Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Hämmastava interjööriga kontorid

Hästi organiseeritud ning funktsionaalse sisekujunudega tööruumid on tänapäeva ühiskonnas üha olulisemad ning edukas läänemaailmas ka loomulik osa igapäevases büroode töömaailmas.

Kontor peaks ennekõike olema kena, puhas ja hubane koht töötamiseks.
Kuid üha enam räägitakse ka, kuidas tööruumide sisekujundus mõjutab paratamatult ka meie meeleolu ja seeläbi tulemusi.

Edukamate ettevõtete bürood on muutunud lausa eritsoonilisteks kompleksideks, milles töötamine pakub vaheldust ning inspiratsiooni.

Ilmselgelt on loovtöö tegemiseks vaja ka mõttetööd soosivat interjööri, mille seinal vahepeal pilku puhata ning kus kohvitassiga edasi-tagasi patseerida, et jalad kangeks ei jääks ning silmade punetust arvutisse vahtimisest taanduks.

Vaatame siinkohal mõningaid huvitavaid ja inpireerivaid lahendusi.

Üheks värvikamaks näiteks on loomulikult Google bürood.
Teeme väikse ülevaade nende Zürich 'is asuvatest kontoriruumidest.

Enam pilte Google kontorist Picasa galeriis

Mõned näited ka ülemaailmse reklaamifirma TBWA Tokyo kesklinnas asuvast kontorist.


Või Šveitsis asuva Unilever kontor paistab silma oma eriti erksate ja julgete mustritega, mis elavdavad ning pakuvad vaheldust sagedamalt esinevatele stoiliste kujundustega bürooruumidele.


Suured ja uhked bürooruumid nõuavad ilmselgelt ka suurt finantsi.
Loomulikult võib Google-sugune ettevõte endale seesugust lõbustuspargilikku bürood lubada, ent ka vähesemate vahenditega saab luua omanäolise ja hästi toimiva töökeskkonna.
Vaja on ennekõike tahtmist ning loovust.

Leidlikkuse näiteks siinkohal Amsterdamis asuva Brandbase bürooruumid, kus nö büroomööbel valmistatud euroalustest ning Amsterdamis asuva loovagentuuri The Nothing büroo, kus kasutatud hoopiski pappi.
Ülal nähtud fotosid vaadates tekib ilmselgelt kahtlus, et kas peale igat tööpäeva tuleb pintsettidega ka pindu nokkida või kas papp-lauale väga suurt dokumendivirna laduda ikka julgeb, ent visuaalses mõttes on mõlemad lahendused imetlusväärsed.

Tunduvalt toekama lahendusega on Portlandis asuv loovagentuur Parliament ruumid. Siingi on kesksel kohal naturaalsus, kõik on väga hästi planeeritud ning midagi pole puudu või ülearu.


Ning lõpetuseks üks Madriidi äärelinnas, loodusrüppes asetsev arhitektuuribüroo Selgas Cano.


Milline on Teie kontor?
Millises kontoris sooviksid ideaalis töötada?
Mida saaksid tööandajaga kooskõlastades ise lihtsate vahenditega muuta?

Koosatanud: Sisustusweb'i toimetus
Fotod: http://www.officesnapshots.com

Sisestatud: 10.09.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

vaata kõiki