Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Põnevad kasutusvõimalused euroalustele

Tänapäeva disainimaailmas on üha rohkem kasutust leidmas tavaline kaubaalus ehk euroalus. Sellest esmapilgul robustsest puittootest on võimalik teha vahvat ja praktilist mööblit, originaalseid sisustuselemente või kasutada seda lihtsalt ruumi viimistlemiseks.

Tegeleda võivad ehitusaluste ümberdisainimisega ju kõik, kellel huvi ja tahtmist on. Materjali peaks leiduma ning raha ei tohiks samuti saada taksituseks.

Tore on ka see, et sellist vahvat sisustuselementi saab sobitada erinevat stiili interjööridesse ning pea igasse ruumi. Olgu mööbel antiikne või ultramoodne, üks ehitusalustes disaintoode on seal ainult aktsiendiks.

Lisaks on ju tegemist taaskasutusega!

Miks mitte ehitada omale üks vahva istumisalus:

või hoopiski laud:


Ehitusalustest on tehtud isegi voodeid. Kui alusraam saab tugev ja kindel, siis mugvuast loobki ju ennekõike madrats.

Kui tundub, et mööbel on liig, siis miks mitte valmistada riiuleid, nagisid jmt.


Alati on võimalik ka ehitusalused osadeks lammutada ning saadud materjaliga seinu või põrandaid katta:Siin toodu oli ainult imeväike osa sellest, mida kõike võib euroalustest valmistada.

Häid ideid ja edu meisterdamisel!

Koostanud: Gerli Jürimäe
Artikli koostamiseks kasutatud allikaid:
http://ehomeandgarden.net
http://anastasiagerali.blogspot.com
http://athome.kimvallee.com
http://www.homedit.com
http://www.uquws.com
http://www.recyclart.org
http://styleitchic.blogspot.com
http://www.capsel.com
http://www.studiomama.com
http://www.funkyjunkinteriors.net
http://www.apartmenttherapy.com
http://indulgy.com
http://www.homedit.com/

Sisestatud: 02.10.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

vaata kõiki