Artiklid ja uudised

Vanad põlvest-põlve nipid

Tihti inimesed loodavad, et küll uus omanik kannab juba ise kõige eest hoolt. Aga kahjuks on elu näidanud, et seda eseme "sisemist ilu", mida endine omanik oma asjades näeb ei pruugi uus omanik otsima hakatagi, sest ese tundub talle juba kaugelt räpane.
Me inimesed lihtsalt oleme sellised, et oma mustus on oma ja ei pruugi seda enam isegi tähele pannagi. Seega kui teil on tegu teile kalli esemega, siis konsulteerige kellegi tuttavaga, et kas asi paistab kui uus või kui tugevalt kasutatud (ehk vajaks totaalset uueks küürimist).


Enne kui hakkate plekke keemiaga kinnitama, soovitaks pisut vanaema nippe, mis uskumatu aga tõsi võivad osutuda tõhusamaks kui "Super-Hüper" keemiauudis. Ka ei teki teil puhastamisest allergiat ja raha jääb ka enam kukrusse.

Vanad põlvest-põlve nipid

Keraamilised pinnad (sh. vaasid, valamud, toaletipotid jne): SOODA ja ÄÄDIKAS. Raputa soodat puhastatavale pinnale ja pihusta pihustipudelist äädikaga üle. Lase pisut seista ja tõmba niiske lapiga või loputa veega üle.

Klaaspinnad: ÄÄDIKAS. Lahjenda äädikas pihustipudelisse ja hakka tööle. Tööd kergendavad pabersalvrätikud või linasest lapp. Puhastab ja desinfitseerib kärbsepabulad kahjutuks :)

Tugevasti määrdunud metallpinnad (kõrbenud rasv ahjus, grilli restidel ja grillis endas jne): SOODA ja SOOL ja VESI. Sega ühtlane mass valmis. Kanna see siis mustusele. Lase toimida ja hakka puhastama.

Kangast materjalid kangaga kaetud pinnad: SIDRUN, SOODA. Kui plekk on tugev, siis peab toimingut kordama mitu korda (täpselt samamoodi nagu ka keemiliste plekieemalditega).
Pehme mööbel tuleks vähemalt kord nädalas tolmuimejaga üle käia. Regulaarne tolmu eemaldamine tuleb kasuks siis kui puhastamise tagajärjel pleki eemaldame, ei jää seda kohta ilmekalt ilustama inetu mustuserant.
Kui te aga viibite ise selle juures kui plekk riidematerjalile ilmub, siis tasub plekki kohe mingi niiskust imava lapi või paberrätikuga kuivatama hakata ja siis alles tõsisemalt seda eemaldada.
Õli plekid peaks saama välja kui triikida plekki läbi pabersalvrätiku.
Vere plekki peaks hakkama eemaldama aga külma veega ja kui enamus kadunud, siis sooja vee ja tavalise koduseebiga, mis sisaldab piiritust.

Nahk. Nahkmööbli pealispinda ei ohusta ei piim, vein ega kohvi. NIISKE PEHME LAPP eemaldab tolmu ja prahi. Tolmuimejaga eemaldatakse patjade vahele kogunenud pudi.
Hele nahkmööbel on vast üks tundlikumaid mööblikatteid. Pastapliiatsid, kriidid, teksad jne, võivad lisada igaveseid "lisatoone" teie mööblile.
Kui aga seebiveest ei piisa, siis ei pääse nahkmööbli puhastusvahenditest. Pärast puhastamist aga hooldusvahendiga üle käia.
Naha hooldamine "tarbenaha kreemiga" hoiab naha elastsena ning nahkmööbli (sh, käekottide, jalanõude, nahkjakkide jne.) eluiga pikeneb.

Halvad lõhnad kappides ja ruumides, mis imbuvad ka riidest pehmesse mööblisse. SIDRUN, ÄÄDIKAS, MAITSETAIMED, LÕHNAVAD LILLED, KANEELIPULBER, MÄNNI- JA KUUSEOKSAD JNE..... Valige vaid endale meelepärane lõhnav taim välja.

Sisestatud: 14.09.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

vaata kõiki