Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kuidas muuta kodu kevadiseks sisustuse abil!

Kevad on justkui kõige uue algus. Uued lõhnad, uus hingamine ja uued säravad värvid.

Tahaks seda tunnet ka oma koju. Samas - mitte palju raha kulutamata.
Millised on võimalused?

Kui peres on käsitöö huvilisi, siis on selleks mitmeid soodsaid ning kergesti teostatavaid võimalusi. Miks mitte kutsuda terve pere appi – kõikidel pereliikmetel on tegutsemisrõõmu ja hilisemat silmailu märkavad kindlasti uhkusega kõik pereliikmed.

Tapeet on oma eriliste ja värviliste mustritega tänuväärne materjal. Tapeeti võib panna näiteks pildiraami sisse või topsikute ümber. Tapeediga võib katta dokumendihoidja, võtmekarbi või kasvõi lapse kooliraamatud, et need lauanurgal oleksid silmale ilusad vaadata ja sobiksid ka interjööri. Võimalusi on mitmeid. Imeliselt mõjub tapeet kapi või riiuli tagaseinas.

Alati võib komplekteerida erinevaid tapeete - lillelisi triibulistega ja ruudulisi lillelistega - variante on tuhandeid, lase ainult mõttel lennata.
Tapeete on tänapäeval väga erinevates hinnaklassides. On pakkumisel vinüül-, tekstiil- ja pabertapeedid. Alati tasub ka enda kodused varud üle vaadata - äkki seisab kuskil mõni vana poolik rull.


Tekstiilid on samuti tänuväärsed sisustuselemendid. Lisaks kardinatele, lauakatetele ja diivanipatjadele võib alati õmmelda lisaks mõned köögirätikud. Samuti võib ühevärvilisele ruloole alla äärde õmmelda sobiva tekstiiliriba. Kotikesed kööki, kuhu saab hoiustada erinevaid kuivatatud maitsetaimi, sibulat, küüslauku. Uued katted pajalappidele ja toolidele.

Tekstiilidega on lihtne katta ka näiteks shabloone. Samuti sobivad need pildiraamide sisse, riiulitele etteriputamiseks.

Kuidas teha tekstiiliga kaetud shablooni: Lõika endale meelepärane kujund vineerist- ruut, ristkülik, kirjatäht vms. Venita tekstiil tugevalt üle shablooni äärte ja kinnita teiselt poolt klambripüstoliga. Vaata, et kangast liiga palju ei saa - siis on oht, et shabloon hakkab seinast eemale hoidma. Liiga vähe ei tohi samuti olla, sest siis võib kangas pingutatud olekus rebenema või olenevalt kangast nö “silmad jooksma” hakata. Kui on mitu kujundit võid kasutada erinevaid kokkusobivaid kangaid või panna mustri erinevalt jooksma - näiteks triibud ühele shabloonile horisontaalis - teisele vertikaalis. Alati võib sama kangast kasutada siis ruumis ka teistel elementidel – diivanipadjad, kardinad vm.

Sisestatud: 10.03.2011