Artiklid ja uudised

Vana rull, uus kangas

Ka rulookardin väsib ajapikku, määrdub ega näe enam kena välja. Kuid nööriga reguleeritav rullmehhanism võib püsida töökorras veel teisegi vooru.

Kümme aastat tagasi lasin köögiakna ette paigaldada tavalise ruloo – valisin üksnes koemustriga valge kunstmaterjalist kardina. Mõne aasta pärast see enam eriti valge välja ei näinud ja katsed seda niiske lapiga puhastada muutsid seni plingi kanga näotult lainetavaks.

Ega jäänudki muud üle, kui kardin välja vahetada. Metallist rullile kleebitud kangast oli kerge maha võtta, tülikaks osutus aga lakke kinnitatud mehhanismist lahti saada – külgplokid olid vineerist lakke löödud kruvide asemel lausa naeltega. Nii jäigi see seadeldis lakke.

Hiljem, kaubamajas kena ruudulist kangast nähes tuligi mõte sobitada see olemasoleva ruloomehhanismiga. Aken oli pooleteist meetri laiune, kõrgust kümme sentimeetrit vähem.

Materjalikulu:

valitud kangas oli 148 cm laiune, allääre palistuse ja rullile kinnitamise tarvis ostsin seda küllaldase varuga, st kaks meetrit.

Tegin nii:

1. Alumisele servale õmblesin 2,5 cm laiuse tunneli, kust pistsin läbi kitsa puuliistu, mis oli eelmise kardina alläärt sirgena hoidnud.

2. Seejärel võtsin plokkide vahele kinnitatud metalltoru maha, kleepisin kardina ülemise serva täpselt ruudujoont arvestades torule ja rullisin paar keerdu kangast veel ümber selle. Töö nõudis väheke hoolt, et kangas jääks kenasti loodi – ruuduline materjal on muidugi seejuures tänuväärne.

3. Pooleldi läbipaistev sünteetiline kardinakangas on püsinud kenasti värske. Midagi eriti varjama see ei peagi, sest köögiaken avaneb aeda. Dekoratiivselt aga mõjub see põhjapoolse akna ees küll.







Kodukiri.ee
Autor: Mirjam Peil
Foto: Priit Grepp
www.kodukiri.ee/artikkel.php?id=4809

Sisestatud: 03.08.2008

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

vaata kõiki