Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Suvised duširuumid

Kui teie vannituba ei vaja veel suurt remonti, kuid mingit värskendust oleks suveks tarvis, siis on mitmeid viise, kuidas väikeste ostetud või isetehtud kaunistuste ja elementidega saab elavdada oma pesuruumi ning ehk ka muuta veidike selle stiili.


Mereteemalised vannitoad
Mere teemaga seostub kõigil ilmselt kohe sinine värv ning sellistesse toonidesse võikski oma vannitoa värvida, kui olete merelembeline. Et ruum liiga ühetooniliseks ei muutuks võib kombineerida värvitoone helesinisest tumesiniseni ja kasutada näiteks akvamariinsinist.

Peegliraami, hambaharjatopsiku ja muude tarvikute jaoks mõelud karbid ja kastikesed saab kaunistada sinistes toonides dekoratiivse mosaiigiga, liimida merekarbikesi ja muud merega seonduvat.
Suuremas duširuumis saab kaunistuseks panna aknalauale või mõne kapi peale klaaskausi, milles on merekarbid või miks mitte ka sinistes varjundites seebid.


Tavaliste topsikute muutmiseks saab kasutada šabloone ja keraamikavärve, millega maalida neile peale kalamuster, merekarbid või midagi muud, mis teile meelepärane on. Merekarpide motiivi saab kasutada ka näiteks aknaklaasi kaunistamisel, selleks on vaja kõigest šablooni, klaasi söövitavat või matistavat aerosooli, maaltriteipi ja veidike kunstimeelt. Kui šabloon on valmis, pihustake aerosooli umbes 15-25 cm kauguselt, et pihustatud vedelik laiali ei voolaks.


Maalähedane stiil

Maakodu stiilis vannituba mõjub suurepäraselt nii traditsioonilistes pesuruumides, kuid hästi valitud sisustusega toimib see ka modernsemates vannitubades. Maalähedase stiili saavutamiseks tuleks eelkõige lisadagi ruumile veidi loodust kasutades sisustusmaterjalina näiteks puitu. Jumestusvahendid ja kreemid saab kenasti paigutada dekoratiivsetesse putikarbikestesse, jämeda nööriga saab seinale riputada puitaksessuaarid ja miks mitte ka pesuharjad, muud tarvikud ja näiteks ka puitraamides pildid. Ebatavalisemad pesuvahendite hoiupaigad võiksid olla emailämbrikesed, mis on konksuga ridamisi seinale kinnitatud. Kui olete romantilise meelega ning soovite duširuumi küünlaid, saab looduslähedase küünlaja täiesti ise valmistada. Selleks on vaja kõigest paksemat puuoksa, millesse uuristada teeküünalde jaoks piisavalt suured augud. Punutud korvid või kastid sobivad hästi puhaste rätikute hoidmiseks.Maalähedast hõngu saab edasi anda ka pisiasjade, nagu näiteks lillekeste ja kivistega. Ilusa dekoratsioonina saab kasutada lillepotina emailämbrit, kui selle kallal vaid veidi tööd teha. Kõigepealt tuleks ämber puhastada seebi ja niiske lapiga ning lasta siis peale hõbedast või kroomikarva aerosoolvärvi. Vajadusel võib värvida ka kas korda. Kuivanud ämber täitke lilledega ning sättige kompositsioon nurka või aknalauale. Kardinate sidumisel võib nööril kasutada kaunistuseks kunstlille. Kui merestiili saavutamiseks võis dekoratsioonina kasutada merekarpe, siis maalähedase stiili juures võiks traatkorvikesse panna kive, käbisid või muud loodusest leitavat.

Eelnevad soovitused on küll peamiselt ise nikerdamiseks, kuid kui te pole käsitööinimene, siis vajalikke dekoratsioone ja tarvikuid võib leida ka sisustuskaplustest. Teie ülesandeks on sel juhul ainult neile koha leidmine.

Koostanud: Mirjam Nikola
Fotod:
archzine.org
www.86073.com
www.dotavideo.com
imageshack.us/photo/
stylinghome.blogspot.com
www.kaboodle.com
www.momoy.com

Sisestatud: 27.06.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki