Artiklid ja uudised

Värvid toetavad värvifirma juhtmõtet

Värvitootja Eskaro otsustas oma äsja­valminud kontoris näidata, et tegemist on värvi­firmaga, ning palus arhitektidel ja sisekujundajatel kasutada võimalikult palju firma logo värve.

ASi Eskaro maja juurdeehitus Maardu järve vastas valmis maikuus. “Andsime sisekujundajale ülesande, et meie kontorist oleks aru saada, et tegemist on värvifirmaga,” ütleb Eskaro tegevjuht Eduard Ðtivelman. Teine nõue oli, et jääks piisavalt ruumi labori, värvikooli ja muude tähtsate tubade jaoks. Kolmas tingimus oli erksate, Eskaro logo värvide kasutamine.

20 miljonit krooni maksma läinud hoone planeeringu ja fassaadiga tegelesid Heli Ernesaks ja Katrin Rannik firmast TTV Projekt & Ehitus OÜ ning Ameerika arhitektuuridisainer Mark Fink. Sisekujunduse lõid Kadri Tarbe ja Mark Fink. “Maja on nii seest kui väljast üks tervik, ei ole konflikti välisosa ja siseosa vahel,” kiidab Ernesaks.

Hoone värvilahendus toetab igati Eskaro juhtlauset – elu täis värve. Kontori kõik seinad on kaetud kollase, punase, rohelise ja sinise poolmati värviga. “Mulle meeldib see värvide kontrast,” ütleb Ðtivelman. “Ja see, et et ruumi on palju ja inimestel on mugav töötada. Raske on neilt tulemusi nõuda, kui selleks pole tingimusi loodud.” Kõige lummavam selle hoone puhul on aga kirgaste värviliste klaaside kasutamine fassaadis ning akendel, millest sai tegelikult kogu sisekujundus alguse.

Värvilised klaasid on tellitud Soomest ja pleekimise vältimiseks ei lase need läbi UV-kiirgust. Ernesaks meenutab hea sõnaga koostööd Eskaroga, kes läks Mark Finki välja pakutud klaasiideega igati kaasa ja oli väga huvitatud, et klaasid saaksid kõrge kvaliteediga. Läbi erksavärviliste klaaside sisse paistev päike annab ruumidele soojust ja sära. “Ma ei ole kunagi näinud sellise intensiivsusega värvilist klaasi, välja arvatud katedraalides, kus on enamasti pime,” ütleb Mark Fink. “Värviline valgus liigub ja muutub sedamööda, kuidas muutub päikese intensiivsus. Ma mõtlen endamisi, et milline rõõm on Eskaro inimestel neis kabinettides töötada.”

Üheksa kuud kestnud ehi­tu­se käigus tuli Eduard Ðtivelmani sõnul ette tavalisi probleeme, näiteks seda, et mõnd tellitud materjali polnud võimalik õigeks ajaks saada. Mööbli tellis Eskaro firmalt Hanspert, kuid Eduard Ðtivelman ei ole sellega lõpuni rahul: üht-teist on tulnud juba välja vahetada ning ka kvaliteet pole parimate killast. Suuremad firmad, nagu Standard, ei ole Ðtivelmani sõnul selliste tellimuste täitmisel piisavalt paindlikud.


Monica Raud
Äripäev

Sisestatud: 22.05.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki