Artiklid ja uudised

Panipaigad

Oleks ekslik arvata, et praegusaja arendusobjektide või ka tüüpprojekti järgi ehitet eramajade omanikke ruumipuudus ei vaeva. On ju eestlastele iseloomulik eraldada väärtuslikku ruumi pigem sauna kui panipaiga tarvis. Mitte et ma sauna vastaline oleks, oh ei – aga sageli saab saunast just too ruum, kus moppe-lappe hoida, kuhu saapaid ladustada ja tühje kausse-ämbreid paigutada. Äkki leidub siiski võimalus, kuidas puhastada saun liigsest atribuutikast?

Kasulik trepialune

Rääkigem seekord võimalusest kasutada ära trepialuseid, treppe endid ja miks mitte ka põrandaaluseid. Olgu ette rutates öeldud, et kuna iga eluase on eriline nii oma tehniliste kui ka disainiliste võimaluste poolest, siis pole sajaprotsendilist tõde olemas. On vaid ideed ja võimalused, mida siis igaüks saab mugandada ja sobitada. Ikka olenevalt ruumi kõrgusest, laiusest, suurusest ja mis seal salata, aina enam ka rahakoti paksusest lähtuvalt.
Treppe paigaldatakse tänapäeval mitte ainult majadesse, vaid ka korteritesse. Trepialused jäetakse aga tähelepanuta, samuti on trepp sageli ise avatud konstruktsiooniga ja võtab rohkem ruumi, kui väärt oleks. Trepialust ruumi ja trepiastmeid endid saaks aga vägagi hästi panipaikade tekitamiseks kaasata.
Õhuline ja arhitektuurselt väljapeetud astmestik on ju vägagi nauditav, aga kui disain ikka funktsionaalsusele alla vannub, tuleks ehk trepistiku osas pisut silmi pilutada ja sinna mõned kapid-värgid tekitada. Astmestiku alla on võimalik ehitada igas suuruses kappe-sahtleid. Kõrgema osa alla selliseid, mis ehk moppe-harju-tolmuimejaid mahutavad, madalamasse ossa muude pudinate tarvis madalamaid sahtleid. Imekena, kui tegemist on näiteks ühtlaste spoonitud puitpaneelidega, mis puute peale avanevad. Nii ei saagi esmapilgul aru, et trepialune üldse midagi enamat varjab.Kodukiri.ee
Tekst: Victoria Parmas
Fotod: Airvitamin
www.kodukiri.ee

Sisestatud: 30.10.2008

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

vaata kõiki