Artiklid ja uudised

Panipaigad

Oleks ekslik arvata, et praegusaja arendusobjektide või ka tüüpprojekti järgi ehitet eramajade omanikke ruumipuudus ei vaeva. On ju eestlastele iseloomulik eraldada väärtuslikku ruumi pigem sauna kui panipaiga tarvis. Mitte et ma sauna vastaline oleks, oh ei – aga sageli saab saunast just too ruum, kus moppe-lappe hoida, kuhu saapaid ladustada ja tühje kausse-ämbreid paigutada. Äkki leidub siiski võimalus, kuidas puhastada saun liigsest atribuutikast?

Kasulik trepialune

Rääkigem seekord võimalusest kasutada ära trepialuseid, treppe endid ja miks mitte ka põrandaaluseid. Olgu ette rutates öeldud, et kuna iga eluase on eriline nii oma tehniliste kui ka disainiliste võimaluste poolest, siis pole sajaprotsendilist tõde olemas. On vaid ideed ja võimalused, mida siis igaüks saab mugandada ja sobitada. Ikka olenevalt ruumi kõrgusest, laiusest, suurusest ja mis seal salata, aina enam ka rahakoti paksusest lähtuvalt.
Treppe paigaldatakse tänapäeval mitte ainult majadesse, vaid ka korteritesse. Trepialused jäetakse aga tähelepanuta, samuti on trepp sageli ise avatud konstruktsiooniga ja võtab rohkem ruumi, kui väärt oleks. Trepialust ruumi ja trepiastmeid endid saaks aga vägagi hästi panipaikade tekitamiseks kaasata.
Õhuline ja arhitektuurselt väljapeetud astmestik on ju vägagi nauditav, aga kui disain ikka funktsionaalsusele alla vannub, tuleks ehk trepistiku osas pisut silmi pilutada ja sinna mõned kapid-värgid tekitada. Astmestiku alla on võimalik ehitada igas suuruses kappe-sahtleid. Kõrgema osa alla selliseid, mis ehk moppe-harju-tolmuimejaid mahutavad, madalamasse ossa muude pudinate tarvis madalamaid sahtleid. Imekena, kui tegemist on näiteks ühtlaste spoonitud puitpaneelidega, mis puute peale avanevad. Nii ei saagi esmapilgul aru, et trepialune üldse midagi enamat varjab.Kodukiri.ee
Tekst: Victoria Parmas
Fotod: Airvitamin
www.kodukiri.ee

Sisestatud: 30.10.2008

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki