Tee ise

Lahedad vanast mööblist riiulid ja kapid

Tänapäeva kodudes kohtame tavaliselt kas klassikalist või modernset ja hästi funkstioneerivat mööblit, ent üha enam on asutud taastama ka vanu mööbliesemeid, et tuua interjööri omanäolist ja huvitavat aktsenti.

Kas tasub kohe visata ära vana mööbel lihtsalt sellepärast, et üks jalg on katki, värv kulunud, uksed ei käi korralikult kinni või oleme lihtsalt tüdinenud ja soovime koju värskust ning uudsust.

Minnes külla vanema põlvkonna tuttavale, kohtame sageli vintage mööblit, mis on siiani vastu pidanud ja teeb "silmad ette" ka tänapäeva masstoodangust uuele mööblile.

Oleme asunud uuesti väärtustama põlvkondade tagust mööblit ja aksessuaare - vintage on IN.

Üheks võimaluseks endale seesugune omanäoline mööbliese saada, on ise kasutuksjäänud mööblist või selle osadest luua uus ja huvitav kapp, riiul, laud jne.... - olla ise disainer :)

Sellise omanäolise mööbli võib valmistada elutuppa, esikusse, lastetuppa, kööki, kuhu iganes - tähtis on anda mööblitükile funktsioon, omapära ja kokkusobivus interjööriga.


Näitame teile võimalusi vana vintage mööbli kasutamisel uue loomiseks.

Näiteks saab vanale kapile luua väikesi uuendusi, võttes ära eest kapi uksed ning luues rohkem lahtiseid riiuleid või hoopis vastupidi, lisades kapile uksed juurde. Ideid on palju, esmalt mõelge välja millest on teil ruumis puudus - kas just riiulitest või ustega kappidest, kuhu peita isiklikke asju.


Sellise mööbli ehitamiseks võib kasutada ka ainult üksikult kasutuksjäänud riiuleid, öökapikesi, uksi, mööblijalgu, mööbliklaasi, valgusteid jne.....
Pisut loomingulisust ja kindlasti leiab kõigele vanale kasutuse.


Vanu kasutuksjäänud mööbliosi võib oskuslikult ka üksteise peale laduda moodustades riiuleid ja väikeseid ustega kapikesi. Kapi või riiulisüsteemi võib kinnitada ka seintele.
Interjööri värvi lisamiseks võiks vana, määrdunud või kulunud kapi mööblivärviga üle värvida.
Kui värvite sellise uue ja laheda mööblieseme üle kirkama tooniga, saate endale kindlasti ainulaadse ning ruumi imestava sisustuselemendi.


Sellised kombineeritud riiulid on heaks võimaluseks eksponeerida vanu mööblijalgu, üksikuid ja huvitava mustriga kapiuksi, klaasuksi või lihtsalt omapärase tooniga mööbliplaate.
Nii loome omale uue vintage või retro mööbli, mis väljendab selle looja kunstimeelt ja loomingulisust.


Fotodel näeme suurepäraseid näiteid disainer Thomas Wold -i loodud mööbliesemetest, mida ta ka edukalt müüb.
Nagu näeme saab sellisel taaskasutusel teha vanast mööblist väga kummalisi elemente, kuid ka igati modernseid ja kaasaegseid mööbliesemeid.

Vaatame pilti töö algusest ja lõpptulemusest, kuidas erinevatest vanadest mööblitükkidest kokku miksitakse kihvt laternaga kapp:
Vaatame kuidas vanale antiikkapile antakse uus ja uuendustega nägu:Eelpool toodud nutikad ja leidlikud näited inspireerivad ka oma kodus uuendusi looma. Kui on võimalus kasutuksjäänud mööbliesemeid kusagil hoida, siis tehke seda ning ärge visake ära.
Oskuslikul kombineerimisel on võimalik luua interjööri ainulaadseid ning ilmekaid mööbliesemeid just vanu mööblitükke ära kasutades.
Eriti meeldib lastele koos vanematega meisterdada, seega miks mitte teha perega koos endale koju üks vahva riiul või kapp.

Palju entusiasmi ja leidlikkust uute mööbliteoste loomisel!


NB! Kõigile vintage huvilistele!
10. novembril leiab aset VINTAGE TALLINN VOL7
, mis ühendab inimesed, kes peavad lugu ja saavad inspiratsiooni möödunud sajandi kõige mõjukamate aastate toodangust.
Lisainfo: www.vintagetallinn.ee

Koostanud: Sisustusweb'i toimetus
Artikli koostamiseks kasutatud materjale:


http://www.shelterness.com

http://www.shelterness.com
http://thomaswoldstore.com
http://thomaswold.com

Sisestatud: 30.10.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki