Artiklid ja uudised

SOOVITUSED KODURAJAJALE: Öko kodu

Ökomaja - keskkonnahoidlik maja (Eesti keele sõnaraamat ÕS).

Me hindame tervslikke eluviise, hoolitseme nii enda keha, kui ka hinge eest ning hoolime mida me tarbime. Inimene eelistab looduslikke tooteid, sest sünteetilised ained tekitavad ebameeldiva tunde ega ole tervisele head. Ka meie kodu soovib samasugust hoolitsemist. Sisekujunduses kasutatud naturaalsed materjalid on hea väljanägemisega, pika eluea ning on keskkonnasõbralikud. Kuidas siis luua oma isiklik ökokodu ning see ka enda heaks tööle panna?


Planeerides sisekujundust pööra suurt tähelepanu materjalide hoolikale valmisele. Põrandakattematerjalideks olgu puit ning looduskivi. Puit on pehme, soe ning naturaalne materjal. Selle viimistlemiseks on äärmiselt sobilik õli, nii säilivad puidule iseloomulikud omadused. Looduslikud tooted vajavad küll veidi enam igapäevast hoolitsemist, kuid see eest on tulemus väga meeldiv nii silmale, kui ka hingele. Siseruumides seinaviimistlusmaterjalina on hea kasutada savikrohvi. See materjal on valmistatud looduslikest ainetest- savist ja liivast. Krohvi on omakorda võimalik katta ka loodusliku värviga. Valikus on kaseiin- ehk kohupiimavärv, lubivärv ning munaõlitempera. Kõik eelnimetatud värvid on naturaalsed, tervislikud ning energiasäästlikusse majja äärmiselt sobilikud. Seinapinda on hea katta ka tapeediga. Materjali headeks omadusteks on soojus, helineelavus ning muidugi on materjal naturaalne. Kombineerides seintel nii värvi, kui ka tapeeti on võimalik luua ilus, tervislik ning tõeline ökokodu.

Ruumi dekoreerides kasuta samuti ehtsaid materjale. Väldi plastikut ning kasuta klaasist ja savist valmistatud sööginõusid. Kanga valikul uuri, mis ainetest see valmsitatud on. Linane kangas on sobilik nii laualinana, kui ka dekoratiivsete patjade püüridena.

Pane oma kodu enda heaks tööle. Kasvata maitsvaid toiduaineid ise. Sibulat, basiilikut, tilli saab väga hõlpsalt kasvatada ka siseruumis väikestes pottides. Taimed on alati värsked ning kaunistavad ka kööki. Ise kasvatatud taimed on ökoloogiliselt puhtad ning pottide abil lood oma kööki ka vahva vaatepildi.



Me soovime elada tervislikult ning energiasäästlikus keskkonnas. Hoolime, et kasutuses olevad tooted oleksid looduslikud. Ka kodu loomisel peame pöörama tähelepanu materjalide koostisainetele. Luues oma isikliku ökokodu oleme kindlad, et meid ümbritsev on naturaalne ning tervisele hea.


autor: sisekujundaja Anna Juraševitš
jurasevits@gmail.com










Fotod:
http://static.kalev.ee/apps/kalev_media/200801/560x400/5099_4_Mxerand_maakodu_Foto_Priit_Grepp_-_Kodukiri.jpg
http://www.kauniskodu.ee/pildid/5675.jpg
http://www.natuurehitus.ee/savikr.htm
http://www.tarbija24.ee/foto/5/9/63295455dfefaa1d72_3.jpg

Sisestatud: 07.07.2009

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

Rohkem paindlikkust ja funktsionaalsust hansgrohe Finorise segistisarjaga

Rohkem paindlikkust ja funktsionaalsust hansgrohe Finorise segistisarjaga

Unistus vannitoast kui isiklikust heaolu-spaast ei saa tihti teoks. Pere vannitoaelu on tavaliselt
hoopis midagi muud: isikliku hügieeni protseduurid, koristamine, pesu leotamine - valamust
saab kiiresti igapäevaste tegevuste keskus. On hea, kui on selline valamusegisti, mis kõigega
toime tuleb. hansgrohe Finorise segistisarja väljatõmmatav versioon pakub palju
liikumisvabadust ja lihtsustab argirutiini. Kiire peapesu kraani all pole enam mingi probleem. Ja
kõigele lisaks on valamut ka lihtne puhtaks loputada. Ka on pesuämbreid või muid kõrgeid
anumaid lihtne selle väljatõmmatava otsikuga täita. Sügavamas valamus saab väikelast
vannitada või tema jalgu pesta. Olgu tegemist õrna PowderRaini või tavalise laminaarse
pihustijoaga, segisti veejuga saab ühe nupuvajutusega muuta. Kumbki pihustusrežiim ei
kasuta rohkem kui viis liitrit vett minutis.

vaata kõiki