Artiklid ja uudised

KUIDAS VALIDA FUNKTSIONAALSET JA VASTUPIDAVAT TERRASSIMÖÖBLIT?


Suve saabudes sooviksime iga oma vaba hetke värskes õhus nautida ning üks parimaid viise seda teha on luua mugav ja stiilne terrass, kus saab puhata ja nautida päikest või hoopis korraldada mõnusaid grilliõhtuid sõprade ja perega. Kuid sobiva õuemööbli valimine võib osutuda väljakutseks. Aspekte millele tähelepanu pöörata on mitmed!

Terrassimööbli loomise idee sai meil alguse isiklikust vajadusest. Nimelt ei leidnud me Eestis toodetud funktisonaalset terrassimööblit, mis peaks meie muutlikule ilmale vastu ja oleks sama pehme ja mugav, nagu elutoa diivan. Nii otsustasimegi selle ise disainida. Peale mitmeaastast katsetamist ja prototüüpide testimist sai meie stuudios valmis moodulaarne välidiivan MOOD. Meie terrassimööbel pakub mitmekülgset istumislahendust sinu terrassile või aeda. Valikus on nurgamoodul, istmemoodul ja tumba, võimaldades luua erinevaid komplekte, alustades kahekohalistest diivanitest ja lõpetades põnevate nurgeliste lounge-lahendustega. MOOD välimööbli mooduleid on lihtne omavahel ühendada spetsiaalsete klambrite abil, tagades stabiilsuse ja paindlikkuse.

Siin on mõned juhised, mis aitavad sul leida sobiva terrassimööbli:
1. Pöörake tähelepanu, milliseid materjale on mööbli valmistamisel kasutatud

Terrassimööbel peab olema vastupidav ja ilmastikukindel, et taluda päikest, vihma ja tuult aastaringselt. Vali aiamööbel, mille raam on valmistatud vastupidavatest materjalidest, nagu näiteks alumiinium, roostevaba teras või ilmastikukindel puit. Pehme välimööbli puhul tasub veenduda, et poroloon ja kangas sobiksid välitingimustesse.

Terrassimööbel MOOD on disainitud kasutades spetsiaalset välitingimustele mõeldud porolooni ja vee- ning ilmastikukindlat vineeri. Kui tavaline poroloon on nagu švamm, siis MOOD välimööblil kasutatav avatud pooridega poroloon laseb vee endast läbi. Lisaks on jalad valmistatud painutatud metallist ja need on tsingitud ning pulbervärvitud, et kaitsta jalgu roostetamise eest.


2. Leia enda jaoks mugav ja funktsionaalne õuediivan
Mugavus ja funktsionaalsus peaksid olema kõige tähtsamad aspektid, mida aiamööbli valikul jälgida. Tihti on ilusa terrassimööbli probleemiks see, et mööbel on ebamugav. Või vastupidi – aiamööbel on küll mugav aga on seda on raske tõsta või see lihtsalt ei sobi meie muutlikkuse kliimasse. Hea õuemööbli eelduseks ongi harmoonia mugavuse ja funktsionaalsuse vahel.

Hoolimata minimalistlikult rangest vormist on MOOD väga mõnus istumiskoht. Kui grilliõhtule on oodata rohkem külalisi, siis on palju mõnusam vestelda kui saab istuda pigem üksteise vastas kui kõrval ühes reas. Sellisel juhul võib erinevad moodulid omavahel lahti ühendada ja ühest diivanist teha kaks või hoopis kasutada mooduleid eraldi tugitoolidena. Lisaks on moodulid väga kerged nii, et neid on vajadusel kerge liigutada. Samuti saab MOOD õuediivanit panna ka murule, sest jalad on disainitud nii, et need ei vaju maa sisse.


3. Mõelge oma vajadustele ja ruumipaigutusele
Enne terrassimööbli valimist mõõda oma terrassi või õueruumi suurus üle ning mõtle läbi kuidas soovid mööblit paigutada. Meie soovitame omalt poolt enne mööbli soetamist uue diivani gabariidid maha teipida veendumaks, et valitud mööbel sobib ruumi proportsioonidega ja ei tekita kitsast tunnet.

Meie funktsionaalsel mooduldiivanil on kolme tüüpi mooduleid- nurgamoodul, istmemoodul ja tumba. Kõik moodulid on suuruses 90 x 90 cm ja nendest on võimalik luua erinevaid paindlikke komplekte – väikesest kahekohalisest diivanist kuni põnevate nurgeliste lounge-tüüpi lahendusteni. Terrassimööbli mooduleid saab omavahel ühendada spetsiaalsete põhja alla peidetud klambritega.


4. Kontrolli, et kangas sobiks välistingimustesse ning oleks kergesti puhastatav
Väga oluline on, et mööbel oleks lihtsasti hooldatav ja vastupidav, eriti meie kliimas. Iga materjal nõuab teatud tüüpi hooldust, olgu selleks siis regulaarne puhastamine või spetsiaalse katte kasutamine. Hea oleks jälgida, et kangas oleks vee- ja päikesekindel. Lisaks oleks aiamööbli puhul hea hoiduda väga struktuursetest kangastest.

MOOD on kaetud vee- ja UV-kindla kangaga, mis on valitud spetsiaalselt välitingimustes kasutamiseks. UV-kiirguse kaitse hoiab kangast kiire pleekimise eest, ning õige töötlus teeb puhastamise lihtsaks ja kaitseb kangast mustuse eest. Nagu ka poroloonil on kangal samuti väga hea vee läbilaskevõime ja seetõttu ei pea neid ka vihma eest katuse alla viima, sest diivan kuivab kiiresti. Lisaks pakume spetsiaalselt terrassimööblile valmistatud katteid. Nii võib hoiustada meie välimööblit õues ka aastaringselt.


5. Võtke arvesse hoiuruumi
Kui teil on piiratud hoiuruumi, valige kokkupandavad või virnastatavad mööbliesemed, mis võtavad vähem ruumi, kui neid ei kasutata. Samuti kaaluge kaasaskantavate mööbliesemete või lisatarvikute kasutamist, mis võimaldavad teil terrassi kohandada vastavalt vajadusele. Meie aiamööbel MOOD on disainitud nii, et seda võib hoiustada õues aastaringselt ja ei pea iga väikese vihmaga katuse alla viima.

Eestis disainitud ja toodetud mööbel
Oot-Oot Stuudio on disainerite Marko Ala ja Joonas Torimi loodud mööblidisaini stuudio, mis on keskendunud pehmele mööblile ja vooditele.

Kogu tootevalik on Eestis tehtud ja disainitud. Stuudio tootevalikust leiab diivanid, diivanvoodid, tugitoolid, tumbad, järid, voodid ja terrassimööbli. Kvaliteetsed materjalid, läbimõeldud disain ja ergonoomika on Oot-Oot Stuudio disaini nurgakivid.

Tutvu toodetega Oot-Oot Stuudio Tallinna salongis, aadressil Rävala 7 või vaata meie e-poest www.oot-oot.com.
Rohkelt inspiratsiooni leiad ka Oot-Oot Stuudio Instagramist.

Sisestatud: 21.05.2024

Oot-Oot Stuudio

Tel:
5373 0049
Aadress:
Rävala 7, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

8 KÜSIMUST OOT-OOT STUUDIO LOOJALE, DISAINER MARKO ALALE

8 KÜSIMUST OOT-OOT STUUDIO LOOJALE, DISAINER MARKO ALALE

Marko Ala on üks kahest Oot-Oot Stuudio loojast. Oot-Oot Stuudio on disainmööbli firma, mille tooted on nii disainitud, kui ka valmistatud Eestis. Oot-Oot Stuudio tegutseb väikese viiepealise kollektiiviga Tallinna kesklinnas Rävala pst 7 ja nende tugevuseks on kindlasti see, et kõigil Oot-Oot Stuudio inimestel on disainiharidus. Mööblidisainiga konkreetsemalt tegelevad kolm disainerit Marko Ala, Joonas Torim ja Mihkel Mölder. Esitasimegi Marko Alale 8 küsimust, et tema ja Oot-Oot Stuudio kohta rohkem teada saada.

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

vaata kõiki