Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Voodipäise kujunduse ideid

Oma magamistoa voodis veedame kolmandiku oma elust või rohkemgi. Voodipäis moodustab magamistoas keskpunkti ja annab hiilgust kogu toale. Enamik poes müüdavaid voodeid on üsna igavavõitu või üldse ilma päiseta.


Sisekujundajad on välja pakkunud palju huvitavaid lahendusi, et kujundada voodi päis, mis sobiks kokku toa interjööriga. Selleks, et anda magamiskohale stiili ja hiilgust, pole tingimata vaja spetsialisti abi. Magamisaseme saab ka ise suurepäraselt põnevamaks kujundada. Kasutada võib selleks kunstiteoseid, seinavaipu, huvitavad antiik- või vanavara esemeid, seinalampe, fotosid ning dekoratiivpilte.


Voodipäise kujundamisel ei ole piire. Alljärgnevalt tutvume veel mõningate võimalustega, mida sisekujundajad on välja pakkunud.

Üks odavamaid ja säästlikumaid variante on ise meelepärane pilt maalida või joonistada. Veel võiks kasutada kujundamisel tahvelvärviga värvitud seina ning sinna oma loomingut visandada. See on suurepärane lahendus, kui soovite vaheldust, sest siis on Teil võimalus iga päev oma seinajoonistusi uuendada või hoopiski kallimale teateid jätta. Samas on kriiditahvel ka väga praktiline, sinna saab üles märkida kõik tähtsad toimingud või siis lihtsalt head mõtted, mis keset ööd on tekkinud.


Huvitavaks lahenduseks voodi päise kujundamisel on puidust kaubaaluste taaskasutus, pealegi on neid võimalik lausa tasuta soetada. Taaskasutada saab ka näiteks aknaluuke, vanu raame ja suuri seinakellasid. Enne vanade asjade ära viskamist, võiks hoolikalt mõelda, kas neid esemeid ei saaks hoopis voodi päise värskendamisel ära kasutada? Sest just selliste omapäraste ideede ja lahendustega võime koidikul ärgata unikaalse disainiga voodist.


Ka magamistoa seina saab palju elavamaks ja huvitavamaks kujundada, asendades nagi looma sarvedega, katkiste vanade nagidega või hoopis üksikute kapinuppudega, mis sobiks voodipäise ja toa interjööriga. Voodipäist saab kokku sobitada ka muude aksessuaaride ja praktiliste esemetega. Näiteks kaubaalustest kujundatud voodipäisega sobib ideaalselt kokku puitlaudadest riiul, kuhu paigutada raamatud või valgusti.


Huvitavaid ja omanäolisi lahendusi voodipäise kujundamisest:Nagu eelnevalt selgus, saab voodipäist ja magamistuba värskendada paljude vanade ja kasutuks muutunud asjadega. Kasutada võiks heegeldatud linikuid, vanu aere ja suuski, maalingud ja joonistusi, fotosid, erinevaid tekstiile, kujundeid, valgusteid jne...

Häid ideid jagub kuhjaga, kui oma kasutuks jäänud asjad üle vaatate.
Julget pealehakkamist oma ideede rakendamisel!Vaata ka allpool olevaid pilte huvitavatest voodipäistest:
Koostanud: Sisustusweb'i toimetus
Artikli koostamiseks kasutatud materjale:
http://www.myhomerocks.com/

Sisestatud: 21.09.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki