Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Vanniga magamistuba?

Tõeliselt luksuslike vannidega magamistube oleme harjunud kohtama kallites hotellides või SPA -des. Aga viimaste aastakümnete jooksul on hakatud ka oma magamis- või isegi elutuppa rajama väikest spa nurka tavalise või mullivanniga. Kui perele meeldivad veemõnud ja eriti vanniskäik enne magamaminekut, on see igati hea mõte.

Millest alustada vanni rajamisel magamistuppa?

Esmalt läbi mõelda kodu projekteerimisel kogu pesemisruumide vajalikkus. Magamistoas asuva vanni funktsioon võiks olla ikkagi lõõgastav, mitte kiire võimalus enda pesemiseks. Vanniga magamistuba võiks olla suurema pindalaga, jättes vanni kohaks eraldi nurga. Suure magamistoa keskele võib ehitada ka põranda sisse vanni. Arvestada sellega, et öisel tualetis käimisel ei jääks vann liikumisteede ette. Ette peaks planeerima ka kanalisatsiooni magamistuppa ja ka ventilatsiooni. Kui magamistoa vanni kasutatakse palju, peaks olema ka sellele vastav ventilatsioon ja vanni äärtes kasutama piisavalt veekindlaid materjale. Kui pererahvas ei soovi pidevalt interjööris vanni näha, on võimaluseks kasutada klaasist lükandseinu, mida saaks mugavalt eest ära lükata ja luua endale meeldiv spa õhkkond. Selline lahendus on ka sobiv omaette olemiseks hea.Planeerides vanni juba olemasolevasse magamistuppa jälgida ikka seda, et tuba oleks selleks piisavalt suur. Olemasolevasse magamistuppa planeerides arvestada ka kanalisatsioonitorude ehitamisega ja ventilatsiooni loomisega. Üheks võimaluseks on ehitada kanalisatsioonitorud viimistluse pealt jättes need nähtavad, aga siis arvestada, et selleks ei sobi PVC torud, mida on tegelikult lihtne ja mugav paigaldada. Pigem kasutada ikka vasktorusid, mis jätavad ilusama mulje, eriti klassikalise jalgadel vanni puhul.

Olenevalt magamistoa interjöörist võib luua magamistuppa klassikalise jalgadel vanni või modernse põranda sisse ehitatud vanni. Modernseid vanne pakutakse ka väga erineva kuju ja mugavusvajadustest lähtuvalt. Vastavalt vanni stiilile võib magamistuppa tuua juurde kas minimalistlikke, abstraktseid, orientalistlikke või antiikseid jooni. Jalgadel klassikaline vann nõuab rohkem omaette nurka, põranda sisse ehitatud vann nõuab jällegi põranda lammutamist ja ümberehitamist. Samas saab kaasaegsete modernsete vannide puhul kasutada ka torusid varjavaid paneele ja lisaelemente.

Tutvume veel erinevate näidetega vanniga magamistubade loomisel:
Valides vanni funktsioone arvestada ka sellega, kas vanniskäija armastab mullivanni, spetsiaalseid masseerimisfuntsioone omavat vanni või tavalist vanni. Samuti, kas vanniskäija soovib palju lisapinda vanni äärtes küünalde ja muude romantilist õhkkonda loovate kaunistuste jaoks. Suuremad sulistajad peavad ka vanni ümber looma turvalise veekindlast materjalist tsooni.

Magamistoas asuv vann planeerige just oma erisoove ja vajadusi silmas pidades, sest see on koht teie lõõgastuseks.


Koostanud: Sisustusweb'i toimetus
Artikli koostamiseks kasutatud fotosid:
http://furniture.trendzona.com
http://www.corearchitect.co.uk
http://www.housetohome.co.uk
http://luxury-furniture-design.org
http://www.homeaway.co.uk
http://www.homeaway.co.uk
http://www.snuut.com
http://www.oneoffplaces.co.uk
http://www.theswanwedmore.com
http://www.decoist.com
http://archinspire.org
http://ileanm.org

Sisestatud: 08.11.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki