Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Luksuslik lilla ja purpur sisustuses

Ruumide kujundamisel kasutame sageli mõnda värvitooni rohkem kui teisi. Seekord vaatame lähemalt, kuidas ilmestada ruumi lillade ja purpursete toonidega, mis on reeglina sügiseti moes ka rõivatööstuses.

Lilla ehk violetne asub värvikaardis sinise ja punase tooni vahel. Ta muudab ruumi soojemaks ning hubasemaks, heledam lilla aga romantlisemaks. Selle salapärase ja põneva värvitooni alla kuulub ka purpur. Tänapäeval mõistame purpuri all ennekõike punakaslillat tooni.

Lillat peetakse spirituaalseks mediteerivaks värviks, mis puhastab mõtteid. See on uhke värv, mis esindab suursugusust ja head kvaliteeti. Lilla püüdleb vaimse täiuslikkuse poole - innustab inimest, aitab tal saada võimu enda ja oma elu üle. Lilla on ka seitsmenda - kroonchakra värv.
Arvatakse, et violetsel valgusel on parandav toime. Feng shui põhimõtete järgi sobib lilla väga hästi töötuppa kuna stimuleerib loovust ja vaimsust. Ka laste kujutlusvõime töötab paremini, kui ruumis on natuke violetset tooni.Ta inspireerib ning on unistama panev.

Tumedam lilla sobib aga hästi elutuppa ja magamistuppa. Samas võib liiga palju lillat põhjustada depressiooni, eraldatust. tujukust.

Purpur oli antiikajal kallis ja väga kõrgelt hinnatud värv. Seda tooni võisid riietuses kasutada ainult kõrgema klassi inimesed. Ta on kuninglik, väärikas ning suursugune värv. Purpur on ka oma hingega üksiolemise, pühendumise, andumise, truuduse, kaastunde ja psüühiliste/maagiliste/vaimsete võimete värv.

Väga heaks võimaluseks oma ruumi rikastada lilla või purpurse tooniga on, kasutada vastavas toonis mööblit ning valgusteid:


Kasutades helelillasid toone on üldmulje avar ja romantiline

Kellel on aga väga suur soov lilla ja purpurse sisustuse järgi, võib neid toone kasutada korraga nii seintel, põrandal, mööblil kui sisustusdetailidel:

Huvitava värvivalikuga ruumi saab kui lillat ja purpurset kõrvutada teise efektse ja tugeva tooniga:
Lihtsam ja soodsam on kasutada kangaid: kardinaid, patju, pleede, vaipasid. Nii on hiljem võimalik kergema vaevaga muuta värvitoone oma toas, vahetades olemasolevad teiste värvide vastu:
Sisustusse saab lisada lillat ja purpurset kui kasutada ka lihtsalt selles toonis lilli, lauatarvikuid või vaase:
Toredat sisustamist!

Koostanud: Gerli Jürimäe
Artikli koostamisel kasutatud allikaid:
http://www.housetohome.co.uk
http://www.minimalisti.com
http://homedesign2you.com
http://www.homemoderninterior.com
http://www.fengshuidana.com
http://www.trends-design.com
http://officeminimalistdesigninterior.blogspot.com
http://www.thisisloveforever.com
http://www.trendey.com
http://www.gapinteriors.com
http://www.diningroom.biz
http://maalikool.ee
http://www.sunisfun.com

Sisestatud: 23.10.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Me kõik tahame, et suvi ei lõpeks kunagi ja me kõik saaksime aastaringselt päikest nautida. Lõppude lõpuks, mis võiks olla parem kui nautida värskendavat suvist kokteili, istudes väljas sooja ja mahedat päikest nautides kerge tuule all? Õnneks on tänapäeval palju võimalusi suvehooaega ka külmemateks kuudeks pikendada tänu erinevatele leidlikele kodukujunduslahendustele – ja aiamaja on neist vaieldamatult parim.

Berlin Design Week’il seekord Eesti disaini Radis Furniture’lt

Berlin Design Week’il seekord Eesti disaini Radis Furniture’lt

Disaini perspektiividest ja hetkeseisust BNDNWK’l. Alhambra Berlin pakkus suurepärase võimaluse koondades disainereid, kultuuri institutsioone, ettevõtteid ja uurimisinstitutsioone ühise katuse alla sooviga rakendada ja esitleda kõrgemaid eesmärke disainis. Radis Furniture’ väljapanek keskendus praegustele ökoloogilise ja sotsiaalse jätkusuutlikkusega seotud küsimustele. Berlinis nähtav zeitgeist peegeldab Radis Furniture'i uusimaid suundi kummutiga ROMB ja uue NOBLE TV-aluse ning materialivalikuga. Otse Berliini südames, Kurfürstendamm 68, Radis Furniture'i kureeritud ruumi eest täname veelkord kuraatorit Alexandra Klatti ja BNDNWK disainimeeskonda.

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

vaata kõiki