Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Koolilapse tuba - nutikad lahendused, uus nägu igavale vanale

Sügis on käega katsutav, lapsed nühivad jälle koolipinki ning viimane aeg oleks põngerja tuba üle vaadata. Ega kirjutuslaud ole väikseks jäänud, tooli iste kulunud ja valgusti oma erksust kaotanud, kui see kõik on saanud hääle veel vähemalt üheks aastaks püsima jääda, võiks pisut teise pilguga tuba hinnata. Kas see on koht, kus laps saab segamatult, mugavalt ja motiveeritult oma kodutöid teha ja aega veeta.


Tänapäeva sisustusmaailmas on praktiliselt kõik võimalik, milleks siis piirduda igavate valgete seinte, näotute iidamast - adamast pärinevate kummutite ja üksluisete mööblitükkidega. Lause „ise tehtud, hästi tehtud“ pole kunagi omanud suuremat populaarsust kui praegu. Võimalusi olemas - olevaid mööbliesemeid ümberkujundada ja aegunud esemele uus nägu anda on tuhandeid. Enamasti saab läbi väga odavate vahenditega. Vaja on vaid pisut inspiratsiooni või võib appi võtta ka kõike teada „Google“.


SEINAD – seinad on toa kõige domineerivam osa. Toa ilme muutmiseks tasuks just neist alustada, sest seinavärv on üks soodsamaid vahendeid sisekujunduses. Ehituspoodi suundudes tasuks uurida seinakleebiseid, kui ei ole just soovi või kätt, teha ise meelepärane seinamaaling. Variant on ka juba olemas olevate värvi põhjadega teha kujundeid või ornamente igavale seinale, nagu ruudud, tähekesed, lemmik laulusõnad …

TAHVEL – igavale seinale sobib ideaalselt ka tahvel, mis on üks ütlemata populaarne sisustuselement praegusel hetkel, samas ülimalt praktiline ja hubasust andev osa kodusisustuses. Tahvel lapse toas, omab nii mängulist kui ka meelespea eesmärki, hea on omada ülevaadet oma tähtsamatest eesseisvatest töödest, samas saab seinatahvlil väga edukalt seltskonnaga sõnamänge mängida.


MUGAVUS – igas koolilapse toas võiks lisaks voodile ja kirjutuslauale olla ka üks mõnulemise nurk, kus oleks hea lõõgastuda, raamatut lugeda ja omi mõtteid mõlgutada. Kõige lihtsam moodus oleks loomulikult kotttool või põrandapadi. Ideaalis sobiks loomulikult üks mõnus diivan või pikutamistool, mida saaks soovikorral sõbra majutamiseks ka voodina kasutada.

MÖÖBEL – olemasoleva mööbli nö ümber disainimine on üks huvitav ettevõtmine, sellelaadseid õpetusi ja nippe on terve suurlai internet täis, aegajalt leidub selliseid tutoriaale ka Eestis väljaantavates sisustusajakirjades. Uue näo andmiseks on vaja vaid pisut aega ja inspiratsiooni. Muu töö teevad juba värv, liim, tapeet, kangas…


Kõik vajalikud tööriistad ja töövahendid, mida kodust ei leia, saab kindlasti ehituspoest, mis on tänapäevaks väga hea valikuga sisustuskaubamajadeks kujunenud. Lastetoa ümber korraldamine oleks üks vahva nädalavahetuse ettevõtmine, et oma võsukesega koos aega veeta ning oma kujutlusvõimel lennata lasta. Hiljem on hea oma kätetöö üle uhkust tunda ja kindlasti on ka laps rohkem motiveeritud oma uuenäolises toas.


Koostanud: Kaisa Kabin
Fotod:
http://remodelista.com
http://www.atticmag.com
http://www.designspongeonline.com
http://www.idealhomemagazine.co.uk
http://www.flickr.com
Sisestatud: 03.09.2010

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

vaata kõiki