Artiklid ja uudised

Uus Eestimaine disain: mööbliseeria Veneer MG

24. novembril 2011.a. kell 17.00 avati Disaini ja Arhitektuurigaleriis, Pärnu mnt 6, Tallinn näitus “VENEER MG” – Maile Grünbergi poolt kujundatud mööbel painutatud kasevineerist.

Kaubamärk “VENEER MG” sündis ettevõtte AJA NÄGU OÜ ja disainer Maile Grünberg koostööna.
Veneer MG mööbliseeria alla kuuluvad : magamistoakomplekt, esikumööbel, nagid, peeglid, erinevad riiulid, kast-mahutid.


Kollektsioon on tähtis mitmel põhjusel. Esiteks on see üle mitme aasta võimalus näha Grünbergilt tervet mööbliseeriat. Teisalt on see üks neid väheseid juhtumeid Eesti disainimaastikul, kus ettevõte - praegusel juhul osaühing Aja Nägu - ise disainerile lähenes.

Tavaliselt on disainer see, kes oma ideid tootjale maha üritab müüa, ja tihtilugu tulutult. Bränd Veneer MG on mõeldud tootmiseks, mitte lihtsalt näitustel uhkeldamiseks.Disainigaleriis väljas oleva mööbli edasise saatuse üle otsustab külastaja, täites küsimustiku kõige rohkem meeldivate esemete kohta. Selle järgi tehakse otsus, millised esemed lähevad tootmisse.


Näituse küsitluslehel ongi küsimus : missuguseid eksponaate võiks toota?
Küsitluslehele vastanute vahel loositakse välja 6 toodet näituselt 13. dets. 2011.a.

Näitus on avatud Disaini ja Arhitektuurigalerii Pärnu mnt 6, Tallinn kuni 14. detsembrini 2011.a.Fotode allikas: EER

Sisestatud: 01.12.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki