Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Hämmastava interjööriga kontorid

Hästi organiseeritud ning funktsionaalse sisekujunudega tööruumid on tänapäeva ühiskonnas üha olulisemad ning edukas läänemaailmas ka loomulik osa igapäevases büroode töömaailmas.

Kontor peaks ennekõike olema kena, puhas ja hubane koht töötamiseks.
Kuid üha enam räägitakse ka, kuidas tööruumide sisekujundus mõjutab paratamatult ka meie meeleolu ja seeläbi tulemusi.

Edukamate ettevõtete bürood on muutunud lausa eritsoonilisteks kompleksideks, milles töötamine pakub vaheldust ning inspiratsiooni.

Ilmselgelt on loovtöö tegemiseks vaja ka mõttetööd soosivat interjööri, mille seinal vahepeal pilku puhata ning kus kohvitassiga edasi-tagasi patseerida, et jalad kangeks ei jääks ning silmade punetust arvutisse vahtimisest taanduks.

Vaatame siinkohal mõningaid huvitavaid ja inpireerivaid lahendusi.

Üheks värvikamaks näiteks on loomulikult Google bürood.
Teeme väikse ülevaade nende Zürich 'is asuvatest kontoriruumidest.

Enam pilte Google kontorist Picasa galeriis

Mõned näited ka ülemaailmse reklaamifirma TBWA Tokyo kesklinnas asuvast kontorist.


Või Šveitsis asuva Unilever kontor paistab silma oma eriti erksate ja julgete mustritega, mis elavdavad ning pakuvad vaheldust sagedamalt esinevatele stoiliste kujundustega bürooruumidele.


Suured ja uhked bürooruumid nõuavad ilmselgelt ka suurt finantsi.
Loomulikult võib Google-sugune ettevõte endale seesugust lõbustuspargilikku bürood lubada, ent ka vähesemate vahenditega saab luua omanäolise ja hästi toimiva töökeskkonna.
Vaja on ennekõike tahtmist ning loovust.

Leidlikkuse näiteks siinkohal Amsterdamis asuva Brandbase bürooruumid, kus nö büroomööbel valmistatud euroalustest ning Amsterdamis asuva loovagentuuri The Nothing büroo, kus kasutatud hoopiski pappi.
Ülal nähtud fotosid vaadates tekib ilmselgelt kahtlus, et kas peale igat tööpäeva tuleb pintsettidega ka pindu nokkida või kas papp-lauale väga suurt dokumendivirna laduda ikka julgeb, ent visuaalses mõttes on mõlemad lahendused imetlusväärsed.

Tunduvalt toekama lahendusega on Portlandis asuv loovagentuur Parliament ruumid. Siingi on kesksel kohal naturaalsus, kõik on väga hästi planeeritud ning midagi pole puudu või ülearu.


Ning lõpetuseks üks Madriidi äärelinnas, loodusrüppes asetsev arhitektuuribüroo Selgas Cano.


Milline on Teie kontor?
Millises kontoris sooviksid ideaalis töötada?
Mida saaksid tööandajaga kooskõlastades ise lihtsate vahenditega muuta?

Koosatanud: Sisustusweb'i toimetus
Fotod: http://www.officesnapshots.com

Sisestatud: 10.09.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Me kõik tahame, et suvi ei lõpeks kunagi ja me kõik saaksime aastaringselt päikest nautida. Lõppude lõpuks, mis võiks olla parem kui nautida värskendavat suvist kokteili, istudes väljas sooja ja mahedat päikest nautides kerge tuule all? Õnneks on tänapäeval palju võimalusi suvehooaega ka külmemateks kuudeks pikendada tänu erinevatele leidlikele kodukujunduslahendustele – ja aiamaja on neist vaieldamatult parim.

Berlin Design Week’il seekord Eesti disaini Radis Furniture’lt

Berlin Design Week’il seekord Eesti disaini Radis Furniture’lt

Disaini perspektiividest ja hetkeseisust BNDNWK’l. Alhambra Berlin pakkus suurepärase võimaluse koondades disainereid, kultuuri institutsioone, ettevõtteid ja uurimisinstitutsioone ühise katuse alla sooviga rakendada ja esitleda kõrgemaid eesmärke disainis. Radis Furniture’ väljapanek keskendus praegustele ökoloogilise ja sotsiaalse jätkusuutlikkusega seotud küsimustele. Berlinis nähtav zeitgeist peegeldab Radis Furniture'i uusimaid suundi kummutiga ROMB ja uue NOBLE TV-aluse ning materialivalikuga. Otse Berliini südames, Kurfürstendamm 68, Radis Furniture'i kureeritud ruumi eest täname veelkord kuraatorit Alexandra Klatti ja BNDNWK disainimeeskonda.

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

vaata kõiki