Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Uued suunad sisekujunduses

All olevatelt fotodel on näha sisekujunduse uusi mustreid, mis on tekkinud majandulanguse ja rohelise liikumise tulemusena.

Esmalt pange tähele seda, et fotodel ei tähenda minimalism alati modernismi. Ruume kujundatakse pigem selle mõttega, et need oleksid otstarbekad, mitte ranged ja kasinad.


Enamikel interjööridel on näha tagasipöördumist traditsiooniliste stiilide juurde ning suuruses ja materialismis hinnatakse taas tagasihoidlikkust.Soojust lisavad lihtsad värvilised esemed nagu näiteks taastatud kamin. Veelgi soojust lisavad erinevas stiilis võltspuidust laudpõrandad ja aknad.
Valge värv teeb tõelist tagasitulekut, eriti lisab toale iseloomu, kui valget kombineeritakse erinevat tooni beežiga.

Koostanud: Mirjam Nikolai
Algallikas: www.home-designing.com

Sisestatud: 04.06.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

Valgustemperatuuri olulisus

Valgustemperatuuri olulisus

Suure tõenäosusega loevad paljud inimesed antud artiklit siseruumis, kus valgust annab tehislik valgusallikas. Moodsa aja inimene veedab suure osa ajast kinnises siseruumis ja puutub päeva jooksul kokku erinevate valgusallikatega. Tänu tehislikule valgusele on inimesel palju võimalusi juurde tekkinud aga samas on see ka segadusse ajanud organismi, mis on tuhandete aastate jooksul arenenud reageerima muutlikule valgusele. Seda valgusele reageerivat masinavärki saab nimetada bioloogiliseks kellaks, mis on olemas enamus elusorganismidel.

vaata kõiki