Artiklid ja uudised

Välisruloo kaitseb külma, müra ja varguse eest

ALUMIINIUMPROFIILIDEST VÄLISRULOOD sobivad kasutamiseks uutel, kui ka juba kasutuses olevatel hoonetel, nende lai paigaldusviisi ja värvivalik sobib nii nüüdisaegse kui ka klassikalise arhitektuuriga. Parim tulemus saavutatakse aga siis, kui välisruloode paigaldus lahendatakse juba projekteerimise käigus. Profiilide valik on üsna lai, ligi 10 profiili ja 20 värvitooni.


Välisrulood lubavad majaomanikul rahuliku meelega pikemat aega kodust eemal viibida, kaitstes omandit vandalismi ja sissemurdmise eest . Väga suur abi on välisruloodest ka talvisel ajal klaaspindade kaudu kaduva soojuse vähendamisel. See säästab ruumide kütmiseks kuluvat energiat. Mitmed mõõtmised on näidanud, et õigesti paigaldatud välisruloo vähendab soojakadusid isegi kuni 50%.


Lisaks kaitseb välisruloo suvisel ajal ruume päikese käes ülekuumenemise eest ja hoiab kardinad, mööblit pleekimast. Suvisel ajal säästab välisruloo suurel määral ruumide ventileerimiseks ja jahutamiseks kuluvat energiat. Märkimata ei saa jätta ka välisruloo osa akende kaudu ruumi jõudva müra vähendamisel, efektiivsus on kuni 15db.


Välisruloosid on mugavam juhtida elektriajami abil. Elektriajami juures võib kasutada lülitit, pulti, aegreleed või tuule-ja päikeseautomaatikat. On võimalus elektriajami juhtimine ühendada maja arvutisüsteemiga, mis juhib siis välisruloosid etteantud programmi järgi. Näiteks sulgeb rulood tormi, külma või ereda päikese korral, samuti pimeduse saabudes ja avab päikesetõusul.

Soovi korral saab rulood juhtida ka käsiajamiga, valikus on nöör ja väntajam.

Sisestatud: 04.02.2013

Veepisar

Tel:
622 9888, 673 3528, 507 6717
Aadress:
Sõpruse pst 176, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki