Artiklid ja uudised

Köögitrendid 2024: mis jääb, mis läheb?

Köök on kodu süda, mida ei vahetata aastaid. Siin on selle aasta köögitrendid, mis on tulnud selleks, et jääda ning mõjuvad trendikatena ka aastate pärast. Vaatame, mis on uut – ja mis on tuttavat köögitrendides 2024. aastal. Kui oled uut kööki planeerimas siis saad just siit teadmisi, milliseid värve, mustreid, viimistlusi just sellel aastal kasutada ja mida põnevat on oodata köögitehnika valdkonnast!


2024. aasta köögitrendid.

Stiilide segu toob kööki mängulisust
Stiilide segamine on juba mõnda aega moes ja 2024. aastal on see köögidisainis endiselt omal kohal. Paiguta modernsesse kööki vintage valgustid ja segisti või täienda minimalistlikku köögisaart romantiliste punutud baaripukkidega. N-ö „teisest ooperist“ detailidega lood ainulaadse ja isikupärase ruumi, mis inspireerib nii sind ennast kui ka sinu külalisi. Võta köögi disainimist kui põnevat mängu, millel pole piire. Reeglid on rikkumiseks ja seda rohkem kui kunagi varem.


Spoon on tagasi
Spoon, mis vahepeal köökidest kaugele eemale peletati, on sinna vaikselt tagasi tulemas. Ja on ka põhjust. On ju spoon looduslik materjal, mis näeb kaunis välja ja kestab kaua, kuid mis tänu tänapäevastele viimistlustehnikatele nõuab vähem hooldust kui paljud teised naturaalsed materjalid. Spooni kasuks räägib ka lai stiilide ja viimistluste valik.


Naturaalsed värvid jätkavad
Nii puidupruunid ja beežid toonid, aga ka soe ja maalähedane roheline on köökides juba mõnda aega toimetanud. Pole näha, et need harmoonilist ja õdusat atmosfääri loovad värvid ka 2024. aastal põlu alla satuksid. Pigem vastupidi – tundub, et roheline saab järjest populaarsemaks ja seda väga erinevates toonides, alates salveist kuni tumeda smaragdroheliseni. Eriti tore on, et roheline sobib imehästi kokku puidu ja erinevate metalli toonidega.

Mis puutub aga valgesse, siis meie usume, et mõned asjad, nagu näiteks klassikaline valge köögimööbel, on ajatud. Kui kõne all on aga trendid, siis valgel
mööblil neisse nimekirjadesse praegu tõesti asja pole.Uued värvid tööpindadel
Tööpind ei pea enam olema tagasihoidlik pruun, beež või valge, ka seal võib vabalt julgemate värvidega katsetada. Kujuta ette näiteks musta, või tumepunast tööpinda. Mängides värvide ja viimistlusega, võid tööpinnast köögi keskse disainielemendi teha. Nagu öeldud, piire pole.

Kalasaba põrandal ja seinal
Kalasabamuster võidutseb sisekujunduses juba mõnda aega. Ka 2024. aastal näeme kalasabamustrit nii köögipõrandail kui tööpinna tagaseinas. See ajatu muster lisab ruumile dünaamilisust ja avardab seda.
Spetsiaalne koht jookidele
Lemmikjooke ei valmistata ega hoita enam seal kus juhtub. Uhke espressomasin või Chemexi kann, veini- ja viskipudelid, kokteili valmistamise tarvikud ja teised baarmeni aksessuaarid – nende eksponeerimisele või hoiustamisele on juba köögi disainimise käigus mõeldud ja neile on planeeritud omaette ala või pind.
Kohvi, kokteili või mõne muu lemmikjoogi valmistamist või serveerimist naudid sa ju peaaegu sama palju nagu jooki ennast, kas pole? See on omaette rituaal, mida ei saa korraldada pliidi ja kraanikausi vahelisel tööpinnal, kus su kaaslane parasjagu salatit hakib.

Elutoavalgustid ja kunst kööki
Köögile lisavad iseloomu imposantsed valgustid ja raamitud kunstiteosed, mida veel mõni aasta tagasi oleksid vaid elutoas ette kujutanud. Aga köök pole enam ammu üksnes söögivalmistamise koht. See on mitmekülgne ruum, kus veedad aega pere ja sõpradega, teed kaugtööd või jood teed ja unistad niisama.
Valgustid on osa köögi disainist, need väljendavad sinu isikupära ja stiili. Võib-olla soovid oma kööki näiteks massiivseid industriaalseid rippvalgusteid?
Sama kehtib kunsti kohta. Nüüd, kus tänapäevane tehnoloogia hoiab õhus lendleva rasva ja niiskuse kontrolli all, saab köögiseintel uhkelt graafikat või akvarellmaale eksponeerida.

Tehnika on kapis peidus
Kui jutt ei ole just elegantsest espressomasinast, mida oleks patt kapiuste taha peita, pannakse enamik teisi köögimasinaid ja tarvikuid silma alt ära ja hoitakse pinnad tühjana. Nii pääsevad disainköök ja sellel asetsevad üksikud valitud esemed oma täies ilus mõjule.
Tehnika hoiukohtadega arvestatakse juba kööki disainides, nii et kui sul tekib näiteks vajadus blenderit kasutada, ei pea sa seda kappidest otsima hakkama. Sa avad lihtsalt tasapinna kõrgusel asuvad kapiuksed, viskad banaanid blenderisse ja lülitad masina sisse.

Köögid muutuvad veelgi funktsionaalsemaks
Valgustatud kapid on funktsionaalse köögi hea näide. See ei puuduta üksnes läbipaistvate ustega vitriinkappe vaid ka kõiki muid panipaiku, mis mugavuse tõttu valgustamist vajavad.
Funktsionaalsus tähendab ka kõigi nurkade ja pindade maksimaalset ja läbimõeldud kasutamist.

Loodame, et leidsid siit nii mõnegi hea mõtte, mida oma uues köögis kasutada. Kui oled valmis mööbli ära tellima, anna meile sellest teada, tuleme sulle hea meelega appi.

VAATA MEIE TEHTUD TÖID

Sisestatud: 22.01.2024

MÖÖBLIMASIN

Tel:
5657 4500
Aadress:
Sõpruse pst 33 , Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

3 KÕIGE TÄHTSAMAT KÜSIMUST KÖÖGIMÖÖBLI PLANEERIMISEL

3 KÕIGE TÄHTSAMAT KÜSIMUST KÖÖGIMÖÖBLI PLANEERIMISEL

Köögi planeerimine algab tavaliselt tükk maad enne seda, kui esimesed detailid paigaldajate õlul üle lävepaku saabuvad. Vahest on mõte oma köögist idanemas isegi enne, kui uus kodu välja valitud või valmis ehitatud on.

Just nii ongi hea, sest köök on koht, kus kogu pererahvas igapäevaselt kokku saab. Seal lihtsalt peab mugav ja mõnus olema.

Hästi valitud köök lisab elule värvi ja kodule soojust. Seega, mida varem ja põhjalikumalt sa oma köögieelistused läbi mõtled, seda kihvtima tulemuse sa lõpuks saad.

Vaatame koos 3 küsimust, mis sind sinu unistuste köögile lähemale viivad.

KUIDAS KÖÖGIMÖÖBLIT TELLIDA: 8 ABISTAVAT KÜSIMUST

KUIDAS KÖÖGIMÖÖBLIT TELLIDA: 8 ABISTAVAT KÜSIMUST

Ükskõik, kas vajad köögimööblit päris uude koju või soovid olemasoleva köögimööbli uue vastu vahetada, selle tellimine algab oma soovide kaardistamisest ja hoolikast planeerimisest.

Köögimööbli planeerimisel ei piisa ilusate kappide paberile joonistamisest. Vaja on mõelda ka sellele, kuidas sa kööki kasutama hakkad.

Aitame sul mööbli planeerimise sammud 8 küsimuse abil läbi teha. Pärast pole vaja teha muud, kui läbimõeldud soovidega köögimööbli valmistaja juurde minna.

Köögimööbli firmades on tavaliselt ametis disainer, kes oskab sinu unistuste mööbli valmis joonistada. Kui oled aga ise juba eskiisi paberile pannud, vaatab ta selle üle paigutuse ja kasutusmugavuse seisukohast. Ikka selleks, et sul oleks oma uues köögis mugav ja mõnus toimetada.

vaata kõiki