Huvitavad tooted

Gustavsbergi energiasäästlikud segistid

Tänapäeval kasutatakse valamu- ja köögisegistite ning termostaatdušisegistite energiamärgistuse süsteeme.
Energiatõhusate köögi- ja muude segistite ning dušisegistite paigaldamisega on kodumajapidamistel võimalik säästa kuni 40% sooja vee tootmiseks tarbitavast energiast. Praktilised ja laboratoorsed katsed on näidanud, et nii eri tootjate toodete kui ka eri tüüpi köögi- ja muude segistite energiakulus on suuri erinevusi.
Segistite tootjad, ehitusfirmad, kinnisvaraomanikud, ametiasutused ja teised kaasatud osapooled on segistite jaoks välja töötanud avatud ja vabatahtliku klassifitseerimis- ja märgistussüsteemi.
Märgistus sarnaneb sellele, mida kasutatakse majapidamismasinate puhul, ning selle eesmärk on pakkuda ostjatele, paigaldajatele, energianõustajatele ja tarbijatele energiasäästlike segistite valikul erapooletut abi.
Rootsi energiaagentuur on toetanud märgistussüsteemi rahastamisega. EL töötab praegu välja plaane köögi- ja muude segistite energiamärgistuse kohustuslikuks muutmiseks.
Märgistuse klassid põhinevad standardiseeritud laboratoorsetel katsetel ja sertifitseerimistingimustel.



Gustavsbergi segistid võimaldavad olulist kokkuhoidu kasutusmugavusest loobumata – seda tänu tehases eelseadistatud optimaalsele veevooluhulgale ja –temperatuurile.
Segistil on piirajad, mis ei lase kahva keerata või tõsta rohkem, kui seda näeb ette eelseadistus.
Mõlemad säästurežiimid on vastavalt vajadusele kergesti muudetavad – kas siis püsivalt või ajutiselt – ja neist on võimalik soovi korral ka täielikult loobuda.




Gustavsbergi segistitel on hea energiasäästuklass.

Gustavsbergi segistitel on hea energiasäästuklass.


SÄÄSTA VETT piirates veevoolu hulka
Õige segistiga kulutad vaid nii palju vett, kui tegelikult vajad.

PÜSIV KOKKUHOID saavutatakse segisti eelseadistatud optimaalse veevoolu abil, mis annab vajalikul hulgal vett näiteks nõude- või kätepesuks.
Soovi korral võib veevoolu tugevamaks või nõrgemaks seadistada.
Veevoolu AJUTISEKS SUURENDAMISEKS tuleb segisti kahv tõsta üle piiraja ja hoida seda selles asendis nii kaua, kuni suuremat veehulka vaja on.
Kahva vabastamisel naaseb segisti tänu vedrule automaatselt optimaalsele režiimile ja vee kokkuhoid jätkub justkui iseenesest.




SÄÄSTA ENERGIAT piirates veetemperatuuri
Õige segistiga kulutad kuni poole vähem energiat.

PÜSIV KOKKUHOID saadakse segisti eelseadistatud optimaalse temperatuuriabil, milleks on 38-40 kraadi. Soovi korral võib seda temperatuuri ka jahedamaks või kuumemaks reguleerida.
Temperatuuri AJUTISEKS SUURENDAMISEKS tuleb segisti kahv üle piiraja vasakule keerata. Kahva vabastamisel naaseb segisti tänu vedrule automaatselt optimaalse temperatuuri asendisse ja energiasääst jätkub justkui iseenesest.

Sisestatud: 15.11.2012

Villeroy & Boch/ Gustavsberg

Tel:
646 0312
Aadress:
Fr.R Faehlmanni 6, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kastepiisast inspireeritud vannitoakollektsioon

Kastepiisast inspireeritud vannitoakollektsioon

Keskkond mõjutab üha enam disaini, selgus eelmisel nädalal Saksamaal toimunud maailma juhtival küte-õhk-vesi teemalisel messil ISH 2023. Üha õhemate servadega keraamika tähendab vähem materjali, väiksemat transpordikulu ja väiksemat süsinikujalajälge. Seda põhimõtet järgib ka Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsioon Antao, mis mängib täiuslikult ebatäiusliku kastepiisa kujuga. Eriliseks teeb kollektsiooni see, et nii nagu looduses ei ole olemas kahte ühesugust kastepiiska, on ka sarja iga valamu suuruse jaoks välja töötatud eraldi kuju.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

„Eesti inimesed on hakanud säästlikumalt käituma ja paljud rahakotti säästvad tarbimisotsused säästavad ka loodust,“ tõdes Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti projektijuht Erki Orav. Kui 15 aastat tagasi ei kütnud A-energiaklassi segisti üldse kirgi, siis täna on see tõusnud Eestis nr 1 tähtsusega valikuks, tõi ta näiteks. Samuti on näha inimeste soovi vett säästa. „Vannitoas kulub 70% kogu kodu veetarbimisest ja sellest omakorda umbes 30% loputatakse sõna otseses mõttes otse alla, sest inimene käib keskmiselt 5 korda päevas tualetis,“ rääkis Orav.

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

Vannituba on igas kodus kindlasti üks olulisemaid ruume. Just siin valmistume eesootavaks päevaks,
võtame kiire elutempo juures aja maha ning veedame väärtuslikud hetked kas üksi või koos mõne
pereliikmega. Mis võiks olla veel parem põhjus, et muuta vannituba üheks väga eriliseks paigaks?
Sinu kodu lemmikkohaks, kus aeg lihtsalt peatub? Ja teha seda viisil, mis peab ajaproovile vastu.
Kuidas seda aga saavutada? Kvaliteetsete materjalide, nutikate funktsioonide ja ajatult kauni
disainiga.

vaata kõiki