus päikese-, soojuse- ja pimestamiskaitseks on väljaspoole akent paigaldatavad väliskardinad, mis hoiavad tõhusalt ära klaaspindade kuumenemise ning õhu liigse soojenemise siseruumides. Nii säästate jahutamiseks kuluvat energiat ning õhk toas ei ole konditsioneerist liiga kuiv, mis tekitab paljudel inimestel allergilisi reaktsioone.


„Kui soojus tuleb läbi aknaklaasi tuppa, saab toa jahedamaks ainult konditsioneeri abil. Samas on võimalus panna täpselt teie akende, rõdu- ja terrassiuste järgi valmistatavad kardivad väljaspoole ning nii saab säästa suvel jooksul oluliselt jahutusseadmete elektrile minevat raha,” annab nõu 30 aastat markiiside, ruloode ja aknakatetega tegelenud ASi Veepisar juht Indrek Koort.

Ta lisab, et väga õige aeg on väliseid kardinaid tellida maja projekteerimise või renoveerimise ajal, sest siis saab vajalikud kaablid ning mehhanismid peita fassaadi sisse. Väliskardinad paigaldatakse aknaraamide külge ning nende üles ja alla juhtimiseks saab vastavalt soovile kasutada lülitit, kaugjuhtimispulti või väntajamit. Samuti võib kardinad ühendada hoone automaatikaga ja panna liikuma kellaajaliselt näiteks koos päikese tõusu ja loojumisega.

Kardinaid tehakse täpselt iga akna mõõtude järgi ning valida saab riba- ja rulootüüpi kardina vahel. Ribakardin on veidi soodsama hinnaga alumiiniumist ribadega kardin, rulookardin aga valgust läbipaistvast screenkangast, mis samas kaitseb ruume ülekuumenemise ja päikese pleegitava toime eest.


Väljaspoole akent paigaldatavad kardinad on kvaliteetsed ja peavad vastu aastaid. „Kõige vanemad meie kliimas töötavad ribakardinad on olnud akna ees juba enam kui 20 aastat, meie paigaldatud rulookangad on igapäevases kasutuses olnud üle 13 aasta,” ütleb Koort. „Screenkangast välisrulood on varustatud kangarulli katva kassetiga, mis kaitseb kangast ilmastikutingimuste eest ajal kui seda ei kasutata. Väilskardinad on tuulekindlaks muudetud külgedel asuvate juhtsiinide või -trosside abil.

Puhastamisest rääkides kogub ribakardin mustust paremini, kuna ribad on akna eest horisontaalselt ja seetõttu kogub see võrreldes vertikaalselt oleva rulookardinaga rohkem tolmu. Rulookanga puhastamiseks piisab enamasti vihmaveest või veega loputamisest, ribakardinate puhastamine on aga juba suurem töö.

Väliskardinate tarneajaks on 3-4 nädalat ning neid on saavamal palju erinevaid toone: valged, hallid, beežid, ja pruunikad on esinatud mitmes toonis, lisaks kõik põhivärvid. Toodete garantii on kaks aastat, kuid Veepisar pakub oma toodetele hooldus- ja remonditeenust kogu kardinate eluea.

Sisestatud: 15.05.2024

Veepisar

Tel:
622 9888, 673 3528, 507 6717
Aadress:
Sõpruse pst 176, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki