Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Luksuslik lilla ja purpur sisustuses

Ruumide kujundamisel kasutame sageli mõnda värvitooni rohkem kui teisi. Seekord vaatame lähemalt, kuidas ilmestada ruumi lillade ja purpursete toonidega, mis on reeglina sügiseti moes ka rõivatööstuses.

Lilla ehk violetne asub värvikaardis sinise ja punase tooni vahel. Ta muudab ruumi soojemaks ning hubasemaks, heledam lilla aga romantlisemaks. Selle salapärase ja põneva värvitooni alla kuulub ka purpur. Tänapäeval mõistame purpuri all ennekõike punakaslillat tooni.

Lillat peetakse spirituaalseks mediteerivaks värviks, mis puhastab mõtteid. See on uhke värv, mis esindab suursugusust ja head kvaliteeti. Lilla püüdleb vaimse täiuslikkuse poole - innustab inimest, aitab tal saada võimu enda ja oma elu üle. Lilla on ka seitsmenda - kroonchakra värv.
Arvatakse, et violetsel valgusel on parandav toime. Feng shui põhimõtete järgi sobib lilla väga hästi töötuppa kuna stimuleerib loovust ja vaimsust. Ka laste kujutlusvõime töötab paremini, kui ruumis on natuke violetset tooni.Ta inspireerib ning on unistama panev.

Tumedam lilla sobib aga hästi elutuppa ja magamistuppa. Samas võib liiga palju lillat põhjustada depressiooni, eraldatust. tujukust.

Purpur oli antiikajal kallis ja väga kõrgelt hinnatud värv. Seda tooni võisid riietuses kasutada ainult kõrgema klassi inimesed. Ta on kuninglik, väärikas ning suursugune värv. Purpur on ka oma hingega üksiolemise, pühendumise, andumise, truuduse, kaastunde ja psüühiliste/maagiliste/vaimsete võimete värv.

Väga heaks võimaluseks oma ruumi rikastada lilla või purpurse tooniga on, kasutada vastavas toonis mööblit ning valgusteid:


Kasutades helelillasid toone on üldmulje avar ja romantiline

Kellel on aga väga suur soov lilla ja purpurse sisustuse järgi, võib neid toone kasutada korraga nii seintel, põrandal, mööblil kui sisustusdetailidel:

Huvitava värvivalikuga ruumi saab kui lillat ja purpurset kõrvutada teise efektse ja tugeva tooniga:
Lihtsam ja soodsam on kasutada kangaid: kardinaid, patju, pleede, vaipasid. Nii on hiljem võimalik kergema vaevaga muuta värvitoone oma toas, vahetades olemasolevad teiste värvide vastu:
Sisustusse saab lisada lillat ja purpurset kui kasutada ka lihtsalt selles toonis lilli, lauatarvikuid või vaase:
Toredat sisustamist!

Koostanud: Gerli Jürimäe
Artikli koostamisel kasutatud allikaid:
http://www.housetohome.co.uk
http://www.minimalisti.com
http://homedesign2you.com
http://www.homemoderninterior.com
http://www.fengshuidana.com
http://www.trends-design.com
http://officeminimalistdesigninterior.blogspot.com
http://www.thisisloveforever.com
http://www.trendey.com
http://www.gapinteriors.com
http://www.diningroom.biz
http://maalikool.ee
http://www.sunisfun.com

Sisestatud: 23.10.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Nurgadiivan ja nurgadiivanvoodi - mahukas ja stiilne diivan elutuppa

Nurgadiivan ja nurgadiivanvoodi - mahukas ja stiilne diivan elutuppa

Diivan on sinu elutoa keskne sisustuselement - see peab olema mugav, aga ka kaunis. Nurgadiivanid ja nurgadiivanvoodid on olnud juba mitmeid aastaid paljude eestlaste lemmik valikuks ja seda väga lihtsal põhjusel, need on praktilised, aga ka väga moodsad. Nurgadiivanile mahub istuma rohkem inimesi kui tavalisele paari kohalisele diivanile. Kui ka sina otsid enda elutuppa uut diivanit, siis sa oled õiges kohas. Oleme pannud kokku soovitused, kuidas leida just selline diivan või nurgadiivanvoodi, mida sa vajad.

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

Vannituba on igas kodus kindlasti üks olulisemaid ruume. Just siin valmistume eesootavaks päevaks,
võtame kiire elutempo juures aja maha ning veedame väärtuslikud hetked kas üksi või koos mõne
pereliikmega. Mis võiks olla veel parem põhjus, et muuta vannituba üheks väga eriliseks paigaks?
Sinu kodu lemmikkohaks, kus aeg lihtsalt peatub? Ja teha seda viisil, mis peab ajaproovile vastu.
Kuidas seda aga saavutada? Kvaliteetsete materjalide, nutikate funktsioonide ja ajatult kauni
disainiga.

Pühade aeg on eriline - miks nii?

Pühade aeg on eriline - miks nii?

Ootamatult tulnud saavutus enne pühi: 10-aastaseks saanud mööblitootja Radis Furniture’ manifesteeris LIFT-riiuli loodussõbraliku Valchromat’iga

Käes on taaskord aeg, millal vaatame tagasi käesolevale aastale ja kõigile tublidele tegudele, mis said alustatud ja nii paljudki neist täide viidud. Radis Furniture’ jaoks ei piirdu tagasivaatamine mitte ainult käesoleva aastaga, vaid võtame kokku 10 tegevusaastat. Ühtäkki mõjub dekaad tegemisi hoomatavana. See on.olnud pikem protsess ja meil on hea meel kõigi nende üle, kes on oma panuse selles tegevuses andnud.

vaata kõiki