Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Omapärane taaskasutatav papist mööbel

Sisustusweb on ikka püüdnud hoida silma peal ka mujal maailmas pakutavatel lahendustel ja põnevatel sisustustoodetel, et ammutada üheskoos ideid ja miks mitte võtta ka šnitti.

Seekord jäi silma pappmööbel :)
Tuleb tunnistada, et mõte papist mööblist kõlab veidi veidralt. Kuid kui vaadata seda imelist sisekujundust,
kus kogu mööbel on tehtud papist, peab oma arvamust muutma.


Sellist omapärast mööblit pakub Euroopas KARTON, kes toodabki kõikvõimalikke papist tehtud mööbliesemeid,
mis on täielikult korduvkasutatavad. Selline mööbel on ka väga ruumisäästlik, sest iga eseme võib kokku voltida,
kui seda parajasti ei kasuta ning lihtsa vaevaga uuesti kasutamiskõlblikuks teha.


Kogu mööbel on piisavalt tugev, et selle peal magada, istuda või esemeid hoida. Kokkupanemisel on vaja vaid voltimisoskust, ei mingeid tööriistu ega liimi. Mööblit on lihtne ümberpaigutada ning uue mööbli ostmisel on väga
kerge vanast vabaneda. See idee on väga loodushoidlik, praktiline ning tuleb välja ka, et mõistliku hinnaga!

Ka meie põhjanaabrite, Soome disainerite Järvi ja Ruoho eksperimenteerimise tulemusena sündis taaskasutatavast papist sari KENNO. Viiest elemendist koosnev pappmööblisari, mis on tugev ja vasupidav, kuid samas kerge ja stiilne.


Kui leiate, et samas toonis mööbel on liiga üksluine, siis papist mööbliesemeid on väga lihtne ära värvida. Nii saate näiteks lastel lasta oma toa mööblit ise värvida ning kui midagi väga valesti läheb, siis ise jällegi üle teha.

KENNO tool sobib suurepäraselt just lastele. Papptool on vahvaks pinnaks, et lasta oma fantaasial ja loomingulisusel lennata ja värvida tool just selliseks nagu tuju.


Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod:
www.freshome.com
kartongroup.com.au
www.jarvi-ruoho.com


Sisestatud: 25.04.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki