Artiklid ja uudised

IKEA – skandinaavialik stiil oma tuntud headuses

Maailma suurimal sisustuskaupade ketil Ikeal on ilmunud uus, 2011 aasta kataloog, kui üldine Ikea tuntud lihtsus on jäänud aastatega muutumatu, siis uuest kataloogist leiab mitmeid värskeid ja põnevaid lahendusi ning esemeid, mida kasutada oma kodus.

Etno ei ole ainult Eestis populaarne, maalähedus ja juurte juurde tagasi tulemine on ka mujal maailmas, taas ilma tegemas, ka Ikeast võib leida mitmeid Eesti rahvusmustreid meenutavaid esemeid nagu dekoratiivpadjad, kardinad ning voodipesu, mis on skandinaavialikult valged, kaunistatud erinevate lillemustrite ja tikanditega, lihtsad kuid ülimalt sümpaatsed ja palju ütlevad. Dekoratiivpadjad sobivad ideaalselt nii maalähedase linnakodu kui ka mõne talu elutoa diivanile.

Oma lastetubadega on Ikea kett alati silma torganud, kõik komponendi on disainitud võimalikult kergelt ja loogiliselt, mõeldes vaid lastele, et neil oleks kõike hea ja lihtne kasutada ja oma tuba korras hoida. Lisaks olemasolevatele võimalustele on Ikea lastetubadesse väljatöötanud täiesti uue „STUVA“ panipaikkade komplekti, kus saab ise kombineerida, värve, kas üleni puhas valge või eriti lapselikult iga uks oma värvi. Värvideks on rõõmsad erksad toonid: roosa, sinine, roheline,valge, mis omavahel sobivad imehästi.

Kui Ikea üldiselt on tuntud oma lihtsuse ja praktilisusega siis uute toodete hulgast võib leida mitmeid kõrgdisaini meenutavaid esemeid, nagu „Svarva“ valgustid, mis tõmbavad tähelepanu oma silmatorkava mängulise jalaga. Rääkimata pilkupüüdvatest fotodest, millega annab igale ruumile wow – efekti.

Isegi kui konkreetset mööbli tüki soovi pole, tasuks aastas korra ikka üks ikea reis ettevõtta, nö pudi-padi osa on võimatu läbida, mitte midagi korvi libistamata. Enamasti ei teki ka pärast ostu sooritamist süümepiinu, kuna tooted on tõesti odavad ja neid kasutades, muutuvad need kindlasti ka lemmikuteks, täites oma eesmärki.
Eestile lähimad Ikea sisustuskaubamajad asuvad Soomes, nt Espoo ja Vantaa. Mugav on sõita autoga laevale, lõõgastuda paar tundi, panna vaim valmis ja siis sõita sadamast emba-kumba kaubamajja, mõlemad asuvad Helsingist 30minutilise autosõidu kaugusel.


Ikea uut 2011 kataloogi saad sirvida SIIT

Autor: Kaisa Kabin

Sisestatud: 01.10.2010

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kas sisseehitatud või vahetatav LED valgusallikas?

Kas sisseehitatud või vahetatav LED valgusallikas?

Sisseehitatud LED valgusallikaga valgusti annab veidi rohkem valgust, aga LED riknemisel on selle vahetamine keerukam. Kuna tegemist on elektroonikaga, siis on vaja selle ala spetsialisti abi. Vahetatavate LED valgusallikate juures peab teadma, et aja jooksul LED värvustemperatuur muutub. Kui üks LED pirn valgustis läbi põleb, siis uus võib olla erineva valgustemperatuuriga, vaatamata samadele parameetritele. Seega on mõistlik vahetada kõik valgusallikad korraga.

Kodu valgustus lastega peredele - millele pöörata tähelepanu?

Kodu valgustus lastega peredele - millele pöörata tähelepanu?

Täiskasvanuna on vahel raske samastuda lapse maailmavaatega. Teie laps õpib tajuma, liikuma,
mõistma ja tegema vigu põlvede kõrgusel. Selleks, et teie laps tunneks end turvaliselt ja julgeks
oma piire otsida, on oluline, et kodu valgustus looks selleks võimaluse. Tähtis on vältida
pimedaid nurkasid ning varje, mis võivad hirmutavana tunduda laste silmis. Tihti eelistatakse
sisustuses valgustada kodu erinevate kohtvalgustitega, rõhutades näiteks raamaturiiulit,
lugemisnurka, taimi või televiisori tausta.

3 põhjust, miks valgusti on Sinu kodu üks tähtsamaid aksessuaare

3 põhjust, miks valgusti on Sinu kodu üks tähtsamaid aksessuaare

Õues on pime, tuuline, vihma sajab. Sa istud pärast pikka päeva autosse, jooksed bussile, jalutad või
väntad rattal läbi linna. Lõpuks jõuad koju - viimane pingutus on otsida taskust võtmed, et koju
pääseda ja riputada mantel varna. Mis juhtub vahetult pärast seda, kui oled ukse avanud ja enne, kui
sead end kodus mõnusasti sisse? Tervitagu Sind automaatne või oma käega klõpsatud valgus, kas oled
mõelnud, milline luksus on soe ja valge tuba? Kui Sul on kodus elekter ära olnud, siis kindlasti tead,
kui nauditav on iseenesestmõistetavana tundunud valgus.

vaata kõiki