Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

10 lahendust garderoobi täiendamiseks


Kevadele ja suvele vastu minnes täieneb garderoob tahestahtmata, kui ka sinule tundub, et garderoob jääb aina väiksemaks, peab mõtlema nutikaid lahendusi, kuidas ruumi lisada.

Garderoobe on erinevaid - ajutistest kuni sisse-kõnnitavateni. Tihti pole ruumipuudus peamine probleem vaid pigem ideede puudus, kuidas ruumi ära kasutada.

Siin siis 10 nippi, kuidas lisada garderoobi pinda.- Esikumööbel, kus tavapäraselt käivad üleriided ja jalanõud, on hea asjade mahutaja ka garderoobis ja magamistoas. Mööblitükk, kus tavaliselt on ühendatud, jalanõudekapp, pink, nagid üleriiete riputamiseks ja kapp või riiul, sobib hästi ka magamistuppa eriti lastetuppa. Mahutab palju ja likvideerib segaduse.
- Seinanišš on mööbli paigutamiseks peavalu, kuid nagid või riputuspuu, kuhu saab rõivad riputada, täidavad selle ruumi paremini kui miski muu.
- Peidetud panipaik, ruum, mis jääb rippuvate riiete peale ja mis tihtipeale igapäevaselt silma ei paista, sobib ideaalselt hooaja väliste asjade hoiustamiseks.
- Kasuta olemasolevat ruumi targasti: kui garderoob on ruumi poolest suur, kuid ei mahuta piisavalt, aitavad erinevad korv-ja sahtelsüsteemid.
- Kui sahtlid on juba garderoobis olemas, kuid asjade leidmisega on probleeme, kasuta erinevaid sahtlijagajaid, nutikaid lahendusi on kümneid, mis lihtsustavad meie igapäeva elu. Hästi organiseeritud garderoobis võib vaba ruumi ülegi jääda.
- Pükste riputuspuu - pükstele on täiesti oma organisaator olemas, mis sobib ideaalselt paigaldamiseks riidepuu alla, kus tavaliselt jääb hulk vaba ruumi. Nii ei teki mure, millise pluusi või kampsuni all on lemmikteksad, kui kõik püksipaarid on eeskujulikult omal kohal üles rivistatud.
- Riidekapi ukse sisemised pooled, mis tavapäraselt on tühjad paneelid, oleks mõistlik varustada konksudega, kuhu saab hõlpsalt riputada, vöid, ehteid, kotte …
- Muuda tühi sein panipaigaks – kui magamistuba on suur ja on ruumi, mille kasutusala on ebaefektiivne tasuks mõelda vaheseina paigaldamisele, et eraldatud pinnale teha lihtsate moodulkonstruktsioonidega hästi toimiv garderoob.
- Ratastel riidestange, lihtne stange, millele on kinnitatud lukkudega suletavad seinad on hea lahendus, kui ajutiselt on rohkem ruumi tarvis. Näiteks kui pikemaks ajaks tulevad külalised, kes vajavad hoiustamispinda. Stange on kergesti liigutatav ja mahutab palju.
- Loomulikult kõige lihtsaim on kodus kord majas hoida piirates oma ostlemist. Kui piiri panemine siiski ei õnnestu, peaks pidevalt uute peale tulekuga, vanemaid välja praakima. Heategevus, kirikud jm ühiskondlikud asutused, on rõõmuga asju vastu võtmas.
Suuremate muutuste eel tasuks siiski hoolikalt läbi mõelda, mis on vajadused ja mis oleks kõige otstarbelikum lahendus. Tihtipeale piisab vaid korralikust suurpuhastusest riidekapist. Kuid igapäevase elu lihtsustamiseks tasuks siiski vaadata, mis huvitavaid lahendusi pakutakse garderoobi sisudeks.

Koostanud: Kaisa Kabin

Fotod:
www.freshome.com
www.jenjohn09.blogspot.com
www.obsessiondujourvintage.blogspot.com

Sisestatud: 10.04.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki