Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Mugavad aknaalused nurgakesed

Aknaalune istumisnurgake on tõeliselt mõnus paik puhkamiseks, raamatu lugemiseks, hommikukohvi nautimiseks või mõneks muuks meelistegevuseks. See on valgusküllane koht, kust võiks avaneda kaunis vaade ja see peaks olema kujundatud eelkõige selleks, et seal oleks mugav.

Kui planeerida puhkenurk juba maja ehitusjärgus, saab teha selle vastavalt oma soovidele, kas nii suure, et sinna mahub terve pere või väiksema ühe inimese tarbeks. Samuti saab siis kohe ehitada nö laia aknalaua, mida hiljem kaunistada patjade või madratsitega. Samuti võib kasutada istumisalust ruumi otstarbekalt ära ning teha sinna raamaturiiulid. Siis on need ka kohe käepärast, kui lugemistuhin peale tuleb. Sisseehitatud aknaalune nurgake võib olla ka kasulik selleks, et peida torusid või radiaatoreid.

Juba valmisolevas elamises saab samuti tekitada akna alla istumiskoha isegi siis, kui see pole ehitamisjärgus juba sisse ehitatud. Valige sobiva kõrgusega seljatoega diivan või lükake lihtsalt mõni kasutamata tugevast materjalist laud või kummut akna alla ning katke mõne pehme materjaliga.
Istumisnurk on hea koht kasutamaks ära kõiki kodus üleolevaid tekke ja patju. Koguge need kõik kokku üheks suureks hunnikuks ning katke riidega, nii saate mugava pesa pikutamiseks. Kui olete raamatulembeline, siis mõelge selle peale, et koht oleks hästi valgustatud ka ajal, mil päevavalgust ei ole.

Aknaaluse istumisnurga võib teha ükskõik millisesse ruumi elamises, see leiab oma otstarbe nii köögis, elutoas, magamistoas kui ka lastetoas.Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod: www.freshome.com
blog.styleestate.com

Sisestatud: 27.06.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuste puhul oleme harjunud pidama tähtsaks eelkõige uste funktsionaalsust. Seda, kui hästi need eraldavad ruume ja kui mugav on neid iga päev kasutada.
Pikapeale muutub uks kodus otsekui osaks taustsüsteemist – seda ei pane üldse tähele. Aga on see ikka õige? Oodata ukselt nii vähe? Jah, ukse peamine roll on täita hääletult käsku ehk avada pääs teise ruumi või siis olla silmatorkamatu ruumide eraldaja, summutada helisid ja tekitada privaatsust. Tubade vahele uksi valides ei mõelda sellele, et siseuksed võiks olla lihtlabasest avatäitest enamat. Võiks olla põnev ja stiilne või pakkuda isegi wow-efekti.' Kui olete jõudnud kodu ehitamisel või sisustamisel punkti, kus teil tuleb hakata valima siseuksi, siis mõelge hetkeks: äkki võiks igavate monotoonsete uste asemel võtta midagi lahedat? Võibolla oleks kirsiks tordil hoopiski aknaga siseuksed?

vaata kõiki