Artiklid ja uudised

KUIDAS KUJUNDADA KÖÖKI VASTAVALT RUUMI KUJULE JA SUURUSELE

Köögimööblit valides on lihtne jääda imetlema silmapaistvaid kataloogipilte, mõtlemata sellele, milline disain ja planeering sinu köögiruumi kuju ja suurusega kõige paremini sobib.


Kuidas kujundada köök nii, et see näekski välja justkui ajakirjast – oleks avar, elegantne ja täidaks kõiki vajalikke eesmärke, hoolimata ruumi suurusest?
Panime sinu jaoks kirja mõned väärt nipid.

PLANEERI KÖÖK NII, ET SUL OLEKS SEAL PÄRISELT HEA OLLA
Oled romantik, kes armastab kallimale rikkalikke praade kokata või hoopis boheemlane, kelle jaoks on köök ka lugemisnurga eest?

Kööki planeerima hakates mõtle välja, mis on sinu jaoks nendest neljast kategooriast kõige olulisem:
- sahtli- ja kapiruum asjade mahutamiseks,
- mitmekülgne köögitehnika,
- avarad köögipinnad,
- suurem istumisruum.


Kui sinu jaoks on esmatähtis suur köögipind, kus saaksid mõnuga kokata (muretsemata selle pärast, mitu lõikelauda, kaussi ja potti-panni korraga üksteise kõrvale mahub), võid mõelda näiteks suurema köögisaare peale.


Või kui oled üks neist, kes eelistab väikest kokkamisruumi, aga suuremat külmkappi (sest ise pliidi taha ei kipu ja kulleriga tellitud valmistoit võtab suurema osa kapiruumist), võid köögitehnika arvelt parajalt kokku hoida.
Uut kööki valides kaalu, mis on sinu jaoks päriselt oluline ja millest oled vajadusel valmis loobuma.

Mõtle, millesse tasub investeerida ja mida oma mugavaks eluks kõige enam vajad.

I-, L- VÕI U-KUJULINE KÖÖK
Köögimööbli kuju valides tuleb köögi suurust ja planeeringut kõige enam arvesse võtta.

Mõtle, millist liikumisruumi sa eelistad ja kas tunned ennast mugavalt pigem avatud köögis või sellises, kus saad köögipinda igast küljest kasutada.

Kui sinu köök on osa avatud elutoast, sobib I-kujuline köök sinna ideaalselt. Nii hoiad ruumi avarana ja mahutad soovi korral palju külalisi.

U-kujuline köök sobib aga hästi neile, kelle jaoks on oluline suur kapiruum ja et kõik oleks käe-jala ulatuses. Nii võid ühte seina paigutada maast laeni kapid, teise ja kolmandasse aga suurema köögipinna ja nutikad köögilahendused.
Kui otsid avarust, kuid ei taha loobuda praktilisusest, siis sobib sulle L-kujuline köök. Sellisesse kööki mahub ära kõik vajalik, aga samas jääb mõnusalt ruumi ka liikumiseks ja toimetamiseks.


MILLINE KÖÖK SOBIB MILLISE SUURUSEGA?
Toome välja mõned märksõnad, mida erinevas suuruses köökide puhul jälgida.
Loe ja pane uut kööki valides-disainides kõrva taha. :)

Väike köök
- Heledad toonid
- Üksteise peale paigutatud ja kompaktne köögitehnika
- Väiksemaks kokkukäiv köögilaud
- Laeni ulatuvad köögikapid ja riiulid
- Pannilabidate riputamisvõimalused seinal

Keskmine köök
- Avarust loovad peeglid ja valguslahendused
- Naturaalsed toonid
- Köögisaar
- Avatud riiulid
- Suur köök

Suur köögisaar koos integreeritud köögilahendustega
- Rippuvad laevalgustid
- Suuremad baaripukid
- Luksuslik köögitehnika


VEEL NIPPE KÖÖGI NUTIKAKS KUJUNDAMISEKS
Panipaigaga istumisnurgad ja peidetud paigutuslahendused

Panipaigaga istumisnurgad on nii suure kui ka väiksema köögi puhul kihvtid. Ilus pehmete patjadega istumispink akna all või seina ääres mõjub boheemlaslikult ja hubaselt.

Pingi alla saad paigutada kausse, potte ja panne, aga võid seda kasutada ka väikse pimeda sahvrina, kus on hea hoida kartuleid, porgandeid ja sibulaid.

Eritellimusel valmistatud köögimööbli puhul saad ise valida, kas pink käib lahti pealtpoolt või eelistad mugavaid väljatõmmatavaid sahtleid.


Kasuta ära köögikappide ja lae vaheline ruum
Mõnedel köögimeistritel on uskumus, et köögikappide ja lae vahele peaks jääma avaruse tekitamiseks tühi ruum.

Paraku kipub olema nii, et kõik vaasid ja suured anumad, mis köögikappidesse ei mahu, jõuavad lõpuks ikkagi kapi otsa. Ja see ei kaunista köögi üldpilti sugugi.

Miks mitte täita lae ja kappide vahelist ruumi näiteks ägedalt valgustatud klaasustega lisakappidega?

Nii jääb mulje avar, aga kapipealne näeb elegantne välja ja üksi vaas ei kogu enam hämaras õnnetult tolmu.


Põrand pakub mänguruumi
Väikse köögi puhul on mõistlik disain neutraalsena ja köögipind asjadest tühjana hoida.

Kui otsid aga võimalusi, kuidas kööki ägedamaks ja värvilisemaks muuta, pakub põrand mõnusat mänguruumi.

Vali põrandaplaadid, millest joonistuvad välja kihvtid mustrid ja kujundid. Selline lahendus sobib nii suurde kui ka väiksemasse kööki, andes ruumile särtsakust ja vunki.

Kui eelistad veidi tagasihoidlikumat, aga siiski omapärast lahendust, võid värvilisi kujundeid vaid üksikutesse nurkadesse paigutada ja ülejäänud põranda neutraalseks jätta.

Võid kindel olla, et kellelgi ei jää sinu isikupärane köök märkamata.ERITELLIMUSEL VALMISTATUD KÖÖK ÄRATAB SINU UNISTUSED ELLU

Kui sinu köögiruum on erilise kuju või suurusega, võivad masstoodangu köögid tõelist peavalu tekitada.

Et saaksid rõõmu tunda köögist, mis su kodu ja köögiruumiga PÄRISELT kokku sobib ja sind aastakümneid väärikalt teenib, pöördu julgelt meie disainerite poole. Nemad kujundavad sulle unistuste köögi, mille meie meistrid seejärel ellu viivad.
Kirjuta meile aadressil info@mooblimasin.ee.

VAATA MEIE TEHTUID TÖID SIIT

Sisestatud: 15.04.2024

MÖÖBLIMASIN

Tel:
5657 4500
Aadress:
Sõpruse pst 33 , Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

3 KÕIGE TÄHTSAMAT KÜSIMUST KÖÖGIMÖÖBLI PLANEERIMISEL

3 KÕIGE TÄHTSAMAT KÜSIMUST KÖÖGIMÖÖBLI PLANEERIMISEL

Köögi planeerimine algab tavaliselt tükk maad enne seda, kui esimesed detailid paigaldajate õlul üle lävepaku saabuvad. Vahest on mõte oma köögist idanemas isegi enne, kui uus kodu välja valitud või valmis ehitatud on.

Just nii ongi hea, sest köök on koht, kus kogu pererahvas igapäevaselt kokku saab. Seal lihtsalt peab mugav ja mõnus olema.

Hästi valitud köök lisab elule värvi ja kodule soojust. Seega, mida varem ja põhjalikumalt sa oma köögieelistused läbi mõtled, seda kihvtima tulemuse sa lõpuks saad.

Vaatame koos 3 küsimust, mis sind sinu unistuste köögile lähemale viivad.

KUIDAS KÖÖGIMÖÖBLIT TELLIDA: 8 ABISTAVAT KÜSIMUST

KUIDAS KÖÖGIMÖÖBLIT TELLIDA: 8 ABISTAVAT KÜSIMUST

Ükskõik, kas vajad köögimööblit päris uude koju või soovid olemasoleva köögimööbli uue vastu vahetada, selle tellimine algab oma soovide kaardistamisest ja hoolikast planeerimisest.

Köögimööbli planeerimisel ei piisa ilusate kappide paberile joonistamisest. Vaja on mõelda ka sellele, kuidas sa kööki kasutama hakkad.

Aitame sul mööbli planeerimise sammud 8 küsimuse abil läbi teha. Pärast pole vaja teha muud, kui läbimõeldud soovidega köögimööbli valmistaja juurde minna.

Köögimööbli firmades on tavaliselt ametis disainer, kes oskab sinu unistuste mööbli valmis joonistada. Kui oled aga ise juba eskiisi paberile pannud, vaatab ta selle üle paigutuse ja kasutusmugavuse seisukohast. Ikka selleks, et sul oleks oma uues köögis mugav ja mõnus toimetada.

vaata kõiki