Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Triibud sisekujunduses

Triibumuster on alati olnud populaarne valik, eriti riietuses, nüüd kui kevad käegakatsutav, täituvad riidepoed kõikvõimalike triibumustrite - mereteemaliste kollektsioonidega. Triibud on väga aktuaalsed ka sisekujunduses.

Triipude võlu on nende erinevad variatsioonid ja võimalused – kitsamad, laiemad, horisontaalid, vertikaalid, diagonaalid... Triibud sobivad nii lastetuppa kui kontorisse, valima peab vaid meelepärased toonid, kas siis konservatiivsemad või mängulisemad.


Kõige lihtsam moodus on kaks või rohkem erinevaid seinavärve ja maalriteip, millega meelepärased triibud seinale moodustada. Loomulikult on ka lugematul arvul erinevaid triibumustriga tapeete saadaval.


Kõige dramaatilisema ja silmatorkavama tulemuse saab laiade triipudega, näiteks valge ja musta kontrastiga. Pikemas perspektiivis võib see küll väsitavaks muutuda, kuid efekti annab kindlasti.
Kui tavapärane eestlaste lemmik – pastelltoonid jäävad igavaks, siis triibuline sein, erinevates pastelltoonides annab taaskord palju särtsu ja glamuursus ruumile juurde.


On palju erinevaid teooriaid, kuidas teatud värv suurendab või vähendab ruumi, nii on ka triipudega. Vanarahva tarkus räägib, et vertikaalne triip muudab visuaalselt toa kõrgemaks ning horisontaalne laiemaks ning avaramaks. Siin mängib suurt rolli valguse olemasolu ning langemine seinale, samuti ka mööbli ja piltide rohkus seinal. Väga mängulise ruumi saab, kui omavahel kokku lasta erineva suunaga triipe või kui mustrit jätkata ka lael.Triipude ettevalmistamine võib olla küll aeganõudev, kuid seinavärviga joonte värvimine on üks lihtsamaid mooduseid, kuidas oma kodule uus ja silmapaistev nägu anda. Kui sirge joonega teipimine on probleem siis suureks abimeheks on laserlood, mis näitab sirge joone ette, ning siis on juba kerge selle järgi teip seina panna.


Autor: Kaisa Kabin

Sisestatud: 09.03.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

vaata kõiki