Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Aknale uus kuub rulookardinaga

Taas on valgus saanud võidu pimeduse üle. Pealetükkiv päikesekiir arvutiekraanil või silmanurgas sunnib kobama kardinanööri järele või tuletab hoopiski meelde, et aken jätkuvalt uut kuube ootab.
Akendele mõeldud erinevaid katteid on arvukalt. Seega ei tasuks aknakatte soetamist viimasele minutile jätta ning valik tuleks teha sama hoolikalt kui endale kevad-suvistgarderoobi passitades.

Tuttavat ja turvalist teed astuja pöörab kindlasti pilgu ruloode poole – lihtne, elegantne, toimiv lahendus paljudes interjöörides. Stiilinõuetegagi saab ruloomängeldes hakkama, olgu ruum siis klassikalises või modernses võtmes lahendatud. Selle aluseks on eelkõige rulookangaste lai valik, kuhu kuulub nii taustaks sobivaid ühevärvilisi kui domineerima loodud uhkete dekoratiivsete mustritega kangaid, aknatagust maastikku aimata laskvad nn screen-kangad või ruumi pimendavad versioonid.

Rulookardinate eeliseks on tema versatiilsus – ruloo võib olla akna ees uhkes üksinduses või kaaslaseks tekstiilkardinatele. Viimane ongi ehk eestlaste üks lemmikkombinatsioone, eriti õhuliste, minimalistliku vormiga tüll-kardinatega paaris. Võimaldab ju ruloo end hõlpsalt mõne tõmbega võõraste pilkude eest varjata, samas ise hääbudes toon-toonis õhulise kardina voltidesse. Ka söövitatud või efektlõngadega modernsed tekstiilid on ruloole heaks kaaslaseks. Sageli piilub klassikalises interjööris taustajõuna töötav ruloo rikkaliku mustriga tekstiilist külgkardinate vahelt ruumi, olles tasakaalustajaks moodsa ja ajaloolise vahel.

Tekstiilkardinaid lisatakse ruloole sageli ka selle kinnitusdetailide varjamiseks - paljudele tundub pelk kangarull akna kohal kuidagi alasti olevat või ei meeldi valged plastlisad. Kuigi, ruloode puhul ei ole enam valge plastik ammu sugugi ainus variant – leidub ka terasest hõbedasi ja pronksjaid kinnitusi, valge keti asemel saab samuti kena hõbejase terasketi, mis annab ruloole moodsama ja kargema välimuse. Terasega sobituvad hästi näiteks screen-kangad, eriti hallide toonide erinevates varjundites päris heledast peaaegu mustani välja. Messingitooni kinnitused aga taluvad enda kõrval kullalisanditega mustreid ja klassikalisi dekoore – jah, ka sellised rulookardinad on täiesti olemas ning võiksid edukalt toimida näiteks restoraniakende suurtel pindadel või ilusalongi interjööris, aga loomulikult ka koduses õhkkonnas.


Üks värskemaid tuuleiile ruloode maailmas puhub kahe kangakihi vahelt läbi. Nimelt on turul juba mõnda aega kahe paralleelse vertikaalse kangapinnaga ruloo nimega Zebra, mis on triibutatud vaheldumisi läbipaistvate ja läbipaistmatute horisontaalsete triipudega. Ketist tõmmates liigub ühe kangakihi läbipaistmatu triip teise kihi läbipaistva taha ning kardin muutub silmapilkselt läbipaistmatuks. Et siis järgmise tõmbega taas tekitada oma pinnale läbipaistvad triiburead. Kui silme eest liiga triibuliseks peaks minema, on Zebra ruloo loomulikult ka ülestõstetav, et aknapind vabastada. Kangaste erinevad toonid ja triipude intensiivsus võimaldavad selle rulooga tekitada pehmemaid või kontrastsemaid lahendusi. Zebra ruloo ülemine rull on kenasti kassetiga varjatud, mis loob korrektse mulje ülakarniisist.

Küllap on järgmine fakt üldteada, aga igaks juhuks olgu öeldud, et rulood valmivad tänapäeval rätsepatööna. Iga aken saab oma laiusele ja pikkusele sobiva ruloomantli selga, vajadusel liistud sinna kuhu vaja või varjava ülakasseti „kraeks“. Ning taskupõhja võib seda va kõlisevatki alles jääda, kui mantlikangas targalt valida või pisut fassongi osas aknakatete tipprätsepatega nõu pidada.

Sisestatud: 09.04.2015

Avaeksperdid salongid

Tel:
658 8105, 661 1820, 526 8703, 5663 3245
Aadress:
Kadaka tee 133 ja Pärnu mnt. 139a, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Voldik-, ruloo- või püstlamellkardinad ning tekstiilkardinate kangad –40%

Voldik-, ruloo- või püstlamellkardinad ning tekstiilkardinate kangad –40%

See on superpakkumine Sulle, kui soovid akendele lihtsa vormiga kardinaid või kauneid külgkardinaid või siis hoopis nende kombinatsiooni. Mängulisust saad soovi korral lisada kangaste värvi ja struktuuriga. Samas on laos mis tahes tüüpi kardinate jaoks olemas ka väga naturaalseid ja vaoshoitud tekstiile. Kampaania pakkumine kehtib lõpumüügi kangaste kohta, kui esitad meie salongis tellimuse hiljemalt 31. märtsil 2024.

vaata kõiki